İleri: Bu mu sizin sosyal belediyeciliğiniz?

Çerkezköy Belediye Meclisi’nde, Belediyenin Sosyal Tesislerinde fiyat tarifesi görüşüldü. Tesislerden şehit yakınları ile gazi ve ailelerinin yüzde 20 indirimden faydalanması önerildi. Bu öneriye tepki gösteren AK Partili Meclis üyesi Turgut İleri, “Gazi ve Şehitler bu memlekete kanını akıtmış, onlar olmasa biz şuan burada olamazdık. Niçin gazi ve şehit ailelerinden para alıyorsunuz? Bedava olsun. Bu mu sizin sosyal belediyeciliğiniz? diye çıkıştı. Bu tepki üzerine indirim oranı yüzde 50’ye çıkartıldı.

İleri: Bu mu sizin sosyal belediyeciliğiniz?
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısının 2. oturumu Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında gerçekleşti. Yapılan yoklamanın ardından bir önceki toplantıda komisyonlara havale edilen gündem maddeleri görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 9 Ağustos 2017 gün ve 924 sayılı Bütçe İçi İşletme Ek Bütçe hakkındaki  gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi. Karara göre Bütçe İçi İşletmeye 200 bin liralık ek bütçe oluşturulacak.  
 

ÇAY 1 TL

Tarife Komisyonuna havale edilen Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 9 Ağustos 2017 gün ve 923 sayılı Bütçe İçi İşletme Gelir Tarifesi hakkındaki 2.gündem maddesinin görüşülmesine geçildi. Komisyonun kararına göre Belediyenin Sosyal Tesislerinde uygulanacak olan gelir tarifesinde 1 bardak çay 1 lira, fincan çay 1,5 lira, Türk kahvesi 2 lira, gazlı içecekler ve meyve suları 2 lira, soda ve su 1 lira olarak belirlendi. Şehit ve gazi aileleri, gaziler ile engellilerin sosyal tesislerden yüzde 20 oranında indirimle faydalanacağı, belediye personeline ve meclis üyelerine olan indirimin de kaldırıldığı ifade edildi.
 

“BELEDİYENİN ÇAYI FEDA OLSUN”

Bu gündem maddesi hakkında AK Parti grubu adına söz alan Meclis üyesi Turgut İleri, “Komisyonumuzda alınan fiyatı yüksek buluyorum. Belediyenin işlettiği sosyal tesisin bence Çerkezköy’ümüzde yaşayan herkesin gidebileceği bir sosyal tesis olması gerekiyor. Siz her zaman sosyal belediyecilikle hareket ettiğinizi belirtiyorsunuz. Bu mu sizin sosyal belediyeciliğiniz? Lüzumsuz para harcadığınızı biliyoruz, neden burada cimrilik yapıyorsunuz? Gazi ve şehitler bu memlekete kanını akıtmış, onlar olmasa biz şuan burada olamazdık. Onların ailelerine belediyenin çayı feda olsun. Zaten toplasanız Çerkezköy’de aileleri ile birlikte 100 kişidirler.” dedi.

OY ÇOKLUĞU İLE GEÇTİ

İleri’nin çıkışı üzerine söz alan CHP’li meclis üyesi Nedim Yılancı ise “Belediyenin fuzuli para harcamadığı önceki gün açıklanan 18 milyon 500 bin liradan belli. Bu tür muhalefet size bir şey kazandırmaz.” dedi. Konuşmaların ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Vahap Akay ise “Şehit ve gazi aileleri, gaziler ile engellilerin sosyal tesislerden yüzde 20 oranında indirimle faydalanmasını yüzde 50 oranına çıkarılmasını ve böyle oylanmasını teklif ediyorum.” dedi. Oylanan gündem maddesi oy çokluğuyla meclisten geçti.

banner287
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN BÜTÇESİ ARTTIRILDI

Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 8 Ağustos 2017 gün ve 914 sayılı Bütçe İçi İşletme Yönetmeliği hakkındaki 3.gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi. Önceki oturumda Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bütçesinin 10 milyon 500 bin lira artırılma talep edilmiş, Turgut İleri ise, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bütçesinin özel şahıslar için harcanarak çarçur edildiğini belirterek tepki göstermişti. Komisyondan meclise gelen bu gündem maddesi, AK Partili üyelerin çekimser oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi ve müdürlüğün bütçesi artırıldı.
 

EKİM MECLİSİNDE GÖRÜŞÜLECEK

İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen Çerkezköy İlçesi sınırları içerisinde muhtelif parsellerdeki 9 adet Belediye hissesinin satışı ve Veliköy Mahallesi 101 adanın doğusunda kalan yolun düzenlenmesine ait uygulama imar planı değişikliği oy birliğiyle kabul edildi.
İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 21 Ağustos 2017 gün 21 sayılı ilçe içerisinde yer alan heyelan bölgelerinde yapılacak yapılarda gerekli önlemlerin alınmasına ilişkin gündem maddesinin bir sonraki mecliste yeniden görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi. Gündem maddesiyle ilgili açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Teknik destek ile birlikte komisyon sıkıntılı alanları yerinde görüp daha detaylı bir inceleme yapmalı. Ekim meclisine kadar çalışmalar devam edecek.” dedi.
İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 21 Ağustos 2017 gün ve 1264 sayılı Mülkiyeti Belediye Başkanlığına ait 2 adet taşınmazın satışının yapılması hakkındaki 8.gündem maddesi AK Partililerin ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi.
 

EĞİTİME 350 BİN LİRA YARDIM

Ardından Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Çerkezköy Kaymakamlığı’nın Memur sokak üzerindeki ortaokul için istediği madde destek talebi görüşüldü. Komisyonun belediye bütçesinden 250 bin liralık yardım yapılmasını önerdi. Bunun üzerine söz alan Belediye Başkanı Vahap Akay, yardımın 350 bin liraya çıkarılmasını önerdi. Bu madde oy birliğiyle kabul edildi.
 

KADINLAR FUTBOL TAKIMINA 25 BİN LİRA YARDIM YAPILACAK

Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Çerkezköy Belediye Başkanlığı sorumluluk bölgesinde faaliyette bulunan Amatör Spor Kulüpleri Yardım Yönetmeliğinin tanzimi ile ilgili olarak da TFF Kadınlar 3.Lig’de mücadele edecek 1923 Gençlikspor Kulübüne 25 bin lira diğer amatör spor kulüplerine de 3 bin lira destek verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
 

ŞAMPİYON MEMİŞ’E 7 CUMHURİYET ALTINI

Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Meclis gündemine sonradan ilave edilen Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonu Furkan Memiş’e ödül verilmesine ilişkin önerge oylandı. Şampiyon Furkan Memiş’in 7 cumhuriyet altını ile ödüllendirilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
BİR SONRAKİ MECLİS 2 EKİMDE
Eylül ayı meclisini kapatan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay bir sonraki belediye meclisinin 2 Ekim Pazartesi günü saat 15.00’de toplanacağını belirtti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2017, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
canım kardeşim
canım kardeşim - 10 ay Önce

Turgutçuğum suflör kullanma bu birincisi. İkincisi de daha kararlar okunmadan ret verme komik oluyorsun. Şaka yaptım diyerek kimseyi kandıramazsın. Her şeyden bihabersin. üçüncüsü de gazilere sor bakalım devlet onların protezlerinin ne kadarını karşılıyormuş. Tamammı canım kardeşim. Bilmeden bilgisizce muhalefet olmaz. Muhalefet için bile zeka ve bilgi gerekli.

ER
ER - 10 ay Önce

boş işlerin adamları

Ali
Ali - 10 ay Önce

Garipin yaveri konuşuyor cerkezkoyde birilerini eleştirecek en son adam sen garipsin yazık

Bravo size
Bravo size - 10 ay Önce

Sayın Turgut İleri sizi tebrik ediyorum bugüne kadar ilk defa konuştuğunuzu duydum ve "LAL" olmadığınızı teyit etmiş oldum demek ki Remzi Garip arada sen de konuş tuzluk olduğun belli olmasın diyor kendilerine

Fredinin merkürü
Fredinin merkürü - 10 ay Önce

Lüzumsuz para harcadığınızı biliyoruz demiş birde. Ulen bizde sizin harcayıp şuanki belediyeye kalan borç miktarını biliyoruz. Hani şu çok lüzumlu harcanan. Çerkezköy'e gelmiş en iyi başkan Vahap'dır. Umuyorum ki tekrar akpye kaptırmak gibi bir hataya düşmez bu şehrin vatandaşları.

TAM GAZ İLERİ..
TAM GAZ İLERİ.. - 10 ay Önce

Helal olsun Tuegut bey.. Her fırsatta şehitler ve gaziler üzerinden siyaset yapmaya çalışan CHPliler gazi ve şehit yakınlarına %10 indirimi reva gördüler... Utanmadan da sizin tepkiniz üzerine açık arttırma yapar gibi %50 yaptılar...
Bunların Şehit, Gazi ve yakınlarına değer vermediğini göstermiş oldunuz.
Anca heykel yapsın tiyatro sergilesinler. Belediye yönetmek Ülke yönetmek CeHaPelilerin işi değil...

ya git..
ya git.. @TAM GAZ İLERİ.. - 10 ay Önce

Çok değil 3 sene önce askerleri beraber yürüdükleri fetönün kumpaslarıyla zindanlara ıkan, şehitleri yan gelip yattılar diye tanımlayan, 30 ağustos törenlerinde askerin tankla tüfekle yürümesini darbe yaparlar diye yasaklayan zihniyet bugün asker şehit gazi hayranı olmuş. şöyle bi 3 sene geriye gidip bakın geçmişinize sonra konuşun.

...
... @TAM GAZ İLERİ.. - 10 ay Önce

Ne kadar gerizekalıca bir yorum bu böyle. Kanunlardan şehit v gazi kavramını silip vazife malulu görev kaybı ünvanının yerleştirenler siz değilmisiniz? kaç şehidi var bu ülkenin gördünüzmü hiç şehit aileleri nasıl evlerde oturuyor? sizin blediye otobüslerinizde askerleri ve gazileri beotobüslere almadıklarınıda görüyoruz ülke çapında..

nerede yaşıyorsun
nerede yaşıyorsun @TAM GAZ İLERİ.. - 10 ay Önce

şehit ve gaziler üzerinden siyaset yapmak kimi işi herkes biliyor.

Çerkez
Çerkez - 10 ay Önce

Neden park ve bahçeler bütçesinde artış yapılmış park ve bahçeler ihalelerini kim alıyor
Başka bir gazetede ise belediye din ırk ve parti gözetmeden hoşgeldin bebek paketi dağıtıyormuş bu paketleri belediyeye kim kaç paraya satıyor


SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459