Kaymakam Abban: Kokunun kaynağı bulunamadı

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, geçtiğimiz Cumartesi günüden bu yana ilçeyi saran ağır kokuyla ilgili açıklama yaptı. Kokunun kaynağının bulunamadığını belirten Kaymakam Abban, endişelenecek bir durumun olmadığını söyledi.

Kaymakam Abban: Kokunun kaynağı bulunamadı
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de cumartesi gecesinden bu yana etkili olan ve henüz daha neden kaynaklandığı belirlenemeyen esrarengiz koku, vatandaşları tedirgin etmeyi sürdürüyor. Nefes almayı güçleştiren olan koku nedeniyle Şehit Dinçer Ersoy İlkokulunda eğitime dün ara verilirken, vatandaşlar kokunun nedeni belirlenemediği için Kaymakamlık ve TESKİ’ye sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

ARAŞTIRILIYOR

banner287
Koku nedeniyle ilgililerden bilgi alan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, belediyenin, emniyetin ve Çevre Şehircilik Müdürlüğü’nün çalıştığını ve kokunun nedenini araştırdığını söyledi.

ENDİŞELENECEK BİR DURUM YOK

Abban, çevreye yayılan kokunun insan sağlığına zararlı olmadığını ve kokudan dolayı hastanelere ciddi anlamda başvuru yapılmadığını kaydetti. Abban, “Çevre Şehircilik Müdürü ile görüştük. Aynı şekilde NKÜ Rektörü ile görüştük ve bir ekip göndereceklerini söylediler. Öğrenciler, öğretmenler bu kokudan şikayetçi. Fakat kaynağını bulamadık. Gerekli çalışmalar yapılıyor. İlk zamanlarda ele geçirilen pet şişedeki madde farklı bir atık maddesi çıktı. Onun dışında bir gelişme yok. Akademisyen heyet gelecek, bir kez de onlar bir araştırma yapacak. Toplum sağlığını etkileyen bir durum var ortada. Vatandaşlarımız hiç şüphe etmesin, çevreye yayılan bu koku ile ilgili gerekli tüm çalışmalar yapılıyor. Endişelenecek bir durum yok” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsız
Adsız - 1 yıl Önce

"Toplum sağlığını etkileyen bir durum var ortada" "Endişelenecek durum yok"Bu ne çelişki sağlığımız bu kadar önemli

Ünal Fırat
Ünal Fırat - 1 yıl Önce

Bu olay acil durum,kimyasalların kullanımı,tehlikeli maddelrri tanımak ve güvenlik, sabotaj, kimyasal saldırı, gibi durumlarda ne kadar geride olduğumuzun göstergesidir. Maalesef ilçemiz değil ülkemiz de bu konuda çok ileride değildir. Bir iş güvenliği uzmanı olarak devletin bu konular üzerine gitmesini ayrıca OSB bölgesi olarak ilçemiz ve OSB lerin bir komisyon oluşturup ortak çalışmalar yapıp tehlikeli gaz kimyasal radyoaktif maddeler radyasyon gibi halk sağlığını trhtit eden maddeleri tanımak ve önlemler almak için çaba sarf etmeleri gerekir. Bu dünyada hepimiz yaşıyoruz.

Endilşielenecek Birşey Yok muş!
Endilşielenecek Birşey Yok muş! - 1 yıl Önce

Koku sanki tutuklanmışta gelip görüp analiz edecekler gibi? Kaymakam beyin beyanatı;
“Çevre Şehircilik Müdürü ile görüştük. Aynı şekilde NKÜ Rektörü ile görüştük ve bir ekip göndereceklerini söylediler.

FC_VOLTAGE
FC_VOLTAGE - 1 yıl Önce

KAYNAĞINI BULAMADIĞINIZ BİR ŞEY İÇİN NASIL ENDİŞELECENEK BİRŞEY YOK DİYORSUNUZ !!!

NASIL BİR MANTIKTIR BU YAA!!!

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Özetle "endise yapmamama gerek yok bas agrisi bulanti bogaz yanmasi yasayan insanlarla ayni mahallede oturmuyorum cocuklarim kokan okulda degil nasil olsa benlik bir durum yok" demek istemis.. Yazıklar olsun kimin ve neyin sebep oldugunu gizleyerek anca kendilerini kandirirlar..

Gökhan
Gökhan - 1 yıl Önce

Hem ne olduğu bilinmiyor hemde endişelenecek bişey yok deniyor gel bizim banyoda o koku içinde 10 dek geçir sonra endişelenmeyecekmisin merak ediyorum. Atıp vAllahi insana değeriniz bu kadar olmamalı

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

İnsan sağlığına zararlı olmadığını soyluyorsunuz sonrasında toplum sağlığını etkileyen bir durum var oratada diyorsunuz.
Açıklama çekişki dolu sayın kaymakam..

sacit
sacit - 1 yıl Önce

Gel bide bana sor baş ağrıları evime giremiyorum bilmedigin birşey nasıl yorum yaparsın ...gel bir gece Misafir edeyim... iyimi karar verirsin...mutfakta on dk.maymun döndürüyor....

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459