Milletvekillerinden öğrencilere YGS müjdesi

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’da yaşayan binlerce öğrencinin YGS sınavı için artık Tekirdağ’a gitmesine gerek kalmadığını belirterek, sınavın artık Çerkezköy’de de yapılacağının müjdesini verdi.

Milletvekillerinden öğrencilere YGS müjdesi
banner301
Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan, Mustafa Yel ve Metin Akgün ile AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir’e bu 3 ilçede yaşayan yaklaşık 3 bin 500 öğrencinin Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için Tekirdağ’a gittiğini ve öğrencilerin mağdur olduğunu bildirdi. Yapılan görüşmenin ardından artık bu sınavın Çerkezköy’de de yapılması kararlaştırıldı.

ÇERKEZKÖY SINAV MERKEZİ OLDU
banner287

Çerkezköy’ün Tekirdağ kent merkezine 70 kilometre uzaklıkta olduğunu belirten AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, “Öğrencilerimizin YGS sınavına girmek için bu mesafeyi sabah çok erken saatlerde yola çıkmalarına rağmen trafik sorunu nedeniyle ÖSYM sınavlarına sürekli geç kalmakta ve bu nedenle mağduriyetler yaşamaktadırlar.Çerkezköy ilçesinde 2 bin 500, Kapaklı’da 350 ve Saray’da ise 600 öğrenci YGS sınavına girecek. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebi ile ÖSYM nezdinde yaptığımız girişimler sonucunda, Çerkezköy ilçemiz YGS'de sınav merkezi olmuştur. LYS'de ise ÖSYM yetkilileri başvuru sayısına göre yeniden değerlendirme yapacak, yeterli sayıda başvuru olması durumunda LYS'de Çerkezköy’de yapılacaktır.
ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ömer Demir ile yaptığımız görüşmede öğrencilerin YGS başarısına göre 2. aşama sınavında da sayı ve talep arttığı taktirde (LYS) Çerkezköy’de yapılabileceğini söyledi. O zaman öğrencilerimize düşen çok başarılı olarak LYS'nin de Çerkezköy'de yapılmasını sağlamaktır. Bu anlamda mart ayında yapılacak YGS'de öğrencilerimize üstün başarılar diliyoruz.”dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vefa
Vefa - 1 yıl Önce

Kaymakam Metin Kubilayın Takibi ve talebi yerini buldu

Arda
Arda - 1 yıl Önce

Açıköğretim sınavları içinde geçerli olacak mı?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459