banner507

Malatyalılar yeni başkanını seçti

Çerkezköy Malatyalılar Derneği’nin yeni başkanı Esat Deniz oldu.

Malatyalılar yeni başkanını seçti
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Malatyalılar Derneği, dernek binasında genel kurullarını yaptı. Mevcut başkan Mehmet Keleş’in aday olmayacağını açıklamasının ardından seçime Esat Deniz tek liste ile girdi. Kongreye Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı Necati Aksu ve dernek üyeleri katıldı. Divanın oluşturulmasının ardından, Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte seçime geçildi.

GÖREVİ DEVRETTİ

Mevcut başkan Mehmet Keleş, iyi ve güzel çalışmalarda bulunduklarını belirtti. Keleş, “Malatyalılar olarak cenazelerde, düğünlerde ve her türlü faaliyette bulunduk ve hemşehrilerimize elimizden geldiğince yardımcı olduk. İşlerimden dolayı aday olamayacağım. Önümüzdeki hafta şoförler odası seçimleri olarak, Muhtarımız da olan Recep Şahin’in yanında da görev alacağım için ikisi bir arada olmaz diye düşünerek. Görevi Esat Deniz kardeşime bırakıyorum. Zaten kendisi benim de yardımcımdı, ricada bulunduk kendisi de kabul etti. Bundan sonra hep beraber onun yanında olacağız.” dedi.

“DERNEKÇİLİK GÖNÜL İŞİDİR”

banner287
Herkesin çeşitli sebeplerle memleketinden kopup geldiğini söyleyen Esat Deniz, “Memleket hasretini gidermek, gönül bağımızı koparmamak, aksine daha da güçlendirmek için yaklaşık 15 sene önce dernekleşme faaliyetlerine büyüklerimiz önderliğinde başladık. Dernekçilik bir anlamda gönül işidir. Çıkarsız, beklentisiz bir oluşum olup, tamamıyla hasreti vuslata çevirendir. Bilindiği üzere derneğimizin ana prensibi olarak yardımlaşma ve dayanışma ilkesini bugüne kadar nasıl sağladıysak Bundan sonra da nesillere aynı şekilde aşılamaya çalışacağız. Dernek üyemizin bir parçamız olduğunu ve kimseye bir ayrımcılık tanımadan özverili bir şekilde, dernek üyeleri, yönetimin et ve tırnak gibi bir bütün halinde devam ettireceğimizi beyan ederim.” İfadelerin kullandı. Deniz konuşmasının devamında, dernek yapılanmasından ve yapacağı faaliyetlerden bahsetti.

YÖNETİM KURULU

Tek liste ile seçime giren Esat Deniz, Çerkezköy Malatyalılar Derneği’nin yeni başkanı oldu. Deniz başkanlığında yönetim kurulunda ise; Mehmet Keleş, Ali Keskin, İlyas Bulut, Oktay Yıldırım, Emir Gürbüz ve Ali Kısacık yer aldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493