Öğe: Milletimiz buna asla müsaade etmez

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, ABD’de rehin alınmış bir adam üzerinden Türkiye'nin rehin alınmaya çalışıldığını belirterek, “Milletimiz buna asla müsaade etmeyecektir” dedi. Öğe, CHP’nin açıkladığı evrakların ise sahte olduğunu belirtti.

Öğe: Milletimiz buna asla müsaade etmez
banner301

Çerkezköy Bakış - Öğe, ABD’de yargılanan İran asıllı iş adamı Rıza Sarraf üzerinden spekülasyonlar yapıldığını belirterek, “ABD’de sürdürülen ve uluslararası hukuka, bırakın uluslararası hukuku doğal hukukta bile yeri olmayan tuhaf bir şekilde bir adamın bazı iddialar üzerinden rehin alınarak ortaya koyduğu iddialardan, ifadelerinden birileri umutlanmaya başladılar. Bu umutlarını nereye bağladıklarını görüyoruz. İçeride ve dışarıda acaba bu defa, hani Gezi'de, 17-25 Aralık’ta başaramadık, 15 Temmuz’da olmadı, acaba bu defa Amerika eliyle Türkiye’de bir şeyler olabilir mi diye umutlananlar var. Türkiye yerli ve milli unsurlarıyla Amerika’nın derin devletinin yargıda oluşturduğu New York’ta adeta FETÖ’cü aklın etkisi altında. Çünkü savcısıyla ilgili, hakimiyle ilgili medyadaki haberleri izledik. Böyle bir aklın ortaya koyduğu dava üzerinden birilerinin Türkiye’yi siyasi ve ekonomik olarak köşeye sıkıştırmasına seyirci kalacak değiliz. İçeride de bunun sözcülüğünü üstlenen, içeride bu siyasi ve ekonomik operasyona bel bağlayarak umutlananlara buradan şunu söylüyoruz, hiç umutlanmayın. Bu dava üzerinden Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak isteyenler kimler yanında yer almak istiyor bunu net bir şekilde görüyoruz. Türkiye’ye karşı ne yapılmak istendiğini de bütün millet görüyor. Çünkü her şey aziz milletimizin gözü önünde cereyan ediyor. Bunu Türkiye diğerlerini aştığı gibi bunu da aşacaktır. Bu bizim tiyatro oyunu olarak gördüğümüz, senaristini bildiğimiz, oyuncularını, figüranlarını tanıdığımız bir oyundur. Biz, bu oyunun bir aktörü olmayacağız. Bu oyunda, senaryoda Türkiye’yi sanık sandalyesine oturtmak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. Bu konuda da kamuoyu son derece rahat olsun. Amerika’da bazı kesimler Türkiye’yi siyasi ve ekonomik olarak sıkıştırmak için bu adamı bir kart olarak kullanıyor. Buradan da tüm vatandaşlarımıza bir çağrı yapmak istiyorum, oynanan oyunun bu millet farkındadır. Dolayısıyla rehin alınmış bir adam üzerinden birilerinin Türkiye’yi rehin almasına müsaade etmeyiz” diye konuştu.

banner287
YARIN AVUÇLARINI YALAYACAKLAR
Öğe, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı evraklarında sahte olduğunu belirterek, “Bu evraklar üzerinden Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yıpratmaya çalışıyorlar.  Buna asla müsaade etmeyiz.  Bu evraklarla ilgili zaten yargı gerekeni yapıyor. Şimdi sahte evraklarla kamuoyu oluşturmak isteyenler ve ellerini ovuşturanlar, yarın avuçlarını yalayacaklar” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493