Öğe: Bu millet sizi affetmeyecek

Bir grup askerin darbe girişimine karşı başlatılan demokrasi nöbeti sürüyor. Her gece Cumhuriyet Meydanı’nı adeta hınca hınç dolduran Çerkezköylüler ellerindeki Türk Bayraklarıyla darbe girişimine karşı tepkilerini dün gece de gösterdi.

Öğe: Bu millet sizi affetmeyecek
banner301
Çerkezköy Bakış - Bir grup askerin darbe girişimine karşı başlatılan demokrasi nöbeti sürüyor. Her gece Cumhuriyet Meydanı’nı adeta hınca hınç dolduran Çerkezköylüler ellerindeki Türk Bayraklarıyla darbe girişimine karşı tepkilerini dün gece de gösterdi.

DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİLER SÜRÜYOR
Saar 21.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Çerkezköy Belediye eski Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Memur Sen Çerkezköy Şube Başkanı Ahmet Üzgün, AK Parti Çerkezköy İlçe eski Başkanı Sait Yazı, Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Adnan Şahin, belediye meclis üyeleri,  STK Temsilcileri ile çok sayıda Çerkezköylü katıldı.

ÖĞE: “BÖYLE GÜZEL BİR KALABALIK BAŞKA NEREDE OLABİLİR?”
Programda ilk konuşmayı Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe yaptı. Arif Nihat Asya’nın Dua şiirinden okuduğu mısralarla konuşmasına başlayan İlçe Başkanı Öğe “Çerkezköy, darbe girişiminin yaşandığı ilk günden itibaren meydanlara koştu. Birlik ve beraberlik içerisinde her gece bir araya geliyoruz. Bu güzel kalabalıktan başka bir kalabalık başka nerede olabilir. İnşallah Rabbim bizleri cennetinde de bir araya getirir” dedi.“REZİL OLDUNUZ”
Bir grup askerin darbe girişimini eleştirerek konuşmasını sürdüren Öğe “Sizler bu meydanda yağma yapan, devletin kurum ve kuruluşlarına, askerine, polisine zarar verenleri gördünüz mü? Sözde cumhuriyetçiler neredesiniz? Gezi Parkı’ndaki dış güçlerin piyonları emelinize ulaşabildiniz mi? Rezil oldunuz.  Gördünüz mü hainleri elleri kelepçeli, başları önde hesap veriyorlar. Arsızlar, utanmazlar. Bu millet sizi affetmeyecek. Kalabalığın idam isteriz şeklindeki sloganı üzerine Öğe “Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, karar alınırsa imzalanacağını söyledi. İşte böyle bir lidere sahibiz” diye konuştu.

“TEDBİR AMAÇLI YAPILDI”
Demokrasi Nöbeti’nde dördüncü geceyi bir araya geçirdiklerini anlatan Öğe, dün gece Çerkezköy 3.Zırhlı Tugay Komutanlığı önünde yaşananlar hakkında bilgi verdi. Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Ak Parti Tekirdağ Milletvekillleri Ayşe Doğan ile Metin Akgün’ün Çerkezköy’e geldiğini hatırlatan Öğe “Valimizin de ifade ettiği gibi iş makinalarını tedbir amaçlı Tugay’ın önüne getirerek 4 kapısının önünü kapattık. Bu tamamen bir tedbir amaçlı çalışmaydı. Polisimize, askerimize bir zarar gelmememesi için alınmış bir tedbirdir. Bunun farklı bir yere çekilmemelidir” ifadelerine yer verdi.

“PROBLEM YOK-MÜSTERİH OLUN”
Yaşanan gelişmeleri 3.Zırhlı Tugay Komutanı’nın da katıldığı bir toplantıda konuştuklarını kaydeden Öğe “Problem yok, müsterih olun. Tugay Komutanımız bu milletin evladıdır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kendileri de tedbir amaçlı yapılan çalışmayı anlayışla karşıladıklarını ifade ettiler.” dedi.banner287
“SADECE CUMHURİYET MEYDANI’NDA BULUNACAĞIZ”
Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Demokrasi Nöbeti’nin dördüncü gününde değişikliğe gittiklerini açıklayarak “Önceki programlarımızda yürüyüş de yapıyorduk. Ancak hafta içi olması, gece geç saatlerde çalışanları da düşünerek sadece Cumhuriyet Meydanı’nda bulunacağız.” diye konuştu.

“PROVAKASYONLARDAN UZAK DURALIM”
Çerkezköylülerden Cumhuriyet Meydanı dışında slogan ve söylemde bulunmamalarını isteyen Öğe “Bizim düzenlediğim program dışında atılan slogan ve söylemleri tasvip etmiyoruz. Bu meydanda kalacağız ve meydanı terk etmeyeceğiz. Provakasyonlardan uzak kalacağız” dedi.

KUBİLAY TEŞEKKÜR ETTİ  
İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşmasını tamamlaması sonrasında Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da bir konuşma yaptı. Çerkezköylüleri selamlayarak konuşmasına başlayan Kaymakam Kubilay “Çerkezköy daha ilk günden itibaren devletine, milletine, hükümetine, vatanına sahip çıkmıştır.Bundan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi. Darbe girişimini kınayarak konuşmasını sürdüren Kaymakam  Kubilay “Paralel Devlet Yapılanmasını, FETÖ’yü kınıyorum, lanetliyorum. Yapılan saldırılarda vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum.” diye konuştu.  DOĞAN: ÖDÜN VERMEDİNİZ
Programda son olarak Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan bir konuşma yaptı. Çerkezköylülere darbe girişimine gösterdikleri tepki nedeniyle teşekkür eden Milletvekili Doğan “Birlik ve beraberliğinizden ödün vermediniz. Devletinizin, milletinizin yanında yer aldınız” dedi.

“DUA İLE YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”
Yaşanan olaylarda şehit düşen Tekirdağlı polis memurunun cenazesine katıldığını hatırlatarak konuşmasını sürdüren Doğan “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Bu birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz müddetçe bizleri kimse yıkamaz. Osmanlı’nın içerisindeki 72 millet 600 yıl boyunca kardeşce yaşadı. FETÖ ve benzeri örgütlere karşı mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz. Meydanları boş bırakmayacağız. Her zaman meydanlarda olacağız.Bu hareket dua ile yoluna çıktı. Aynı şekide dua ile yoluna devam ediyor.” dedi. Konuşmaların tamamlanması sonrasında İlçe Müftüsü Yusuf Tuna dua yaptırdı.

DEMOKRASİ NÖBETİ SABAHIN İLK IŞIKLARINA KADAR SÜRDÜ
Dua sonrasında ise hep birlikte coşkulu bir şekilde İstiklal Marşı okundu. Demokrasi Nöbeti 4.gününde de sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459