'Kaynağı belirsiz mesajlara itibar etmeyelim'

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Çerkezköylülerden kaynağı belirsiz whatsap ve SMS mesajlarına itibar etmemelerini isteyerek “Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve kaynağı net olan açıklamalar dışındaki hiçbir bilgiye itibar edilmeyelim. Bu milleti tanklarla yıkamayanlar, saflarımızı ayırarak yıkmak isteyeceklerdir. Saflarımızı sıklaştıralım. Bir olalım, iri olalım, diri olalım” dedi.

'Kaynağı belirsiz mesajlara itibar etmeyelim'
banner301
Çerkezköy Bakış - Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Çerkezköylülerden kaynağı belirsiz whatsap ve SMS mesajlarına itibar etmemelerini isteyerek “Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve kaynağı net olan açıklamalar dışındaki hiçbir bilgiye itibar edilmeyelim. Bu milleti tanklarla yıkamayanlar, saflarımızı ayırarak yıkmak isteyeceklerdir. Saflarımızı sıklaştıralım. Bir olalım, iri olalım, diri olalım” dedi.

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe yaptığı açıklama tüm Çerkezköylülerden kaynağı belirsiz whatsap ve SMS mesajlarına itibar etmemelerini istedi.

ÖĞE UYARDI

Tankları durduran halkımıza karşı kontrollü psikolojik harp yöntemleri
uygulanmaya başlanıldığını belireten Öğe “Kaynağı belirsiz whatsap ve SMS mesajları ile toplumsal gerilim yükseltilmek istenmektedir. Meydanlarda halk içerisinde dedikodu yayan ajanlar psikolojik harp yöntemleri uygulamaktadırlar.
Devletin belirli birimlerine ait olduğu iddia edilen mesajlar gerçekmiş gibi yayılmaktadır. Vatandaşlarımızın her bilgiye karşı hassasiyeti yüksek olduğu için bu bilgiler hızla paylaşılmaktadır” dedi.

“KAYNAĞI BELİRSİZ MESAJLARI YAYGINLAŞTIRMAYALIM”
banner287

Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve kaynağı net olan açıklamalar dışındaki hiçbir bilgiye itibar edilmemesini isteyen Öğe “Whatshap gruplarından, sosyal medya unsurlarından atılan teyitsiz resmi teyidi olmayan hiçbir mesajı yaygınlaştırılmamalıdır. Kaynağı belirsiz mesajları aramızda söz olarak dahi paylaşıp gündem yaparak yaygınlaşmasına aracı olmayalım. Devlet Başkanımız’dan “Evlerinize dönün” mesajı gelmeden meydanları terketmiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“PSİKOLOJİK HARP TAKTİKLERİ UYGULANMAK İSTENİYOR”

Öğe, demoktasi nöbeti tutanlara gün içerisinde, öğle aralarında kısa süreli uykular ile dinlenmeleri yönünde tavsiyede bulunarak “Bizi tanklarla yıldıramayanlar, psikolojik harp taktikleri uygulayarak sağlıklı düşünemez hale getirmek istiyorlar.
Kontrollü psikolojik harbin temel paradigması toplumsal gerilimi artırıp toplumu yönetilmez hale getirmektir.  Psikolojk harp takdiklerinin en önemli hedefi kalenin zayıf tarafını tespit edip oraya karşı saldırılar yapmaktır. Kirli bilgiyi hızla yaygınlaştırmak şu anda görünen en zayıf tarafımızdır. Basiret ve ferasetle hareket edelim “Şu söyledi”, “bilgi sağlam” diye gelen hiçbir habere itibar etmeyelim, yaygınlaştırmayalım.” ifadelerine yer verdi.  

“BİR OLALIM İRİ OLALIM DİRİ OLALIM”

Psikolojik harbin bir diğer unsurunun da gri propaganda olduğunu kaydeden Öğe şunları söyledi: “Gri propagandanın ana unsuru ise rivayetlerdir. Devlet Başkanımız ve Başbakanımız’ın medya ve kurumsal sosyal medya hesaplarını dikkatle takip edelim. Gerek Devlet Başkanımız, gerekse Başbakanımız adına açılan hiçbir kurumsal olmayan hesaba itibar edilmeyelim. Devlet Başkanımız ve Başbakanımız’ın verdiği mesajları hızla paylaşalım.  Bu saldırıları boşa çıkartmada en önemli taktik sürekli meydanlardan fotoğraflar yayınlamaktır. Parti ve dünya görüşü ayrımına bakmadan darbeye karşı olan tüm kesimler ile kardeşliğimizi güçlendirelim. Bu milleti tanklarla yıkamayanlar, saflarımızı ayırarak yıkmak isteyeceklerdir. Saflarımızı sıklaştıralım. Bir olalım, iri olalım, diri olalım.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459