Özel öğrencilerden Akay‘a ziyaret

Çerkezköy Müjgan Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Mustafa Sevinç, beraberindeki öğrencileri ile birlikte 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti.

Özel öğrencilerden Akay‘a ziyaret
banner301

banner287
Çerkezköy Bakış - Belediye Başkanı Vahap Akay, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla kendisini ziyarete gelen Müjgan Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Mustafa Sevinç, Okul Aile Birliği Başkanı Ümit Balıbey, Özel Eğitim Öğretmeni Gülsel Binici ve öğrencilerini makamında ağırladı. Ülkemizde yaklaşık 7 milyon engelli vatandaşın olduğunu belirten Okul Müdürü Mustafa Sevinç, “Engelli konusu, aileleri ile birlikte yaklaşık 30 milyon kişiyi ilgilendiren bir konudur. Fakat maalesef ülkemizde bu konudaki farkındalık yeterli düzeyde değildir. Tüm vatandaşlarımızın Down Sendromu konusunda bilinçlenmelerini ve bu farkındalığın artmasını temenni ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkan Vahap Akay ise herkesin birer engelli adayı olduğuna vurgu yaparak, “Ülkemizde özellikle Down Sendromu ile ilgili farkındalık olması gereken noktada değil. Down Sendromu ve engelli konusunda ülkece farkındalığımızı artırmamız gerekmektedir. İnsanlarımızın Down Sendromu hakkında hassasiyetini artırması gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Başkan Akay daha sonra kendisini ziyarete gelen özel öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyaret hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.  

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306