Öğrencilere doktorluğu anlattı

“Çerkezköy Değerleriyle Buluşuyor” projesi kapsamında Gazi Osman Paşa Aile Sağlığı Merkezi hekimlerinden Onur Çalışkan, Raif Dinçkök Ortaokulunda kariyer planlama seminerine katıldı ve doktorluk hakkında öğrencilerin merak ettiği konuları cevaplandırdı.

Çerkezköy Bakış
Öğrencilere doktorluğu anlattı

Çerkezköy Bakış - Okulun konferans salonunda gerçekleşen seminere, Doktor Onur Çalışkan katılırken, programı Okul Müdürü Furkan Bayındır, öğretmenler ve öğrenciler takip etti.

BU İŞİ SEVEREK YAPACAK KİŞİLER TERCİH ETSİN

Doktor Çalışkan, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin doktorluk mesleği hakkında merak ettiği ve bilmesi gerekenleri anlattı. Soru cevap şeklinde devam eden seminerde öğrencilerin merak ettiği bütün konulara cevap veren, Çerkezköy Gazi Osman Paşa Aile Sağlığı Merkezinde (ASM) görevli Doktor Onur Çalışkan, doktorluk mesleği hakkında çok fazla araştırma yapmaları gerektiğini ve kolay bir meslek olmadığını, gerçekten bu işi severek yapacak kişilerin tercih etmeleri gerektiğine değindi. Seminer sonunda Okul Müdürü Furkan Bayındır tarafından Doktor Onur Çalışkan’a sunumundan dolayı plaket verildi.

banner287
“DEVAM EDECEK”

Bu seminerlerin faklı meslek gruplarından bilirkişilerin katılımlarıyla devam edeceğini belirten Okul Müdürü Furkan Bayındır, “Böyle programlar öğrencilerimizin hayal gücünü geliştirerek ileride yapacakları mesleğe yönelik kafalarında bir fikir oluşturmak açısından çok önemli. Bu seminerler farklı meslek guruplarından bilirkişilerin katılımlarıyla, okulumuz öğrencilerine anlatılmaya devam edecek.” dedi.
Serdar Göç

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306