İlçe Başkanı Öğe: Belediyecilik Faciası

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, İlçe Teşkilatında basın toplantısı düzenledi.

İlçe Başkanı Öğe: Belediyecilik Faciası
banner301
Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe düzenlediği basın toplantısında belediye çalışmalarını değerlendirdi. Belediye’nin yönetim anlayışını ‘belediyecilik faciası’ olarak değerlendiren İlçe Başkanı Öğe “CHP zihniyetinin, Çerkezköy’ün üzerine adeta bir kara bulut gibi çöktüğü 30 Mart 2014 tarihinden itibaren ilçemizde, kelimenin tam anlamıyla, bir Belediyecilik faciası yaşanıyor.  Etrafını çevreleyen 4 ayrı organize sanayi bölgesiyle, ayda 3 bin kişiyi aşan nüfus artışıyla Türkiye’ye katma değer sağlayan ilçelerin başında gelen Çerkezköy, Belediyeciliği tören yapmak ve parklara makyaj yapmaktan ibaret sanan bu beceriksiz yönetimin elinde, kasabalaşmaya yüz tutmaya başladı” dedi.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Dün saat 17.00’da başlayan basın toplantısında AK Parti Çerkezköy İlçe Yürütme Kurulu Üyelerinin yanısıra AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Rüveyda Akbay, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Rengin Güler ile Belediye Meclis Üyeleri yer aldı.

“KARA BULUT GİBİ ÇÖKTÜLER”

Başkan Öğe yaptığı açıklamada, Çerkezköy Belediye yönetimini eleştirdi. Öğe, “CHP zihniyetinin, Çerkezköy’ün üzerine adeta bir kara bulut gibi çöktüğü 30 Mart 2014 tarihinden itibaren ilçemizde, kelimenin tam anlamıyla, bir Belediyecilik faciası yaşanıyor. Etrafını çevreleyen 4 ayrı organize sanayi bölgesiyle, ayda 3 bin kişiyi aşan nüfus artışıyla Türkiye’ye katma değer sağlayan ilçelerin başında gelen Çerkezköy, Belediyeciliği tören yapmak ve parklara makyaj yapmaktan ibaret sanan bu beceriksiz yönetimin elinde, kasabalaşmaya yüz tutmaya başladı.” dedi.

“HİÇBİR KALICI BİR PROJE YOK”

Başkan Abdullah Öğe, Belediye Başkanı Vahap Akay’a yüklenmeye devam etti. Öğe, belediyenin kalıcı hiçbir eserinin olmadığını vurgulayarak, “Çerkezköy’de Belediye Başkanlığı yapmış her isim, eser niteliğinde hizmetler bırakmışken, 2.5 yılı aşkın süredir görevde bulunan CHP’li Başkan ve ekibinin, ilçemize kazandırdığı kalıcı birtek eser bulunmamaktadır. Kanaatimiz odur ki; Akay ve yönetiminin Çerkezköy’e bıraktığı eser, çoğu kez akmayan çorba çeşmesi olmaktan öteye geçmeyecektir.” ifadelerine yer verdi.“CEK-CAK’LI VAATLER”

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın sürekli ‘cek-cak’lı’ vaatler verdiğini kaydederek şöyle devam etti:Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden en az hizmet alan ilçelerin başında gelen Çerkezköy, maalesef Çerkezköy Belediyesi’nden de, hak ettiği hizmeti görememektedir. Mart 2014’ten bu yana, ‘cek-cak’lı vaatlere umut bağlayan Çerkezköy Halkı, 30 aydır oyalandığını fark etmiş ve hesap sormak için, seçim gününü iple çekmeye başlamıştır. AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı olarak, bugün buradan ilan ediyorum. Çerkezköy Belediyesi’nin CHP’li yönetimi bu sınavı kaybetmiştir. Bu sınavı kaybettiklerinin farkına artık kendileri de varmış durumdadır.

“KAZANAMAYACAKLARINI ANLADILAR”

Başkan Öğe yaptığı açıklamanın devamında, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yönetimi, Çerkezköy’ü bir daha kazanamayacaklarını anladığı için, ilçemizi hizmetten mahrum bırakarak, halkımızı adeta cezalandırmaktadır. Aynı şekilde Çerkezköy Belediyesi yönetimi de, bu panik ve endişeyle, hizmet etme görüntüsü vermek için yolları kazmaya, kaldırımları bozmaya, çiçek dikerek göz boyamaya başlamıştır. Halbuki Belediyeler için, altyapı ve üstyapı çalışma zamanı, hava koşullarının elverişli olduğu Nisan-Eylül Ayı arasıdır. Bu geniş zaman diliminde ekipleri yatıran Çerkezköy Belediyesi, Kış aylarının bastırdığı, şu dönemde, göstermelik hizmet atağına kalkma yanlışına başvurmaktadır. Oysa, yağışların hüküm sürdüğü bir dönemde yollara parke taşı döşemek, kaynak israfı ve vatandaşlara eziyet etmekten başka bir şey değildir.” dedi.

“BAHANE İLE İMZA TOPLADILAR”

Öğe, Özcan Sokak üzerinde devam eden çalışma ile ilgili de, “Söz konusu garabetin yaşandığı sokaklarımızdan bir tanesi de Belediye’nin hemen arkasındaki Özcan Sokak’tır. Çevre sakinlerinden, sokağı trafiğe kapatma bahanesiyle imza toplayan Çerkezköy Belediyesi, trafiğe kapatmadığı sokağa parke taşı döşemekle yetinerek, yaklaşık 1 Milyon TL’yi, yok yere sokağa gömmüştür. Çalışma nedeniyle aylardır yaşanan keşmekeşe göğüs geren sokak sakinleri, Belediye’nin bu göz boyama çalışmasıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştır. Çerkezköy Belediyesi yönetimine buradan soruyorum: Yola döktüğünüz 1 Milyon TL’nin karşılığı bu mu olmalıydı. Çevre sakinlerine verdiğiniz sözü neden tutmuyorsunuz ?” şeklinde konuştu.“ÜVEY EVLAT MUAMELESİ DEVAM EDİYOR”


Öte yandan Başkan Öğe, Büyükşehir Belediyesinin Çerkezköy’e yaptığı üvey evlat muamelesini, Çerkezköy Belediyesinin de halka karşı aynı tutum ile devam ettiğini söyledi. Öğe, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çerkezköy’e reva gördüğü ‘üvey evlat’ muamelesini, Çerkezköy Belediyesi de Kızılpınar halkına reva görmektedir. 3-5 villanın bulunduğu Ambardere’de sokak aralarını bile asfaltlamaya para bulan Çerkezköy Belediyesi, ne hikmetse, Kızılpınar’ın köstebek yuvasına dönen yollarına para bulamıyor. Bu Kızılpınar Halkı’nı cezalandırmak değil de nedir. Çerkezköy’ün yolları yamalı bohçaya dönmüşken, Kızılpınarlılar, yollarda, her biri bir göleti andıran su birikintilerini aşmaya çalışırken, Ambardere yolunu asfaltlamayı neyle izah edeceksiniz. Aynı ayrımcı bakış açısı, Çerkezköy Halk Pazarı’na hizmet götürmede de yaşanıyor. Perşembe ve Pazar günleri, binlerce Çerkezköylü’nün ziyaret ettiği Halk Pazarı’nda, döküntü haliyle büyük tehlike arzeden çatıya bir önlem alınmıyor. Villa bölgesine zorlanmadan para bulan Belediye yönetimi, konu pazara gelince, para bulmakta zorlanıyor. Pazara giden vatandaşlar, yağışlı havalarda sığınacak çatı bulamıyor. Hem Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni, hem de Çerkezköy Belediyesi’ni, bu ayrımcı ve miyop bakışını acilen terk etmeye çağırıyoruz.” dedi.

“AK KADROLAR İLE ŞAHLANACAK”
banner287

Başkan Öğe, yeni belediye döneminde AK kadrolar ile Belediyeye şahlandıracakları iddiasında da bulunarak, “Belediyecilik hizmetlerinden mahrum bırakılan Çerkezköy Halkı’na bütün samimiyetimle bir müjde vermek istiyorum. Önümüzdeki ilk seçimde, Çerkezköy Halkını, bu köhnemiş zihniyetten kurtaracak ve Belediyemizde, halkın hizmetkarı olmaya kendini adamış AK kadrolar ile, yeni bir şahlanış gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“YENİ SORUNLAR GETİRİR”

Çerkezköy Belediyesi’nin Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumunda Çerkezköy’ün işlek bölgelerindeki trafik sorununa çözüm için hazırlanan Çerkezköy Yol Sirkülasyon Projesi’ne ilişkinde konuşan Başkan Abdullah Öğe, “Hepinizin bildiği üzere nüfusuna bağlı olarak, sorunların da artış gösterdiği bir ilçede yaşıyoruz. Sorunlara çözüm, her şeyden önce sorunu doğru tanımlayıp, doğru teşhiste bulunmayı gerektirmektedir. Teşhisi doğru yapılmayan sorunlar, beraberinde yeni sorunlar getirir. Bu da aynı sorunun katmerleşerek büyümesine neden olur. Nüfusa bağlı olarak araç sayısının da artış gösterdiği Çerkezköy’deki trafik sorunu günlük çözümlerden ziyade kalıcı çözümleri gerektirmektedir.Çerkezköy trafiğine çözüm getirmek de her şeyden önce sorunun kaynağına inip, doğru teşhiste bulunmaya bağlıdır. Oysa, Çerkezköy Belediyesi tarafından soruna çözüm getirmek için hazırlanan Çerkezköy Yol Sirkülasyon Projesi daha çok, çevre düzenlemesi görünümü vermektedir. Caddeleri tek yönlü gidiş-geliş olarak düzenleyip, şerit sayısını artırmak Çerkezköy trafiğine çözüm değil ancak orta vadede yeni sorunlar getirecektir.Projede ne bir alt geçit, ne de bir üst geçit önerisi bulunuyor. Ağaçları orta refüjden kaldırıp, kaldırıma taşımak trafiğe ne katkı sağlayabilir? Aynı araçlar yine aynı yolu kullanıp, yine aynı bağlantı yollarından devam edecektir. Çerkezköy trafiğindeki esas sıkıntılardan biri de bağlantı ve kavşaklardan yaşanmaktadır. Çevre düzenlemesini andıran projeler çözüm yerine Çerkezköy trafiğini içinden çıkılmaz bir hale getirecektir.
Bu noktalarda trafiği rahatlatacak tek çözüm altgeçit ve üst geçittir. Altıyol Kavşağı’na bir üst geçit, Narin Kavşağı’na ise bir alt geçit yapılarak, bu iki bölgedeki trafik sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırılabilir. Ancak bu iradenin, mevcut Belediye Yönetimi’nde olmadığını üzülerek görüyoruz.” şeklinde konuştu.

“BİRAZ DAHA SABREDİN”

Öğe son olarak, “Hem Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, hem de Çerkezköy Belediyesi’nin, sabır sınırlarını zorladığı halkımıza “Biraz daha sabredin. Allah’ın izniyle, ilk seçimlerde, bu ayrımcı zihniyet tasallutu, bir daha dönmemek üzere gidecek, yerine, Çerkezköy’ün her köşesine, hizmet taşıyan AK kadrolar gelecek. Biz bundan eminiz, siz de emin olun.” dedi.

“YAPICI ELEŞTİRİLERDE BULUNUYORUZ”

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, basın toplantısında Çerkezköy’ün muhtelif cadde ve sokaklarından görüntüler paylaştı. AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi olarak göreve geldikleri günden bugüne yapıcı eleştirilerde bulunduklarını kaydeden Öğe “Aynı şekilde şimdi de yapıcı olacağına inandığımızdan dolayı bunları kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bizler bu şekilde Çerkezköy’ün iyi hizmet alması için eleştirilerde bulunurken çoğu kez, önceki dönemlere yönelik değerlendirmeler yapılıyor. Burada önemli olan Çerkezköy’ün geleceğidir” dedi.

“ÇERKEZKÖY HALKI BUNLARI HAK ETMİYOR”

Cadde ve sokaklarıdaki çirkin görüntülerin Çerkezköy’e yakışmadığını ifade eden İlçe Başkanı Öğe “Çerkezköy’ün cadde ve sokakları içler acısı. Yollar yamalı bohçaya dönmüş, çukur tehlike saçıyor. Bütün bunlara rağmen Özcan Sokak’taki öncelik neydi? Özcan Sokak’taki çalışma yerine önce Çerkezköy ile mahallelerindeki acil çözüm bekleyen sorunlar çözüme kavuşturulamaz mıydı? Burada kim yaptı, kim yapmadı düşüncesi güdülmemelidir. Halkımız bunları hak etmiyor. Eğer, halkımıza bunları reva görülüyorsa diyecek bir şey yok.” İfadelerine yer verdi.  

“BAŞTAN SAVMA BİR PROJE”

Çerkezköy yok Sirkülasyon Projesi’nin alt geçit ve üst geçitlerle uygun hale getirilebileceğini kaydeden Abdullah Öğe, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Tepe mevkiindeki asfalt çalışmasının baştan savma bir çalışma olduğunu söyledi. Gerekli alt yapı düzenlemeleri yapılmadan çalışmaya başlandığını kaydeden Öğe, mevsim şartlarının da göz ardı edildiğini söyledi.

“HİZMET ÜRETMEKTEN GERİ”

Mevcut belediye yönetiminin kalan görev süresi içerisinde faydalı çalışmalar yapacağına inanmadığını kaydeden Öğe “Belediye yönetimi hizmet üretmekten geri” dedi.

“CHP KONUYU SAPTIRIYOR”

Kendisine yöneltilen bir soru üzerine cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hüküm açıklamasının geri bırakılması konusunda da değerlendirmede bulunan İlçe Başkanı Öğe şunları söyledi: “Kanun tasarısı iyi niyetle yapılan bir çalışmadır. Yalnız Cumhuriyet Halk Partisi konuyu saptırıyor. Genelde Roman vatandaşlarımızı ilgilendiren bir konudur. Bu kanun tasarısı, düğünle evlenmesine rağmen kadının yaş küçüklüğü nedeniyle açılan kamu davalarını ilgilendiriyor. Buradaki konu tecavüzcüleri aklama konusu değildir. Halkımız da doğrusunu gördü.

“HALKIMIZ GERÇEĞİ GÖRDÜ”

AK Parti iktidarı görevde bulunduğu süre içerisinde cinsel istismardan mağdur olanları her zaman korumuştur. 2008 ve 2012 yıllarında cezalarda artırıma gidilmesinin önünü açmıştır.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 19:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
göksu
göksu - 1 yıl Önce

10 yıl neler yaptığınızı gördük 10 yıl Çerkezköyü yediniz hakkımızı yediniz 80 milyon borç bıraktınız haram olsun , bide yüzsüz yüzsüz ak belediye diye konuşmuş yazıklar olsun Vahap Başkanla yola devam devam devaaaammm

SErkan
SErkan - 1 yıl Önce

Yahu bir kişi de çıkıp demiyor 10 senelik Ali Erten döneminde AK kadroların yaptığı hizmet nerede.? Ne yaptınız da bu koltuğa tekrar aday gösteriyorsunuz kendinizi.

ibrahim
ibrahim - 1 yıl Önce

gördük sizlerinde ne kadar çok çalıştığınızı!! şimdiki belediye birşey yapmadı doğru sokakların hali sizden kalmadımı? sizin marifetiniz değilmi park sorunundan sokakların bozukluğuna kadar herşey? belediyenin arkasına laf atana kadar sizin döneminizde 6 ay içinde 3 kere sökülüp yeniden yapılan tam belediyenin karşısındaki ptt sokağını anlatın bir. müteahhite ihaleyle verip belediye dozerleriyle kazıyıp başkasına bir daha ihaleyle yaptırdınız orası bedavayamı geldi? tencere dibin kara hikayesi.

Samsunluuu
Samsunluuu - 1 yıl Önce

Alt yapı demeyin hep kandırdınız , kızılpınar demeyin sizden kalan eser, tepe yolu ndemeyin siz yapıp teslim ettiniz ,ekip demeyin hep kodaman ensesi kalınlardandınız,hizmet gelmeye başladıki artık konuşulur oldu helal başkana ekibine devaaaam

Uzman
Uzman - 1 yıl Önce

Her.yere trafik ışığı koyarlarsa kumlu.gecit ten kipaya kadar 2km.6.tane ışık var köprülü kavşak ya alt geçitlere gerek.yok zaten her gelen.baskan yiye yiye bitiremedi Akpli başkanda çok güzel yedi haa

Poyraz 25
Poyraz 25 - 1 yıl Önce

Evet gelelim belediyecilik konusuna 250 mt dükkanını büyütemeyen Vahap bey Çerkezköy'ü nasıl idare etsin haaa idare ediyoruz pardon çiçek böcek ekerek yapıyor kadro süper Çerkez'de adam kalmadı istanbuldan adam getiriyorlar ama sabır diyip bekliyoruz seçimleri herkez hak ettiği değeri görece.

Osman
Osman - 1 yıl Önce

Ağzına sağlık başkan

Cerkez
Cerkez - 1 yıl Önce

Helal sana başkan... Seni Başkan yapacağız.


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306