Öğe: Çok çalışacağım

AK Parti Tekirdağ Milletvekili aday adayı Abdullah Öğe, “Allah kısmet eder ve milletvekili olursam, daha az uyuyacağım ve çok çalışacağım. Tekirdağ’ın sorunlarını ve eksikliklerini Ankara’ya ileteceğim. Çünkü birikmiş dertleri de çok Tekirdağ’ın.” dedi.

Çerkezköy Bakış
Öğe: Çok çalışacağım

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti Tekirdağ Milletvekili aday adayı olan Abdullah Öğe, Bizim Tekirdağ, Çorluda Haber, Bab-ı Ali Gazetesi, Trakya Güncel ve Bizim Çorlu ortak yayınında gazeteci Serdar Şahin ve Coşkun Bozyel’in sorularını yanıtladı. Öge, seçim süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

“BU SÜRECİN BAŞLAMASI GEREKİYORDU”

Neden erken seçim? Sorusuna cevap veren Öğe, “16 Nisan referandumunda halkımız Cumhurbaşkanlığı sistemini istedi. En nihayetinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir çağrısı oldu. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan da, bunu değerlendirdi ve genel başkanlar düzeyinde istişare edildi. Sonrasında sistemin oturduğunu, erken seçime gidilebileceği yönünde karar çıktı. Bu sürecin başlaması gerekiyordu en nihayetinde başladı. Ben iyi ve hayırlı olduğunu düşünüyorum. Şimdi nasıl olduğunu değil 24 Haziran’ı nasıl geçireceğimize bakmalıyız.” dedi.
 

“BUNLARINKİ GERÇEKTEN ÇOK İLGİNÇ BİR İTTİFAK OLDU”

İttifaklar hakkında da görüşleri sorulan Öğe, “Her şey milletin gözü önünde oluyor. İki ittifak dediniz. Bizim gurur duyduğumuz. Devletin çıkarlarını kendi çıkarlarının üstünde görenlerin ittifakı oldu. Bunun adı da Cumhur İttifakı. Diğeri ise, milletle bir arada olmayan, milletin değerleriyle dalga geçen, 35 bin masum vatandaşımızın canına kast eden terör örgütünü arkamıza aldık diyen, onları cezaevlerinde ziyaret eden, cezaevlerindeki genel başkanının çıkması gerektiğinin söylenmesi bunlar söz de milletin yanında parti. Milletle bir ilgisi yok bunların. Bunlar sadece yıkımdan bahsediyor. Bir ismi desteklemek konusunda kendi aralarında da anlaşmış değiller. Bunlarınki gerçekten çok ilginç bir ittifak oldu. Bir tarafta Cumhur İttifakı, diğer tarafta da diğerleri var. Bir tarafta Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi, şuan ki CHP’nin Atatürk’ün Cumhuriyet Halk Partisi ile bir ilgisi yok. İkincisi Genç Parti benzeri bir operasyon partisi İYİ Parti. Diğer bir parti terör örgütlerini utanmadan sayarak sırtımızı onlara yasladık diyen bir parti. Son olarak da bir partiden bahsediyoruz ki rahmetli Erbakan Hoca’nın kemikleri sızlar.  Saadet Partisi’nin teşkilatlarında milli gençlik vakıflarında görev aldım. Bize o zamanlar da anlatılanlarla bugün bu partinin genel başkanının yaptıklarının hiçbir alakası yok. Terör örgütünü yanına alan partilerle bir arada olmasını sindiremiyorum.” ifadelerini kullandı.
 

HİZMET İÇİN ADAY OLDUM

Aday Adaylığını nasıl karşılandığı sorusunu da cevaplaya Öğe, “Bu konuda hem ailemizle hem ilçe teşkilatındaki arkadaşlarımızla istişarede bulunduk. Böyle bir ihtiyaç hasıl olduğu için böyle bir karar verdik. Bölgemize, nasıl daha iyi hizmet ederiz diye aday adayı olduk.” dedi.
“ONLAR KONUŞUR AK PARTİ YAPAR”
Son günlerde sosyal medyada gündem konusu olan ‘tamam’ – ‘devam’ konusunu da değerlendiren Öğe, “Onlar konuşur AK Parti yapar. Yaptık mı yaptık. 16 yıldır 13 tane seçimden başarı ile çıkmış bir partiyiz. Muharrem İnce’nin ‘Adam yendikçe yendi, yendikçe yendi’ diye bir sözü var. Sahte bir sloganla bot hesaplarla ilerleyip bunu şişirmeye çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.
 

“KAYNAKLAR İYİ KULLANILMALI”

banner287
Tekirdağ’ın su sorununa da değinen ve CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni eleştiren Öğe, “Musluklarımızdan elimizi yüzümüzü zor yıkayacağımız sular akıyor. Bunun parasını da vatandaşın cebinden alıyorlar ve bunu da yatırıma çeviremiyorlar. Tekirdağ’da hala çamur, su, toz, çöp bunlardan konuşuyoruz. Milletin parasını alıp boşa harcıyorlar. Sadece su değil bir sürü konu da israf ediyorlar. Bizim kurucu genel başkanımız 180 kilometreden Istranca’dan su getiren bir başkandı. Daha önce söylediğimiz gibi onlar konuşur biz yaparız. Kaynaklar iyi kullanıldığı zaman bu fiyatlar düşecektir. Bunu da yapacak olan AK Parti’dir.” diye konuştu.
 

“HİZMETİ GETİRECEĞİZ, SORUNLARI GÖTÜRECEĞİZ”

Tekirdağ’ın sorunlarını mecliste dile getirecek misiniz? sorusuna Öğe, “Allah kısmet eder ve milletvekili olursam, daha az uyuyacağım ve çok çalışacağım. Tekirdağ’ın sorunlarını ve eksikliklerini Ankara’ya ileteceğim. Merkezine hizmet etmeyen, sorunlarını meclisine taşıyamayan, esnafla, halkla iç içe olamayan, daha az uyumayan biri milletvekili olamaz. Burada daha fazla çalışılmalı. Çünkü birikmiş dertleri de çok Tekirdağ’ın. Bundan sonra hızlı bir şekilde hizmeti getireceğiz, sorunları götüreceğiz teşkilatlarla da birlikte çalışarak. Siyaseti sorunlar üzerinden değil, projeler üzerinden yapmak istiyorum. Her zaman daha fazlasını yapmalıyız.” diye cevapladı.
 

“SİYASET KÜSME İŞİ DEĞİLDİR”

Milletvekillerinde değişim olacak mı? sorusunu cevaplayan Öğe, “Biz bu yola çıkarken kimler milletvekili olacak diye yola çıkmadık. Önümüzde bir süreç var. Cumhurbaşkanımızın açıklamaları gayet yerindedir. Siyaset küsme işi değildir. Hele bu bizde hiç olmaz. Bu bir bayrak yarışıdır. Ama bizdeki bildiğimiz bayrak yarışı değildir. Bayrak yarışında birinci oyuncu bayrağı getirir ikinciye verir, birinci bekler, ikinci gider üçüncüye verir. Bizde bu böyle değildir. Biz de birinci oyuncu da ikinci ile birlikte devam eder. Biz sonuca birinci varmanın programını yapıyoruz. Dinlenmeler olabilir ama küsmek yok. Durmak yok yola devam.” dedi.
“ORTADOĞU’DAKİ PROBLEMİN BAŞI İSRAİL’DİR”
Filistin’de yaşanan olaylara da değinen Öğe, “Terörist İsrail devleti, Amerika ile beraber Filistinli kardeşlerimize bunları yaptı. Önce biz tepkimizi koyuyoruz. Diğer ülkelerden de böyle tepkiler bekliyoruz. Ortadoğu’daki problemin başı İsrail’dir.” diye konuştu.
 

“GÖREV VERİLİRSE LAYIKIYLA YAPMAYA ÇALIŞIRIZ”

AK Parti‘den 61 aday adayı oldu. Bunların içinden 40 adayın elendiği ifade ediliyor. Elenen adayların içerisinde olduğunu düşünüyor musunuz? sorusuna Öğe, “21 adayın içerisinde olsam da olmasam da yine burada olacaktım. Bizim bu konularla bir derdimiz yok. Elenmişiz elenmemişiz sorun değil. Görev verilirse layıkıyla yapmaya çalışırız, verilmezse de yine partimize her türlü hizmet etmeye devam ederiz.” ifadelerini kullandı.
 

“İSLAM ALEMİNİN EN DEĞERLİ AYI”

Razaman-ı şerifin hayırlara vesile olmasını dileyen Öğe, “İbadetlerimiz canı gönülden Allah rızası için yapalım. Ramazan ayı, İslam aleminin en değerli ayı. Ramazan ayının maneviyatını uygun bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İftar, sahur, teravih saatlerine dikkat ederek çalışmalar yapacağız. Zaten biz hep iftar programlarıyla vatandaşımızla birlikte olduk. Vatandaşımızla bu şekilde birlikte olacağız.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306