Hainlerin okuluna kahramanın ismi verildi

Çerkezköy’de, OHAL kapsamında çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile hazineye geçen ve ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilen FETÖ’nün eğitim kurumu olan FEM Dershanesi binası, yeni eğitim ve öğretim yılında FETÖ’nün darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’in adı ile İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmet verecek.

Hainlerin okuluna kahramanın ismi verildi
banner301

Çerkezköy Bakış - FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce kapatılan Gazi Osman Paşa Mahallesi Makasçı Sokak üzerinde bulunan FEM Dershanesi binası, OHAL kapsamında çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile hazineye devredilmişti. Çerkezköy’deki derslik ihtiyacından dolayı bu bina, ardından Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. Daha önce Atatürk İlkokulu’na ek derslik olarak verilmesi düşünülen bu binayla ilgili ise kesin karar verildi.
 

banner287
ÇOK ANLAMLI İSİM

FETÖ’nün eski eğitim kurumu olan bu bina 26 kişilik 40 derslikli sınıflar olarak hazırlandı ve bin 40 öğrenciye eğitim ve öğretim verecek şekilde dizayn edildi. Zenginleştirilmiş Kütüphane, Konferans Salonu, Satranç Odası Fen Laboratuarı ve Cep Sinema Merkezi kurulan okul, kolej havasına büründü. Öğrenci kayıtlarının başladığı İmam Hatip Ortaokulu’na ise, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında FÖTÖ’cü general Semih Terzi’ye ilk kurşunu sıkarak darbenin seyrini değiştiren şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in adı verildi. Okulun giriş kapısına da Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu tabelası asıldı. Okula verilen isim halk tarafından memnuniyetle karşılandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 13:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pusat
Pusat - 12 ay Önce

Güryabani feto nün dershaneleri iyi işe yaradi

Yetim Hakkı
Yetim Hakkı - 12 ay Önce

Eminmisiniz bu verilen ismi. Çerkezköy halkının memnuniyetle karşıladığını?İmam hatip ortaokulu yapmanız manidar?Bulduğunuz her bir karış toprağa imam hatip okulları dikeceksiniz.Hiçbirinizde düşünmezsiniz bir tanede Fen lisesi Güzel sanatlar yapalım

www.çerkezköybakış.com.tr
www.çerkezköybakış.com.tr - 11 ay Önce

okulla alakalı irtibat numarası bulamıyorum yardımcı olurmusunuz

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306