“Kahvede duyduklarını burada konuşuyor”

Çerkezköy Belediyesi aralık ayı olağan meclis toplantısı dün yapılan ikinci oturumun ardından tamamlandı.

“Kahvede duyduklarını burada konuşuyor”
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi aralık ayı olağan meclis toplantısı ikinci oturumun ardından tamamlandı. CHP Meclis Üyesi Ali Dede’nin AK Parti Grubu’na yönelik termik santral konusundaki konuşmasını hatırlatan Meclis Üyesi Dr. Remzi Garip, Dede’yi eleştirdi. “Varsa bildiğini anlatsın”  diyen Garip “Ukala bir şekilde davranamaz. Çıkıp konuşalım, perde arkası konuşmalarla bir yere varılamaz. Laf atmakla kalmasın bu meclise yakışmıyor. Kahvede duyduğu sözleri burada konuşuyor.” ifadelerine yer verdi.

İKİNCİ OTURUM DÜN YAPILDI

Meclis toplantı salonunda saat 15.00’da başlayan toplantıya Meclis Başkanvekili Uğur Erem başkanlık etti. Toplantıya Ömer Kılınç, Ali Çalışkan ile Ayfer Dönmez mazeret bildirerek katılmadı.

MÜHÜR SÖKME ÜCRETİ BELİRLENDİ

Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. İlk gündem maddesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Mühür Sökme Ücretinin Tespiti hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi karara bağlandı. Okunan Tarife Komisyonu raporunda birinci mühür sökmede ücret alınmaması, ikinci sökmede 500 TL,
üçüncü sökme ve devam eden her mühür sökme için de 1000 TL ücret alınması oy çokluğu ile kabul edildi. Oylamada CHP ve AK Parti Grubu ‘Evet’ oyu kullanırken, MHP Meclis Üyesi Hasan Sakallı ‘Çekimser’ oy kullandı.

OY ÇOKLUĞUYLA KARARA BAĞLANDI

İkinci gündem maddesinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 10 adet Belediye Hissesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresinin görüşülerek, 9 adet Belediye hissesinin satışı oy birliği ile Fevzipaşa Mahallesi 611 ada 12 parseldeli belediye hissesinin satış talebi ise AK Parti Grubu’nun red kararı doğrultusunda oy çokluğuyla kabul edildi.

GARİP: BİLDİKLERİNİ ANLATMALI

banner287
Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından AK Parti Belediye Meclis Üyesi Dr.Remzi Garip söz aldı. Meclis toplantısının ilk oturumunda CHP Meclis Üyesi Ali Dede’nin AK Parti Grubu’na yönelik termik santral konusundaki konuşmasını hatırlatan Garip “Kendisi meclis tüzüğüne aykırı bir şekilde davranmıştır. Bize bu konuda meclis adabına uygun olarak bildiklerini anlatmasını istiyoruz” dedi.

“KAHVEDE DUYDUĞU SÖZLERİ BURADA KONUŞUYOR”

Remzi Garip’in ifadelerini üzerine Meclis Başkan Vekili Uğur Erem, konunun henüz sıcak olduğunu söyleyerek konunun farklı bir platformda tartışılmasını önerdi.  Yeniden söz alan Remzi Garip, kendilerine yönelik kullanılan sözler nedeniyle rencide olduklarını ifade ederek “Ukala bir şekilde davranamaz. Çıkıp konuşalım, perde arkası konuşmalarla bir yere varılamaz. Amaç siyasi rant sağlamak mı? Laf atmakla kalmasın bu meclise yakışmıyor. Kahvede duyduğu sözleri burada konuşuyor.” diye konuştu.

DEDE: İSTEYEN BİLGİYİ GÖREBİLİR

Uğur Erem Meclis Üyesi Ali Dede’nin konuşmasında termik satralin bir sorun olduğunu, bundan dolayı da ortak tepki vermek gerektiğini anlattığını ifade etti. CHP Meclis Üyesi Ali Dede, meclis toplantısının ilk oturumunda yapmış olduğu konuşmayı şahsı adına yapmış olduğunu söyleyerek “İsteyen İstanbul İmar ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün internet sayfasından konu ile ilgili bilgiyi görebilir. Ben sadece bu konu hakkında sizin görüş ve fikirlerinizi öğrenmek istedim” dedi.

GARİP: NASIL KONUŞACAĞINI ÖĞRENDİ Mİ

Remzi Garip, Meclis Başkan Vekili Uğur Erem’in ‘Konuyu bir başka platformda tartışalım’ önerisini ‘CHP konuyu tartışmak istemiyor’ şeklinde anladığını söyleyerek “Mecliste şimdiye kadar 1 defa sesi çıkmamış birinin nasıl hitap edeceğini, nasıl konuşacağını öğrendi mi?” diye konuştu.

BAYRAM: ÜZERİMİZE DÜŞENİ YERİNE GETİRECEĞİZ

CHP Meclis Üyesi Enver Bayram da Ali Dede’nin sözlerine atıfta bulunarak “Kendisi, termik satral yapılması karşısında tepki verip vermeyeceğinizi sordu? Burada 15 Temmuz sürecine atıfta bulunuyor.  Bizim şehitlerimiz, diğer şehitler diye bir ayrım söz konusu olamaz. Şehitlik makamı, Allah’tandır. Burada bir ayrım yapılıyorsa bunu kınıyorum. Termik satral hepimizi, geleceğimizi ilgilendiriyor. Aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşunun temsilcisi olarak 15 Temmuz’da meydanlara çıktık, termik satralde de meydanlara çıkacağız. Bizler şov olsun, kameraların karşısında olmak için, orada olmak gerektiğinden meydanlardaydık. Şimdi de üzerimize düşen bir şey olursa hep birlikte gerekeni yapacağımıza inanıyorum” ifadelerine yer verdi. Dilek ve temenniler bölümünün ardından Çerkezköy Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Bir sorum olacak gazeteci arkadaşlara. Bu haberi yazarken hiç okudunuzmu? bu nasıl haber nasıl yazım dili? hiçmi grameriniz yok? anlamsız anlamsız birşeyler yazmışsınız.Mecliste şimdiye kadar 1 defa sesi çıkmamış birinin nasıl hitap edeceğini, nasıl konuşacağını öğrendi mi?” ve daha bunun gibi kopyalamadığım en az 5 tane böyle saçma bir yorum var.Az okuyun arkadaşlar Allahın İlk emri de oku dur bari yazdıklarınızı siz okuyun. Siz okumadığınız yazıları vatandaş okusun diye beklemeyin. Okusanız yayınlamazdınız böyle bozuk yazıları.

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 2 yıl Önce

yORUMLARIMI NEDEN YAYINLAYAMIYORSUNUZ KİNE

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459