Nefes alamıyoruz..!

Çerkezköy’de 3 gündür etkili olan ve nedeni hala belirlenemeyen gizemli koku, vatandaşları tedirgin ediyor.

Nefes alamıyoruz..!
banner301
Koku nedeniyle çok sayıda kişide baş ağrısı şikayeti görülürken, hiçbir yetkilinin konuyla ilgili tatmin edici bir açıklama yapmaması vatandaşı çileden çıkarttı.Koku nedeniyle evlerini boşaltan onlarca kişinin, Kapaklı ve Çorlu’daki yakınlarına gittiği belirtildi.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy’de ilçe genelinde Cumartesi gece saatlerinden itibaren etkili olan ağır koku, herkesi rahatsız etti. Kokunun nereden geldiği belirlemek için TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi ile Sağlık Müdürlüğü ekipleri araştırma yaptı. Kimyasal bir maddenin kanalizasyona boşaltıldığı iddiası araştırılırken, ilçe genelindeki kanalizasyon kuyularından alınan numuneler, incelenmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı laboratuarına gönderildi.
Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, kokuyla ilgili araştırmaların sürdüğünü bildirdi.

VATANDAŞ ENDİŞELİ

banner287
Solunan ağır koku nedeniyle birçok kişide baş ağrısı ve mide bulantısı belirtileri görülürken, vatandaşlar, yetkililerden kokunun sağlığa bir zararının olup olmadığı yönünde acil bir açıklama yapması gerektiğini dile getirdiler.

OKULA GİREMEDİLER

Kokunun en yoğun hissedildiği yerlerin başında ise Gazi Osmanpaşa Mahallesi geldi. Sömestr tatilinin ardından ilk ders için Şehir Dinçer Ersoy İlkokuluna giden öğrenciler, okul içindeki ağır koku nedeniyle sınıflara giremedi. Birçok veli, çocuklarını tekrar eve götürdü. Okul yönetimi ise, sınıflardaki bütün camları açarak okulu havalandırmaya çalıştı.            •  Meserret Özcan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 21:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celal
Celal - 1 yıl Önce

Vatandaşın nefes alamaması kimin umurunda ki üç gündür yoğun bir koku var kimseden bir çözüm ya da bir açıklama yok Kaymakamlık yönetimi hiç açıklama yapmazdı . Duyarsız belediye yönetimi vatandaş kimsenin umurunda değil herhalde. Kalansağlar sizin sayın yetkililer.

Tuna
Tuna - 1 yıl Önce

Bu kokunun sebebi bulunsun artık!

ADEM
ADEM - 1 yıl Önce

BU PİSLİĞİ YAPAN PİSLİKLERİ EN KISA ZAMANDA BULUP ASIN??????

Ayşe Doğanay
Ayşe Doğanay - 1 yıl Önce

Teskiyi arıyorum Kaymakamlığa ulaşın diyorlar, Kaymakamlığı arıyorum bu Belediyenin işi diyorlar. Kimin ne dediği belli değil; an itibariyle ulaşabildiğim tek net bilgi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından numune alındığıdır fakat bunu sağır sultan da duydu. İl müdürlüğü tüm işyerlerinden kimyasal veya çevresel felaket karşısında ne yapılacağına, hangi tedbirlerin alınacağına dair ön çalışma istemektedir. Bunları çevre belediyelerden neden talep etmiyorlar ya da talep var ise biz neden böyle durumlara karşı hazırlıksızız? Buradan çıkardığım tek sonuç çevresel felaketlere karşı bilgisiz, bilinçsiz ve hazırlıksız olduğumuzdur. 3 gündür evimizde rahat nefes alamıyoruz, umumi ihtiyaçlarımız için yakın akrabaları ziyaret ediyoruz ama bu hiç kimsenin umurunda değil anladığım kadarıyla. Vatandaş kaderine terk edildi!

Esra
Esra - 1 yıl Önce

Çoluk çocuk, çalışanlar 2 gündür perişan. çok ağır kimyasal kokusu varken okulun hala açık olması da tuhaf. İleride acısı çıkacak olan bir madde ise oradaki çalışanların, çocukların vebali büyüktür. Yaziktir gunahtir!

Zeyno
Zeyno - 1 yıl Önce

İnsanların nefes alma özgürlüğü ellerinden alınmıştır Çerkezköy de kapaklı farklı mı organize de nefes almak mümkün mü camları açtım havalandırmak maksatlı hemen kapatim soluyamadm dışardan gelen havayı ölçüm yapilmiyormu

SERDAROĞULLARI UZMAN EMLAK
SERDAROĞULLARI UZMAN EMLAK - 1 yıl Önce

REİSİ ARAYIN

Gökhan
Gökhan - 1 yıl Önce

Çerkezköy bakış gazetesi bunu araştırmıyorsanız nerde kaldı sizin araştırmacı ruhunuz yazıklar olsun 3 günlük haberi sayfanızda tutuyorsunuz bu konu emin olun diğer tüm manşet haberlerinizden daha önemli yahu bir gece vakti toplu insan ölümleri olabilir di siz hala ne ile uğraşıyorsunuz yazık

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459