İşte yeni Çerkezköy Kaymakamı

İçişleri Bakanlığınca hazırlanan kararnameyle 616 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Kararnameye göre Çerkezköy Kaymakamlığına Yalova Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban atandı. Kaymakam Abban, gazetemize yaptığı açıklamada ay sonuna doğru görevine başlayacağını, Çerkezköy'e bir kez geldiğini ve Sanayi şehri olduğunu bildiğini söyledi.

İşte yeni Çerkezköy Kaymakamı
banner301
Çerkezköy Bakış - İçişleri Bakanlığınca hazırlanan kararnameyle 616 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi.

KARARNAME YAYIMLANDI

Kaymakam ve vali yardımcılarının görev yerlerinin değiştirilmesine ilişkin Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı.  

616 MÜLKİ İDARE AMİRİNİN GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Kararname ile 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak görevlendirildi. Ayrıca 30 kaymakam ve vali yardımcısı bakanlık merkez birimlerinde görevlendirildi, 9 mülki idare amiri de diğer görevlere atandı. Kararname haricinde yapılan atamalarla ise 12 mülki idare amirinin bakanlık bünyesindeki görev yeri değiştirildi.

KUBİLAY SULTANBEYLİ’YE ATANDI

Kararnameye göre Çerkezköy Kaymakamlığına Yalova Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban atanırken, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ise İstanbul Sultanbeyli Kaymakamlığına atandı. 

banner287
ABBAN AY SONUNA DOĞRU GÖREVİNE BAŞLAYACAK

Kendisine telefonla ulaştığımız Çerkezköy’ün yeni kaymakamı Atilla Selam Abban Aralık ayı sonuna doğru göreve başlayacağını açıkladı.  

KAPAKLI KAYMAKAMLIĞINA VALİ YARDIMCISI YÜZER ATANDI

Bu arada bir süredir Kapaklı Kaymakam Vekilliği görevini sürdüren Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik Kocaeli Vali Yardımcılığı görevine; Kapaklı Kaymakamı M.Ali Gürbüz ise Van Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandı. Kapaklı Kaymakamlığı’na ise Sinop Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer atandı. 

ATİLLA SELAMİ ABBAN KİMDİR?

Atilla Selami Abban, Denizli, 1956 doğumlu olup; ilk, orta ve lise öğrenimini Denizli'de yaptı. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Denizli Maiyet memuru olarak mesleğe başlayıp sırasıyla; Çorum-Mecitözü, Erzurum-Tortum Kaymakamlıkları, Diyarbakır Vali Yardımcılığı, Muğla-Datça Kaymakamlığı, Muğla Vali Yardımcılığı, İzmir-Çiğli Kaymakamlığı, Yozgat Vali Yardımcılığı görevlerinden sonra Ağustos 2010 tarihinden itibaren Yalova Vali Yardımcılığına atanmış olup halen bu görevi yürütmektedir. Emekli öğretmen Vahide Abban ile evli olup 2 çocuk babasıdır.

MEHMET YÜZER KİMDİR?

21.12.1976 tarihinde Kırıkkale'de dünyaya geldi, ilk ve orta eğitimini burada tamamladı. Kırıkkale Anadolu Lisesi'nden mezun olduğu 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi İ.İ.B.F. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde okumaya hak kazandı. 2001 yılında bu bölümden mezun olup aynı üniversitede Kamu Maliyesi dalında yüksek lisansa başladı ve derslerin tamamını başarı ile aldı. Öğrencilik yıllarında turizm ve dış ticaret sektörlerinde kısa süreli veya yarı zamanlı işlerde çalıştı. Memuriyete 2000 yılında henüz üniversite öğrencisi olduğu için lise mezunu olarak Marmara Üniversitesi'nde güvenlik görevlisi kadrosunda başladı. 2002 yılında Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu'nun açtığı Müfettiş Yardımcılığı sınavını birincilikle kazandı. Yaklaşık iki yıl bu kurumda çalıştıktan sonra 2004 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını ikincilikle kazandı. Yetiştirme döneminde gördüğü çeşitli kurs ve stajların yanı sıra bir süre Kızılırmak İlçesi Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü. 2005 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından gönderildiği İngiltere'de, Nottingham Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programını Türkiye'de İdari Reformlar ve Başarısızlık Sebepleri konulu tezi ile başarıyla tamamladı. Kaymakamlık Kursu'nu üstün başarı derecesi ile tamamlayan Yüzer, 2007-2009 yılları arasında Trabzon Köprübaşı İlçesi'nde , 2009-2011 yılları arasında ise Van Bahçesaray İlçesi'nde Kaymakamlık görevini icra etti. 2011-2013 yıllarında Van Vali Yardımcılığı görevinde deprem sonrasında sosyal yardımların dağıtımı, sıcak yemek üretimi ve dağıtımı görevlerini yürüttü. 2013-2014 arasında yaklaşık bir yıl süreyle Şanlıurfa Vali Yardımcılığı'nda AFAD'dan sorumlu olarak Suriyeli misafirler konusunda çalıştı. Sayın Yüzer, öğretmen Filiz Hanım ile evlidir, Şevket ve Nafiz isminde iki çocuk babasıdır çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamdullah IŞIK
Hamdullah IŞIK - 1 yıl Önce

Çerkezköylüler çok şanslı gerçekten..Çok kıymetli bir devlet adamı olan Atilla Selami bey,dürüstlüğü,çalışkanlığı,personelinin yanında duruşu ve asaleti ile İzmir'de çok iyi izler bırakmıştı,kendisine gönülden başarı dileklerimi sunuyorum.

Erdem
Erdem - 1 yıl Önce

Bu Çerkezköy kaymakam beyi gerçekten Özler

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306