Kapıkule'de 10 kilometrelik tır kuyruğu 

Kapıkule Sınır Kapısı'nda yurt dışına çıkmak için bekleyen tırlar, yaklaşık 10 kilometrelik kuyruk oluşturdu. 

Çerkezköy bakış
Kapıkule'de 10 kilometrelik tır kuyruğu 
banner301

Çerkezköy Bakış - İhracat yüklerini, teslim edecekleri adreslere yetiştirmek için yola çıkan tır sürücüleri, sınır kapısında yoğunluğa neden oldu. Taşıdıkları yükleri hafta başında götürecekleri adreslere ulaştırmak isteyen sürücüler, sınır kapısında 10 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Yoğunluk nedeniyle tır parkında da yer kalmadı. Polis ekipleri sırayı bozan bazı tır şoförlerine trafik cezası kesti. Yaklaşık 400 tır, yurt dışına çıkmak için işlemlerinin tamamlanmasını bekliyor.
"GÜMRÜKLERİN DAHA HIZLI ÇALIŞMASI GEREKİR"

banner287
Macaristan'a  ihracat yükü götüren tır şoförü  Acem Yalçın, yaptığı açıklamada, yaklaşık 24 saattir tır kuyruğunda beklediğini söyledi. Kuyrukta temel ihtiyaçlarını da karşılayamadıklarını ifade eden Yalçın, "Dün saat 10.00 gibi sıraya girdim, daha bana sıra gelmedi. Uyku uyuyamıyoruz, yemek yiyecek yer yok, tuvalet yok, her türlü sıkıntı çekiyoruz. Gümrüklerin daha hızlı çalışması gerekir." dedi.
Yalçın, yetkililerden tır kuyrukları konusunda çözüm bulmalarını, en azından temel ihtiyaçlarını karşılayacak bir yerde beklemek istediklerini sözlerine ekledi. AA

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493