Gözaltındaki 5 yargıç serbest bırakıldı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından görevlerinden alınan ve haklarında gözaltı kararı çıkarılan 2 savcı ile 3 hakim Çerkezköy Adliyesi’nde yaklaşık 12 saat süren sorgulamanın ardından serbest kaldı

Gözaltındaki 5 yargıç serbest bırakıldı
banner301
Çerkezköy Bakış  - HSYK 2. Dairesi, 541'i ilk derece idari yargıda, 2 bin 204'ü ilk derece adli yargıda olmak üzere toplam 2 bin 745 hakimi açığa aldı. 2 bin 745 adli, idari hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıktı. Alınan bilgilere göre, haklarında gözaltı kararı bulunan Çerkezköy Adliyesi’nde görevli Hakim H. A., Hakim S. A., Hakim H. A., Cumhuriyet Savcısı E. A. ile yine Cumhuriyet Savcısı E. Ö., HSYK 2. Dairesi tarafından açığa alındı. Açığa alınan hakim ve savcılar, dün sabah saatlerinde Çerkezköy Adliyesi’ne sevk edildi.

İFADELERİ ALINDI
banner287
Adliyeye sevk edilen Hakim H. A., Hakim S. A., Hakim H. A., Cumhuriyet Savcısı E. A. ile yine Cumhuriyet Savcısı E. Ö.’nün ifadeleri alındı.

SERBEST KALDILAR
Uzun bir süre ifadeleri alınan 5 yargıç daha sonra tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.  Yaklaşık 12 saatlik yargılamanın ardından 5 yargıç, serbest bırakıldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306