Öğe: İnatla Atatürk Caddesi de söküldü

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı, tek yön uygulamasıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Öğe, “Öztrak Caddesinin başarısız olduğu görülmesine rağmen inatla Atatürk Caddesi de söküldü ve çok gelişi güzel yapıldı. Olan canım güzel ağaçlara oldu. Baharda cadde o ağaçlar sayesinde yemyeşil oluyordu.”dedi

Öğe: İnatla Atatürk Caddesi de söküldü
banner301

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçede görev yapan basın mensuplarını Gönlübol Lokantasında verdiği kahvaltıda ağırladı. Kahvaltıya Öğe’nin yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Salih Azbay, Rengin Güler, Mikail Çelik ve Dilber Sarı da katıldı.
“GAZETECİLİK ZOR İŞ”
Kahvaltıdan sonra bir konuşma yapan Öğe, gazetecilik mesleğinin zorluğuna dikkat çekti. Öğe, “İlçe teşkilatımızın düzenlediği bu kahvaltı programına gelip, bizlerle beraber olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Yağmur, çamur demeden zor şartlarda bu kutsal görevi yapan gazetecilerin, gazeteciler gününü kutluyorum. Ben özellikle İlçe başkanı olarak görev yaptığım süre içerisinde buna gerçekten şahit oldum, cümle içerisinde kalmamış. Gerçekten bu şekilde, gazeteciliğin özellikle yerelde daha zor şartlar altında yapıldığına ben şahit oldum. “dedi.“GAZETECİLİK SEVEREK YAPILMASI GEREKEN BİR İŞ”
Öğe, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çerkezköy kozmopolit bir yer olsa da aslında küçük bir yer sayılır. Çünkü herkesin birbirini tanıdığı yerdir. Siyasi partiler ve diğer çalışmaları takip ediyorsunuz. Zor şartlarda çalıştığınızı hepimiz biliyoruz. Bundan sonraki çalışma hayatlarınız da başarılar diliyoruz. Gazetecilik severek yapılması gereken bir iş. Sizlerle bir araya gelmekten hep keyif aldım. Çerkezköy’de yayın yapan birçok gazetenin kuruluşundan bu yana bütün tarihini biliyorum. Şimdiye kadar bu gazetelerimizin hepsi de Çerkezköy’e hizmet etmek amacıyla, olup biteni, ister siyasi olsun ister diğer konularda olsun bize yansıtmaya çalıştılar. Ben sizlerden çok memnunum, sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Bütün programlara katılıyorsunuz. Saatiniz yok, vaktiniz yok. Gece yarısı bir şey oluyor kalkıyor gidiyorsunuz. Bunları da görüyoruz. Görevinizde başarılar diliyoruz.” İfade etti.

banner287
ÇÖZÜM DEĞİL SORUN OLDU
Öğe, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Atatürk Caddesindeki tek yön uygulaması ile ilgili soruya Öğe, “Her şey ortada bugün bu kahvaltı organizasyonunu düzenlediğimiz iş yerinin de önündeki bu sokağı da görüyorsunuz. Eğer iyi niyetli bir şeyler yapılmaya çalışıyorsa da bence çok programlanmamış. Buranın yaya ve araç trafiği dikkate alınarak yapılmamış bir çalışma. Durum ortada görüyoruz. Bizim yola ihtiyacımız var. Araç trafiği çok olduğu için biz trafiği çözmeye çalışıyoruz. Maalesef bu ara bağlantı yollarında kaldırımlar genişletildi. Yol iyice daraldı. Bisiklet yolu gibi uygulamalarda aslında bisiklet yolu şehir içinde özellikle trafiğin yoğun olduğu bu caddelerde çok ihtiyacımız olmayan uygulamalar yapılmış. Bunlarda trafiği daha da içinden çıkılmaz bir hale getirmiş. 15-20 gündür insanların yaşadığı sıkıntıyı, çileyi hepimiz görüyoruz. Bence bu bir çözüm olmamış, daha çok sorun getirmiş. Bizim önerimiz ara sokakların tek yön değil çift yön olarak uygulanmasına devam etmesiydi. Burası bir tatil yöresi değil. Ara sokaklarda, caddelerde bisiklet yolunun olması çokta elzem bir ihtiyaç değildi. Maalesef bu sokaklar daraltılarak buradaki esnafta mağdur edildi. Yolun çözüm olmadığını hep birlikte görüyoruz. Bu mevsime denk gelmesi de daha çok sorun oldu. Bakın şuanda çamur, dükkanlarının önünün bu şekilde olmasından dolayı hiç siftah yapmadan kapatan esnaflar var. Bence çok bir faydası olmadı. Çalışma iyi niyetli bile yapılsa bunun çok iyi düşünülmesi lazım. Esnafın durumuna, yolun durumuna çok hassasiyet göstererek yapılması gerekir. Gelişi güzel yapıldığı zaman bunu zararını herkes görüyor.” dedi.

“OLAN AĞAÇLARA OLDU”
Öğe, konuşmasının devamında ise, “Trafikte de bir rahatlama yok. Bir altı yol kavşağı var. Orası rahatlayacak diye Atatürk caddesindeki tek yol uygulaması, orta refüjlerin kaldırılması çözüm olmadı. Varsayalım ki bir altı yol kavşağının düzenlenmesi yapılacak diye Çerkezköy’ün bu kadar yol güzergahının değiştirilmesi zaten içinden çıkılmaz bir sorun oluşturdu. Trafiği hepimiz görüyoruz. Bir çözüm de olmadı. Akşam saatlerinde özellikle yoğunluk devam ediyor. Olan ağaçlara oldu. Atatürk caddesinin o görüntüsüne oldu. Önümüzdeki bahar da Atatürk caddesinin o güzel görüntüsü ortadan kalktı.  Öztrak Caddesinin başarısız olduğu görülmesine rağmen inatla Atatürk Caddesi de söküldü ve çok gelişi güzel yapıldı. Ağaçların dikildiği yeri de gördüm. Kaldırımın tam ortasına dikilmiş, insanların yürüme yoluna dikilmiş. Kaldırımın yanına dikilir ağaçlar.” ifadelerini kullandı.


 

“DEVLET BEY HER ZAMAN MİLLETİNİN YANINDA OLMUŞTUR”
Gazeteciler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “MHP Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkartmayacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteleyecek” yönündeki açıklamasını hatırlattı.  Öğe, Devlet Bahçeli’nin bir devlet adamı olduğunu belirterek, “Ben aslında çok şaşırmadım. Devlet bey, bizim hep bir tabirimiz var milli manevi değerleri olan bir devlet adamıdır. Bu açıklama ile beraber birçok oyunun baştan kurulmasına engel olmuştur. Ülkemiz üzerinde bazı hesapların yapılmasının önünü önceden kesmiştir. Devlet Bey her zaman devletinin ve milletinin yanında olmuştur. Hem bir fedakarlık örneğidir, hem bir özveridir, hem de devletinin milletinin yanında olduğunu gösteren bir açıklamadır. En önemli husus açıklamanın bu dönemde yapılması ve birçok art niyetli planların önünü kesmiştir. Bu millete ve devlete hainlik yapmamış her siyasi parti ile birçok platformda buluşulabilir. Yeter ki niyetinde millete hizmet şiarı olsun. O siyasi parti zaten AK Parti’mizin de çalışma ortamında olacağı bir partidir. Devlet Bey kendine yakışanı yapmıştır. Bu sayede devletinin ve milletini yanında olduğunu göstermiştir ve bunu her dönemde, 15 Temmuz sürecinde de, Türkiye’nin yurt dışı politikalarına karşı sürdürdüğü mücadelede de devletinin ve Cumhurbaşkanının yanında olduğunu birçok defa gösterdi. Kudüs kararında, Kuzey Irak, DEAŞ’la, FETÖ ile, bütün bu mücadelelerde devletin yanında olduğunu göstermiştir.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493