Öztrak Caddesi de ücretli oluyor

Çerkezköy Belediyesi Aralık Ayı Meclis toplantısında Öztrak Caddesi’nde ücretli otopark sistemine geçilmesi görüşüldü.

Öztrak Caddesi de ücretli oluyor
banner301

Çerkezköy Bakış - Belediye Başkanı Vahap Akay’ın ilçe dışında olması nedeniyle Meclis toplantısı, Meclis başkanvekili Uğur Erem başkanlığında gerçekleşti. Açılış ve yoklama ile başlayan Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısının ilk oturumunda ilk önce Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 13.11.2017 gün ve 321 sayılı ödül hakkındaki müzekkeresi ile yine Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 13.11.2017 gün ve 322 sayılı ve 23.11.2017 gün ve 337 sayılı Çerkezköy Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün dilekçeleri görüşülerek, incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Ardından gündemin ikinci maddesinde yer alan Çerkezköy İlçesi sınırları içerisindeki muhtelif parsellerde bulunan Belediye hisselerinin satışı konusu görüşüldü. 6 adet Belediye hissesinin satışı konusu incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
DEVİRLER KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Gündemin üçüncü maddesinde yer alan Çerkezköy Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 24.10.2017 gün ve 291 sayılı Hükümet Caddesi’nde bulunan Polis Evi yanında bulunan 49 ada 9 nolu parseldeki belediye hissesinin Maliye Hazinesine bedelsiz devri ile ilgili talebi incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilirken; gündemin dördüncü maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 27.11.2017 gün ve 1764 sayılı 896 ada 17 parselin devri hakkındaki dilekçesi de görüşülmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
Gündem maddelerinin görüşüldüğü sırada AK Parti grubu önerge verdi ve tespit ettikleri ilçe genelindeki bazı eksikliklerin yapılarak giderilmesini talep eti. Buna göre AK Parti grubu, Ömer Halisdemir İmam Hatip Lisesi önüne servis araçları için cep açılması, Tepe Park alanında bulunan oyun kulesinin çocukların düşme tehlikesi arz ettiğinden gerekli tedbirlerin alınması istendi.  Ayrıca Bağlık Mahallesi İnci Narin İlköğretim okulu karşısında bulunan servis duraklarının tehlike arz ettiğinden uygun bir noktaya alınması, Bağlık Mahallesinde bulunan alt geçidi yağmurlu havalarda su bastığı belirtildi ve gerekli tedbirlerin alınması istendi. Fevzi Paşa Mahallesinde yaya geçitlerinin az olduğunu belirten AK Parti Meclis grubu yeni yaya geçitlerinin yapılmasını önerdi. Kızılpınar Mahallesi Pınar Caddesinin kapalı olmasının vatandaşları mağdur ettiği belirtildi ve biran önce bu mağduriyetin giderilmesi ve Cezaevi kavşağına üst geçit yapılması istendi. Meclis başkanvekili Uğur Erem

banner287
ise konuların ilgili müdürlüklerine aktarılacağını belirtti.
İLAVE GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Meclis gündemine sonradan ilave edilen Gaz Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 1516 ada 3 parselde bulunan Belediyeye ait spor tesis alanının spor salonu yapılmak kaydı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devri ile Gazi Osman Paşa Mahallesi 1720 ada 1 parselde bulunan 436,8 metrekarelik Çerkezköy Belediyesi’ne ait park alanının katlı otopark yapılmak üzere bedelsiz olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne devri incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLECEK
Ardından Öztrak Caddesi’nde ücretli otopark sistemine geçilmesi ve buradan elde edilecek gelir ile ilçe genelindeki amatör spor kulüplerine yardımda bulunulması talebi incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve bütçe Komisyonu’na havale edilirken; Çerkezköy’de düzenlenen Türkiye Büyükler ve Veteranlar Karate Şampiyonası’nda derece yapan Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcuları ile kulübüne; Edirne’de yapılan 19. Balkan Tekvando Şampiyonası’nda Yıldız Erkekler 37 kg’da Balkan Şampiyonu olan Alperen Ayaz ve kulübüne ödül verilmesi talebi görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Toplantının ardından dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Ayhan Çitil, yapılan parklarda çocukların ve parkın güvenliğini sağlamak adına güvenlik kamera sistemi takılmasını istedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çerkezköylü
Çerkezköylü - 12 ay Önce

Trafiği rahatlamak için geniş kaldırımlar tek yön ve ücretli park gibi çok akılcı ve yaratıcı fikirleri olan bir belediyemiz var ve onu çok çalıştığını düşünen bir yığın insan malesef

çerkezli
çerkezli - 12 ay Önce

yapın yapın her tarafı ücretli yapın seçimlerde görüşürüz...insaf,el vicdan

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493