MHP’de Aydeniz dönemi

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanlığına, Ahmet Aydeniz getirildi.

MHP’de Aydeniz dönemi
banner301
Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanlığına İlçe Yönetim Kurulundan Ahmet Aydeniz getirildi. MHP İl Başkanı Koray Önsel, İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ile yönetimine görevinde başarılar dileyerek “Kendilerine, ilçe teşkilatımıza, parti üyelerimize ve Çerkezköylü hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak görevlerini en iyi şekilde yerine getireceklerdir.” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Koray Önsel’den boşalan MHP Çerkezköy İlçe Başkanlığına Ahmet Aydeniz getirildi.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Yeni görevlendirme nedeniyle İlçe Teşkilatı’nda cumartesi günü saat 12.00’da basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel, MHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Aksan, Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ ile Ülkü Ocakları Yönetimi ile partililer katıldı.

“YENİ GÖREVİMİZE BAŞLADIK”

MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel yaptığı konuşmada, 2 Ekim Pazar günü Genel Merkez tarafından İl Başkanlığı görevine atandığını hatırlatarak “İl Yönetimimizi oluşturduk. Görevimize başladık” dedi.

ÖNSEL, AYDENİZ İSMİNİ AÇIKLADI

MHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı için İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle ortak bir değerlendirme yaptıklarını açıklayan Önsel “Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Çerkezköy İlçe Başkanı olarak Ahmet Aydeniz görevlendirilmiş durumdadır. Önümüzdeki günlerde İlçe Yönetim Kurulu çalışmaları tamamlanıp belirlenecektir. Kendilerine, ilçe teşkilatımıza, parti üyelerimize ve Çerkezköylü hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak görevlerini en iyi şekilde yerine getireceklerdir. Çerkezköy İlçe Teşkilatına bu konuda güveniyoruz. Başarılı olacaklarına da sonuna kadar inanıyoruz. Gerek Ülkü Ocaklarımız olsun, gerek partililerimiz olsun kendilerine her konuda destek olacaklardır.” diye konuştu.  

“KONGRE SÜRECİ BAŞLADI”

6 Ekim 2016 Perşembe gününden itibaren MHP’de ilçe kongre sürecinin başladığını kaydeden Önsel şöyle devam etti: “30 Nisan 2017 tarihine kadar ilçe kongrelerimiz tamamlanacak. Haziran 2017’den Kasım 2017 tarihine kadar da İl kongrelerimiz tamamlanacak. 18 Mart 2018 tarihinde 12.Olağan Büyük Kongremiz yapılacak. Büyük Kurultay ile ilgili geçtiğimiz aylarda Olağanüstü Kurultay, Tüzük Kurultayı olması yönünde tartışamalar sürüyordu. Bu süreçteki tartışmaların hepsi sona erdi. Partimiz kendisine yakışır bir şekilde kongrelerini yapacak. İktidar hedefimize yürüyeceğiz.”  

“ERKEN SEÇİM HENÜZ SÖYLENTİDEN İBARET”

Önsel, 2019 yılının seçim yılı olmasına rağmen kamuoyunda ‘erken seçim’in konuşulduğunu belirterek “Erken seçim söylentileri var. Erken seçim olup olmayacağını önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.” diye konuştu.  

“İLÇE TEŞKİLATLARINIZI ZİYARET EDECEĞİZ”

İl Yönetimi olarak yapmış oldukları çalışmalar hakkında da bilgi veren Önsel “Önümüzdeki günlerde İlçe Teşkilatlarımıza yönelik ziyaretler düzenleyeceğiz. Teşkilatlarımızdaki yeni yapılanmanın ardından kongre sürecine sağlam girmeyi hedefliyoruz.” dedi.
banner287

“KINIYORUZ”

Koray Önsel konuşmasının son bölümünde genel siyasete yönelik değerlendirmelerde bulundu. Çerkezköy’de bazı Alevi vatandaşların evlerinin işaretlendiği yönündeki gelişmeleri takip ettiklerini belirten Önsel “Bunu her kim yapmışsa kınıyoruz. Hassas bir süreçten geçiyoruz. Bizleri din, dil,ırk ayrımına sokarak insanlarımızı birbirlerine kırdırmaya çalışıyorlar. Bunlar yıllardır denenen ve yapılmaya çalışılan şeylerdir. Parti olarak bunların karşısında dimdik duruyoruz. Hiçbir şekildeki hiçkimseye taviz vermeden de tavrımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

“ADİCE BİR AÇIKLAMA”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç.Dr.Selin Sayek Böke’nin MHP’ye yönelik kullandığı ‘iktidarın yedek lastiği’ eleştirisine de değinen Önsel şöyle devam etti: “Kendisi partimizle ilgili, genel başkanımızla ilgili kendilerine yakışan bir şekilde adice bir açıklama yapmıştır. Genel seçim süreçlerinde kendilerinin ailece HDP’ye oy verdiklerinden bahsediyorlardı. Bugün bebek katili terör örgütünün siyasi kanadına destek olduklarını söyleyip arkasından sürekli ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasına sığınıp onun mirasından medet umarak siyasi yönden acizliklerini yine göstermiş bulunuyorlar. Selin Sayek Böke hanımefendiye gereken cevabı Parti Genel Sekreterimiz İsmet Büyükataman vermiştir.

“MEMLEKETİMİZ BÜYÜK BİR BADİRE ATLATTI”

15 Temmuz darbe süresi sonrasında oluşan Yenikapı ruhu, birlik-beraberliğin önemli olduğu bir süreçti. Beraberliğe zarar verecek yada zarar verme niyetinde olan herkesin de terör örgütü yandaşı olduğunu düşünüyorum. Memleketimizi büyük bir badire atlattı. Bu badirenin neticesinde neler olabileceğinin ufak bir görüntüsünü 15-16 Temmuz tarihlerinde yaşadık. Bunlar birlik ve beraberliğe katkıda bulunacakları yerde gereksiz tartışmalarla partimizi lekelemeye çalışıyorlar.

“GENEL BAŞKANIMIZIN AÇIKLAMALARI NETTİR”

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yapmış olduğu konuşmadan galiba kendileri bihaberdir. Sosyal medyadan gördükleriyle yorum yapmaya çalışıyorlar. Genel Başkanımız 7 Haziran seçimlerinin akşamında yaptığı açıklamanın aynısını yaptı. İlkelerimizin değişmeyeceğini, bizi sürekli olarak ‘Hayır’cı yaftalayıp algı yönetimi oluşturanların sebebini yeniden tekrarladı. Genel Başkanımız parlamenter sistemden yana olduğumuzu söyledi. Genel Başkanımız ‘Yalnız ortada fiili bir suç var. Hükümet suç işliyor, Cumhurbaşkanı suç işliyor, anayasal çizgiden çıkmış durumdadır. Bu suçun giderilmesi gerektiğini, bu şekilde bir devlet yönetiminin olmayacağını’ belirtti. Ayrıca ‘Meclise taşımak istiyorsanız, meclise taşıyın. 367 sayısını bulursanız, başkanlık sistemini getirirsiniz. Bulamazsanız 330 sayısını arayın. Bu sayısı bulursanız, referanduma gidilir. Bu şekilde milletimiz karar verir. Milletimizin kararının arkasındayız. Bu şekilde de olmazsa başkanlık tartışmalarını bırakmalısınız. Bu şekilde cumhurbaşkanı da anayasal çizgiye gelecek. Meclisteki bu oylamalarda da biz parlamenter sistemin arkasında olacağız, oyumuzu da bu şekilde kullanacağız.’ Diye konuştu. Başbakan Binali Yıldırım da yapmış olduğu açıklamada konuyu meclise getireceklerini söyledi. Bu şekilde de bu oylamada kimler evet, kimler hayır oyu kullanacağını göreceğiz. Sayın Selin Sayek Böke’nin de bu şekilde cevabı alacağını düşünüyoruz.”

“HAYIRLI OLSUN”

Yeni İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’e görevinde başarılar dileyen Önsel “İlçe Başkanımız, yönetimi ve Ocak başkanımıza teşekkür ediyorum. Yeni yönetim Kurulu’nun da hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.  

AYDENİZ TEŞEKKÜR ETTİ

MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel’in konuşmasının ardından MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz açıklamalarda bulundu. Yeni görevi için İl Başkanı, Yönetimi ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerine, Kadın Kolları Teşkilatı ile Ülkü Ocakları Yönetimi’ne teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ahmet Aydeniz “Küçük yaşlardan itibaren mensubu olmaktan şeref duyduğum milliyetçi, ülkücü hareketin Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevi şahsıma tevdi edildi.” dedi.

“HER ŞEYİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Terör olaylarına değinerek konuşmasını sürdüren Aydeniz “Son günlerde hem ülkemiz hem de partimiz üzerinde oynanan oyunlar var. Çerkezköy İlçe Yönetimi olarak her zaman başbuğumuzun izinde, liderimizin emrinde hep birlikte yürüyeceğiz. Yeni İl Başkanımız Koray Önsel beyin bıraktığı çizgiden daha ileriye götürmek için elimizden geleni yapacağımızı, aldığımız bayrağı yükümlülüklerimizin bilinciyle daha ileri götüreceğimize inanıyorum. Çerkezköyümüze ve memleketimize hizmet için çalışacağız. Ülkemizdeki vatandaşlarımızın her birini bir değer olarak görüyoruz. Gönül bağıyla hepsiyle bir olduğumuzu ispatlamaya çalışacağız. Vatandaşlarımız için her şeyin en iyisini yapma gayreti içerisinde olacağız” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2016, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459