banner507

Nehirde arama çalışmaları sürüyor

Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmek isteyen kaçakları taşıyan botun batması üzerine, nehirde kaybolan kişileri arama çalışmaları devam ediyor. Dün 2’si çocuk 3 kişinin cesedine ulaşılmıştı.

Nehirde arama çalışmaları sürüyor
banner301

banner287
Çerkezköy Bakış-AFAD ekipleri, ara ara şiddetini artıran sağanağa rağmen, arama çalışmalarını Süvari Köprüsü'nden başlattı. Dün cesetlerin çıktığı yönde aramalar yoğunlaştırıldı. Nehirde akıntının hızlı, su seviyesinin yüksek olması nedeniyle lastik botun battığı alanın yaklaşık 1 kilometre aşağısında çalışmalar arttırıldı. İnsan kaçakçılığı iddiasıyla gözaltına alınan 3 Pakistanlı'nın ise jandarmada sorgusu sürüyor.

DÜN 3 CESET BULUNMUŞTU

AFAD ekipleri dün, hudut birliği askerlerinin nehirden yardım isteyenlerin sesini duyduklarını belirtmesi üzerine, Meriç Nehri askeri yasak bölgesinde arama çalışması başlatmıştı. Alabora olan bir bot bulunmasına rağmen, ikindi vaktine kadar herhangi bir sonuç elde edilememişti. Akşam saatlerinde ise nehirde 2'si çocuk 1'i kadın, 3 kişinin cesedi bulunmuştu. Cesedi bulunan kadının üzerinden Ayşe Abdürrezzak'a (36) ait, çantasında da Abdülkadir Enes Abdürrezzak (11) ve Halil Münir Abdürrezzak (3) adına kimlikler bulundu. Kadının çantasından çıkan kimliklerin cesetleri bulunan çocuklara ait olup olmadığının araştırıldığı belirtilmişti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493