Maketi bile yetti!

Çerkezköy-İstanbul yolunda sürücülerin trafik ihlali yapmasının önüne geçmek amacıyla yol kenarına jandarma trafik aracı maketi konuldu. Görsel olarak uzaktan gerçeğe benzeyen maket, sürücülerin ayağını gaz pedalından çekmesini sağladı.

Maketi bile yetti!
banner301

Çerkezköy Bakış - Kurban Bayramına sayılı günler kala, 10 günlük bayram tatilini için Çerkezköy’de yaşayan çok sayıda vatandaş memleketlerinin yolunu tutmaya başladı. Bayram tatilinin yolda hüzne dönüşmemesi için de Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tedbirlerini artırdı. Bu kapsamda sürücülerin trafik kuralı ihlalleri yapmasının önüne geçmek amacıyla daha önce çok sayıda trafik kazasının yaşandığı Çerkezköy-İstanbul yoluna maket jandarma trafik aracı kondu. İstanbul istikametine seyir halinde olan sürücüler yol kenarında tepe lambaları yanan ve içinde jandarma personelinin gözüktüğü jandarma trafik aracını görünce hızlarını düşürmeye başladığı gözlendi. Uzaktan bakınca gerçek sanılan aracın maket olduğu ise ancak yanından geçerken anlaşılabiliyor. Jandarmanın uygulama yaptığını sanan sürücüler ise kural ihlali yapacaklarsa bundan vazgeçiyor.
 

banner287
DİKKATLİ GİDİN UYARISI

Yetkililer, “Bayram tatilinin hüzne dönüşmesini istemiyoruz. Sürücüler yolda uykusuz çıkmasın. Trafik işaret ve işaretçilerine uysun ve dikkatli gitsin” uyarısında bulundu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
akpartilı36
akpartilı36 - 10 ay Önce

chp seçimi bu sefer kaybedecek zaten faydaları yok vatandaşa

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459