Hastane çıkışı linç girişimi

Türk Metal Sendikası (TMS) Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın Çerkezköy’de yaşayan yeğeni Mustafa Kavlak, araç parkı nedeniyle çıkan tartışmada Halit Coşkun tarafından bıçaklandı. Kavlak hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, Kavlak’ın yakınları ve TMS üyesi çok sayıda kişi, gözaltında olan ve hastanede alınan sağlık raporunun ardından adliyeye götürülen Coşkun’a linç girişiminde bulundu. Olayı polis güçlükle önledi.

Çerkezköy Bakış
Hastane çıkışı linç girişimi
banner301

Çerkezköy Bakış - Olay, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesinde Mustafa Kavlak’ın evinin önünde meydana geldi. İddiaya göre, sokak üzerinde araç parkı nedeniyle Mustafa Kavlak ve Halit Coşkun tartıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce arasında Coşkun, Kavlak’ı 4 yerinden bıçakladı.

HASTANEYE KALDIRILDI

banner287

Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Mustafa Kavlak, ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Türk Metal Sendikası (TMS) Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın yeğeninin ve kendi arkadaşlarının bıçaklandığını öğrenen arkadaşları ve TMS Çerkezköy Şubesi Başkanı Murat Koçak hastaneye gelerek  gelerek sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Kavlak’ın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

LİNÇ GİRİŞİMİ


Kavlak’ı bıçaklayan Halit Coşkun ise polis tarafından gözaltına alındı. Polisteki ifadesinin ardından ise kanun gereği adliyeye sevki öncesi Coşkun adli sağlık raporu için polis tarafından Çerkezköy Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirildi. Burada alınan sağlık raporunun ardından Coşkun’u ekipler Çerkezköy Adliyesi’ne götürmek istedi. Ancak Coşkun’un hastanede olduğunu haber alan TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak ve çok sayıda sendika üyesi ile yakınları Acil Servis’in önünde toplandı. Bunun üzerine hastaneye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisin aldığı yoğun güvenlik önlemi altında Coşkun ekip otosuna bindirildi. Bu sırada ise toplanan öfkeli kalabalık Coşkun’a linç girişiminde bulundu ve ekip aracına saldırdı. Polis kalabalığı güçlükle sakinleştirirken, şüpheli zarar görmeden ekip otosu ise hastaneden uzaklaştırıldı. Burada yaşanan gerginlikte toplanan kalabalıktaki bazı kişilerin polis ekiplerini iteklediği görüldü. Polisin soğukkanlı davranması olayı büyümeden sonlandırdı.
Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 14:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Akkoç
Bülent Akkoç - 8 ay Önce

şehir eşkiyaları iş başında. garibanın bir olayı olsa kimse gıkını çıkarmaz. yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306