banner507

İşçiler meydanlara iniyor!

Türk Metal Sendikası (TMS), Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) süren zam görüşmelerinden istenilen sonuç çıkmadı. TMS, MESS’in yüzde 6,4’lük yeni teklifini kabul etmeyerek masadan kalktı. TMS, meydanlara inme karara aldı.

İşçiler meydanlara iniyor!
banner301

Çerkezköy Bakış - TMS’nin MESS ile yürüttüğü Grup Toplu İş Sözleşmesi sürecinde arabulucu aşaması sonrası MESS tarafından yapılan görüşme talebi üzerine taraflar dün saat 14.00’da İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldiler. Yapılan toplantıda anlaşmazlık konusu maddeler üzerinde yeniden müzakere yapıldı ve fazla çalışmalar başlıklı madde 28, ek madde 3 üzerinde anlaşma sağlandı. Ayrıca sözleşmenin eki niteliğindeki iç yönetmelik güncellenerek tutanak altına alındı.
TMS’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Toplantının sonunda daha önce vermiş oldukları 3,2’lik ücret teklifini revize ederek ilk 6 ay için işyeri ortalamasının yüzde 6,4’ü olarak, sosyal yardımlarda ise ilk yıl için yüzde 12,8 olarak artış önermişlerdir. MESS’in yeni ücret ve sosyal haklarda artış teklifi kabul edilmemiştir. 9 Ocak 2018 tarihinde Başkanlar Kurulumuzda alınan kararlar doğrultusunda eylem takvimi tavizsiz uygulanacaktır. Yasal mevzuata göre arabulucu raporu sendikamıza iletilmeden grev kararı ile grev uygulama kararı alınamaz. Ancak sendikamız arabulucu raporunu aldığı anda, gerek grev kararını gerekse uygulama kararını zaman geçirmeden alacaktır.”
Toplantıya, TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak da katıldı.

banner287
MEYDANLARA İNİYORLAR
TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, meydanlara ineceklerini belirterek, “Gemileri yaktık, geri dönüş yok. Onurlu bir yaşam, insana yakışır yaşam için meydanlara iniyoruz. Cuma günü 16:30’da Çerkezköy Belediye Meydanında eşlerimiz,çocuklarımız ve halkımızla birlikte olacağız.MESS’in bizlere layık gördüğü yüzde 6.4’ün hesabını ve bundan sonra neler olacağını meydanlardan haykıracağız.”dedi.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 19:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Personel..
Personel.. - 12 ay Önce

Özel hastaneler de..asgari ücretle fazla çalışıyorum greve

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493