İlk kez bu kadar sert konuştu...

Çerkezköy Belediye eski Başkanı Ali Ertem, attığı tweetlerle kendisini FETÖ’ye destek vermekle suçlayan Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe eski Başkanı Hayri Varol’a, çok sert ifadelerle yanıt verdi.

İlk kez bu kadar sert konuştu...
banner301

Varol’un darbe karşıtları için “Guruh” dediğini kaydeden Ertem, Varol’a “Kendisi Cumhurbaşkanımızı, askerimizin katili gibi gösterecek kadar alçak bir kişidir. FETÖ’cü ağzıyla konuşan bu kişi için Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyorum” dedi. Ertem, Paralel yapının başkanlığı döneminde kendisine kumpas kurduğunu belirterek, “Başkanlığım döneminde hep bana karşı mücadele ettiler. Darbenin başarılı olması halinde belki de Cezaevine gönderilecek, belki de katledilecek ilk 3 kişiden biri olacaktım” dedi.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye eski Başkanı Ali Ertem, düzenlediği basın toplantısıyla Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe eski başkanı Hayri Varol’un 15 Temmuz sürecini değerlendirdiği paylaşımında kullandığı ifadeler ile kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi.
BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Glory Area’da dün saat 17.00’da basın mensuplarının karşısına çıkan Başkan Ertem, gündemin yoğun olduğu bir dönemde polemik oluşturacak bir konu ile kamuoyunu meşgul ettiğini söyleyerek kamuoyundan özür diledi. Başkan Ertem, basın toplantısına Hayri Varol’un yerel bir gazeteye haber olan ifadelerini okuyarak devam etti.
“İNSANLARIMIZ AHMAK YERİNE KONULDU”
Hayri Varol’un yazısında vatanını, istiklalini, istikbalini düşünen insanların ahmak yerine konularak, ‘bir sürü’ ve ‘güruh’ gibi değerlendirildiğini kaydeden Ertem “Bu yazıda Cumhurbaşkanımızın, şehitlerimizin canına kasteden bir katil gibi yorumlandığını düşündüm. Okuyan herkes de bu şekilde düşünür. Ben de bunun üzerine kendisine kısaca ‘hoşt’ diye cevap verdim. Çok basit hafif bir ifade olarak bu cevabı verdim. ‘Hoşt’tan kastım köpeklik etme anlamındaydı ama köpeklik bile onun için makam, mertebe olduğundan onu bile algılayamamış. Sayın Belediye Başkanı Vahap Akay da benimle ilgili bir yorumda bulundu. Hayri Varol her halde önüne atılan kemiğin değerince belediye başkanına destek verme ihtiyacı hissetti.” diye konuştu.
“15 TEMMUZ İŞGAL HAREKETİ”
15 Temmuz yaşananları bir ülkeye yönelik bir işgal hareketi olarak gördüğünü kaydeden Ertem şöyle devam etti: “FETÖ, Amerikan uşağı, İsrail Uşağı, CİA uşağı FETÖ’nün ordu içi yapılanması kullanılarak yine Ordu içerisinde FETÖ’cü olduğuna inanmadığım ama bugünkü iktidar ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan düşmanlarının da içerisinde olduğu bir harekettir. Bu hareketle Türkiye’nin işgali ve belki de ileride bölünmesine sebep olacak kalkışma oldu. Halkın feraseti ve imanı, Cumhurbaşkanı çağrısı ile akamete uğratıldı. Olayı sadece darbe olarak görmemek gerekir. Çok büyük bir badire atlattık. 80 ihtilalinin yaptığından daha büyük ülke geleceğine darbe vuracak bir operasyondu.”
“İLK DUYDUĞUMDA TEPKİMİ DİLE GETİRDİM”
Askerin köprü girişini tuttuğunu öğrendiği anda darbeye karşı durulması gerektiğini sosyal paylaşım sitesi üzerinden paylaştığını anlatan Ertem “Arkasından da Çerkezköy meydanına koştuk. Ne olduğu belli olmayan bir aşamada canımız varsa vermeye hazırız diyerek meydana çıktık. İlk meydanda olan kişilerdendim. Hayri Varol, benim milletime, büyük çoğunluğa guruh, ahmak, salak diyecek kadar ileri gitmiş biridir. İçerisinden çıktığı millete bu şekilde davranan kişi ancak alçaktır ve haindir. Hayri Varol hedef şaşırtarak hem de şu anki belediye başkanına yağdanlık olsun diye Belediye başkanına methiyeler diziyor. Arkasından da benim FETÖ’ye destek verdiğimi söylüyor.” dedi.
“İLK 3 KİŞİDEN BİRİYDİM”
Ali Ertem, ‘darbe gerçekleşmiş olsaydı, eminim ki Çerkezköy’de hakkında işlem yapılıp belki cezaevinde süründürülecek belki de katledilecek ilk 3 içerisinde olduğumu söyleyebilirim’ diyerek “Hayatım boyunca FETÖ örgütüne destek vermedim. Elimden geldiğince karşı durmaya gayret ettim.” diye konuştu.
“KARŞILARINDA HER TÜRLÜ MÜCADELEYİ VERDİM”
Belediye başkanlığı döneminde FETÖ mensuplarına yurt yeri sağlandığı yönündeki eleştirilere değinen Ertem şöyle devam etti: “Göreve geldiğimde 2 yurtları vardı. Benim dönemimde 1 yurt açıldı. Yurtlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın prosedürlerine bağlı açılır. İmar açısından sakıncasına belediye olarak bakarız. Her türlü onayını yetkili makamlardan almış bir proje hakkında bir belediye olarak hangi gerekçeyle durabilirdik. O yurt binasının 1 kat fazlası vardı. Yıktırarak ruhsata uygun haline getirdik. Sonrasında yerel yönetim başkanı olarak davet  edildiğimizde açılışa katıldık. Açılışa davet ediliyorsanız, gitmemek olmazdı. Vahap Akay, kendisini davet ettiklerinde böyle bir yurt açılışlarına gitmeyecek mi?
“DÖNEMİN ŞARTLARI GÖZ ÖNÜNE ALINMALI”
Bunu da bugünkü şartlarda düşünmemek gerekiyor. 2013 dönemi öncesinde muhafazakar kesimin tamamına yakınının sempati beslediği, empati duyduğu bu camiaya ‘siz terör örgütüsünüz, yanlışsınız’ diyecek bir babayiğit yoktu. Görevim icabı davet edilen yere gittik.
“ZAMAN GAZETESİ’Nİ BELEDİYEYE SOKMADIM”
Belediyedeki kayıtlara bakılsın. 10 yılda belediyenin içerisine Zaman Gazetesi’ni bilinçli olarak sokmadım. Hayatım boyunca Fetullah Gülen’i ne amaçta olduğunu 1980’li yıllardan itibaren bilen biriyim. Onun bir CİA Ajası olduğu düşüncem vardı. 1991 yılında Amerika’nın Irak işgalinde bu düşüncem pekişti. Bundan sonra da Fetullah Gülen’e hep bu gözle baktım. Ancak kafamda başka bir şey daha vardı. Yanıldığım bir yer vardı. Fetullah Gülen böyle bir projenin hazırlığı içerisindeydi ama Allah’ın da bir hesabı vardı. Onların kurduğu bu hesap bir gün gelecek kendi elleriyle yetiştirdikleri bu alttaki samimi, inançlı, müslüman gençler eliyle yıkılacak ve topluma iyi bir nesil kazandırılacak düşüncesindeydim. Yanıldığım nokta burasıydı. Bu nedenlde belediye başkanlığım dönemde üzerimize düşen görevimiz kadar yardımcı olmaya gayret gösterdik.
“KENDİSİNİN TERCİHİDİR”
Onların davetlerinde yer aldık. Türkçe Olimpiyatları’na katıldık. Çerkezköy’den 10 bin insanın bulunduğu bir yerde benim bir belediye başkanı olarak bulunmam gerekmez mi? Vahap Akay eleştiri getiriyor. Binlerce insan 2 haftayı aşkın meydanlarda bulunuyor. Belediye başkanı yaptığı açıklamada kendisini savunma yerine gireceğine bir gün 5 dakikaya oraya ayıramadıysa kendisinin tercihidir.

banner287
“ELEŞTİRMEK İÇİN SÖYLEMEDİM”
Belediye başkanı ile ilgili her hangi bir şey söylemedim. 2-3 tweet atarak tüm siyasi partilere teşekkür ettim. Anamuhalafet partisi darbeye karşı olduğunu söyledi. Böyle bir darbe karşıtlığı söz konusu var. Yerelde CHP’lileri göremediğimi söyledim. Bu eleştirmek babında değildi. Bu topluluğun içerisinde onların da olması gerektiği, onların da bulunmasını arzuladığımdan bunu dile getirdim. CHP’nin de temsil edilmesi gerekiyor. Attığım twette suizanda bulunmayayım, varsa beni uyarın dedim. Başkan galiba alınganlık gösterdi.”
“DOĞAN’IN İFADELERİNİ TASVİP ETMİYORUM”
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan’ın yaptığı konuşmada ‘Belediye Başkanı Nerede?’ şeklindeki yorumunu eleştiren Ertem “Bu ifadesini tasvip etmiyorum. Metin Akgün vekilimi bir konuşmasında ikaz etmeye çalıştım” dedi.
“TAVRIMI NET OLARAK BELLİ ETTİM”
Gezi Olayları sonrasında FETÖ’ye karşı tavrının net olduğunu kaydeden Ertem “Fetullah Gülen’in bir hain olduğunu, millete ihanet ettiğini defalarca yazdım, söyledim. Onlardan korkum olsa bunları yazmazdım. Cumhurbaşkanımız insanlarımızı meydanlara henüz davet etmeden, meydanlara koştum. Birileri gibi sabahları beklemedim.” dedi.
“VATANDAŞIN TALEBİYDİ”
Ertem, belediye başkanlığı döneminde verilen kreş yeri ile ilgili de konuşarak şunları söyledi: “Kreş, başka bir vatandaşın talebi üzerine gündeme geldi. İhale yapıldı. Sonunda da bunlar aldı.”
“ÇEŞİTLİ BASKILARA MARUZ KALDIM”
Belediye eski Başkanı Ertem, FETÖ mensuplarının belediye başkanlığı döneminde yurt ve başka yerler elde etme adına kendisine baskı yaptıklarını açıklayarak özetle şunları söyledi: “Benim onlarla ne mücadele verdiğimi kamuoyu biliyor mu? Burada kolej açmak için ‘illa yer istiyoruz’ diye baskı yapmalarına rağmen baskılara direndim. Sadece Ak Partili değil, tüm belediyelerde bunlarla ilgili neler olduğunu biliyoruz. Gülerçin Koleji açılma sürecinde bana koleje ruhsat vermemem yönünde baskı yapıldı. Ruhsatı verdim. Gülerçin Koleji’ni eline geçirmek için sahibine yaptıkları baskıları biliyorum. Sahibinin arkasında dimdik durduk. Her yerde kolej ve okul sahibi olan bu camia Çerkezköy’de kolej ve okul sahibi olamadı. İçlerini biliyorduk, ama taviz vermedik. Sonrasında bize kumpas kurarak 2012 yılında bizi dinlediler. Bunu da bize baskı ve şantaj aracı olarak kullandılar. Baskılara rağmen geri adım atmadık.”
“FETÖCÜ MÜFETTİŞ”
15 Temmuz sonrasında yapılan operasyonda FETÖ mensubu iddiasıyla görevden alınan Maliye Başmüfettiğişi’nin Belediye ihaleleleri ile ilgili verdiği rapora değinerek sözlerini sürdüren Ertem “Sohbet ortamında Fetullah Gülen ile ilgili Gülen’in CİA projesi olduğunu söyledim. O’da aynı şekilde eleştirdi. Pazartesi günü bir baktık ki, herşey dosya içerisine konuldu. 2009 yılında bunu başaramadı. Sonrasında FETÖ’cü müfettiş Çerkezköy’e geldi. Kendi yazmış olduğu raporu da karşısına alarak, yine bir FETÖ’cü savcı eliyle ve yine Çerkezköy’de sürekli bana düşman birisinin de ihbarıyla bir dava açılmıştı. İlk duruşmada bunun kumpas olduğunu söylemiştim. Onlara taviz vermedim, belediye başkanı sıfatımla görevim icabı bulunmam gerektiği kadar bulunduğumdan dolayı benimle mücadele ettiler.
“BİZİ YOK ETMEYE ÇALIŞTILAR”
Bizi yok etmeye çalıştılar. Bunlarla ilgili düşüncemi herkes çok iyi bilinir. Eğer zerre kadar FETÖ’cülük ile ilgili birşeyim varsa en şiddetli şekilde yargılanmaya razıyım. Çerkezköy’de en son FETÖ’cü damgası vurulacak bir insan olmayı bile bir alçaklık, bir hainlik, bir aşağılık durum olarak değerlendiriyorum. FETÖ maşadır, ona destek mahiyetinde veya onlarla mücadele edenlerle mücadele eden kesimler de en az FETÖ’cüler kadar alçak ve haindir. FETÖ’cü olmayan insanları FETÖ’cü olarak yaftalamak da en az kafa olarak FETÖ’cüdür.
“AYNI AĞIZDAN KONUŞUYOR”
Halkı aşağılayan ki Fetullah Gülen alçağı da bu insanları bir sürü olarak değerlendiriyor. Hayri Varol alçağı da aynı ağızla insanları sürü olarak görüyor. Cumhurbaşkanına alçakça askerlerini katletti diyecek kadar iftira atan bu kişiyi, onun içerisinde olmasa bile onlar kadar alçak FETÖ mensubudur.
“HAYRİ VAROL, FETÖ MENSUBUDUR”
Savcılara çağrı yapıyorum. Hayri Varol alçağı ile ilgili işlemlerini yapsınlar. 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanına en büyük desteği verenlerden biri de MHP Genel Başkanıdır. Senin genel başkanın işgal hareketi olduğunu söylüyor da sen hangi aklın ürettiği senaryo ile konuşuyorsun. Darbe girişimi öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne oynanan senaryo iyi hatırlanmalıdır. İşte bu alçağın safı da MHP’yi ele geçirmek isteyen FETÖ’cülerin yanındadır. Attığı mesajlardan bunu görebilirsiniz. Yorumuna ‘hoşt’ dedim sonra saldırıya geçti. Kim o yazıyı yazsa babam dahi yazsa aynısını söylerdim.
“BUGÜNKÜ DİRENİŞİN İSTİKLAL MÜCADELESİ’NDEN FARKI YOKTUR”
Bugünkü bu direniş İstiklal mücadelesindeki direnişten farklı değildir. İstiklal mücadelesinin başladığı yıllarda Atatürk ve arkadaşlarına da aynı şeyi söylediler. O zaman da dinlenmiş olsaydı İstiklal mücadelesi belki de olmamış olacaktı. Bugün bu davranışı sergileyenlerin o gün milli mücadeleye karşı çıkanlardan bir farkı yoktur. Onlar da haindir bunlar da haindir. O gün İstiklal Mücadelesine katılanlar ve şehit  olanların torunları bugün tüm Türkiye’de meydanlarda  bulunuyor. O gün arkadan hançerleyenler, mücadeleyi karalayanların torunları da işte Hayri Varol gibi davranıyor.
“GÜN MERHAMET GÜNÜ DEĞİLDİR”
Gün merhamet günü değildir. Müsamaha gösteren kim olurda olsun en ağır şey yapılmalıdır. Geleceğimizi yok etmek istemiyorsak, herkesin bu mücadeleye katılması gerekiyor. Cumhurbaşkanımız sürekli mücadele veriyor. Herkes de mücadele verecek. Birinin FETÖ’cü olduğunu bilip de elinden geleni yapmayan da FETÖ’cüdür”  Ali Ertem, basın toplantısının son bölümünde kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Borkenli
Borkenli - 2 yıl Önce

Sayin baskan senin kardesin bu cemaatin okullarinda mekedonya veya kosovada ogretmenlik yaptimi yapmadi

61
61 - 2 yıl Önce

Olmadı ali ertem hiç olmadı.şimdi yaşanan ortamı fırsata çevirmek gibi bir çaba içindesin.kendi ifaden ile müfettiş ile yaptığın sohbetten sonra birde bakmışsın her şey dosyanın içindeymiş.ne yani şimdi bu müfettiş sahte delil üreterek dosyaya mı koydu.yani siz o ihaleleri yapmadınız mı?o ihalelere şartname ile belediye spor kulübü dışında girmek isteyenleri engellemediniz mi?ihaleye girmesi kanunen yasaklı olan belediye sporu ihaleye sokarak 22 ihaleyi de kulübe vermediniz mi?bu işlemler dolayısıyla belediye zarara uğramadı mı?şimdi bütün bunlar ortadayken müfettişin fetö cü olması neyi değiştirir?şark kurnazlığı yapmayın,yargıya güvenin.

Megalomani
Megalomani - 2 yıl Önce

Bir kimsenin kendini olduğundan büyük görmesidir. Ali ertemde kendini çok önemli biri sanmış. Bu nasıl bir egodur. Herkes kimin ne olduğunu biliyor ama nedense susuyor.

Ne kaday seyt biy eykek...
Ne kaday seyt biy eykek... - 2 yıl Önce

Sonya da ne kaday seyt biy eykek demiş.

off anaaaa
off anaaaa - 2 yıl Önce

kreş ihalesini bugün gibi hatırlıyorum iki firma girdi ihaleye ikise cemaatin derneği.ayrıca kipa önündeki bosna hersekten gelen öğrenciler için yapılan gösterilerin parasıda belediye kasasından ödendi.cemaatçi değilsin bunu biliyoruz ama yaptıklarını inkar etme lütfen.yaptıkların sadece kağıt üstünde kanuna uygun.ama ben bir çerkezköylü olarak hakkımı yiyenden hakkımı alacam hak dünyada.saygılar.

Cerkezli
Cerkezli - 2 yıl Önce

Ali ertem düne kadar peşinde koştuğunu ne çabuk unuttun kardeşin de halen fetoya hizmet ediyor bunları konuşacak en son kisisin chplileri getirdin ak partinin içine doldurduk kendini de yedin partiyi de sende yüz olsa çerkez köye gelmesin

Gerçekçi Akpli
Gerçekçi Akpli - 2 yıl Önce

Yani biraz gerçekçi olmak gerekirse Ali Ertem özel hayatı ve özel ve devlet kurumlarina yerleştirdiği insanlar yüzüne kaybetti okuma yazmayı zor öğrenen lisenin en vasat öğrencileri ya belediyedeydi ya da Hastanede. Şimdi de aynısını Vahap yapıyor al birini vur ötekisini unv. Mezunu bizlerde işsiz kalalım. Akp liyim ama her iki parti de hata yapıyor hala. Adaletli olun akrabalarınız ve yaşamıyor sadece ç.koy'de. Yazık günah bize. Adaletli olan kim varsa o gelsin başa. Parti farketmez artik.

???
??? @Gerçekçi Akpli - 2 yıl Önce

o zaman sen niye akp lisin? 10 sene boyunca akp li doldurulmuş kadrolara yeni gelen adam mecburmu seninde anlattığın gibi okuma yazma bilmeyen tanımadığı kişilerle çalışmaya?

55
55 - 2 yıl Önce

zihniyet partim değilde ülkem olsaydı o ilk akşam kimsenin aklından siyaset geçmezdi ve halen siyaset yapılıyor mesele ortaksa ortaklaşa konuşun AKP mitingine çevirmeyin meydanı bıktırdınız tepe birleşmiş siz neyi kafasındasınız


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306