TABELALARI ASILDI

Fetullahçı Terör Örgütü’ne yakınlığı nedeniyle bir süre önce kapatılarak Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi Kız ve Erkek Öğrenci pansiyonuna dönüştürülen eski yurt binalarına yeni tabelaları asıldı.

TABELALARI ASILDI
banner301
HER ÖĞRENCİYE AÇIK

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, daha önce yurt binası olarak kullanılan binaların bundan sonra Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi Kız ve Erkek Öğrenci pansiyonu olarak kullanılacağını belirterek pansiyonlarda Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi dışında da öğrencinin kalabileceğini söyledi.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Erdoğan, pansiyon işlemleri için öğrenci velilerinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü’ne başvurabileceğini açıklayarak, başvuruların kontenjanlarla sınırlı olduğunu kaydetti.

banner287
HAZİNEYE DEVREDİLMİŞLERDİ

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ye yakınlığı nedeniyle Özel İffet Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu ile Özel Zuhur Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu’na kayyum atanmıştı. Sonrasında Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte her iki yurt binası kapatılarak, hazineye devredilmişti. Tekirdağ Valiliği de talep doğrultusunda
önce yurt binası olarak kullanılan her iki binayı pansiyona dönüştürmüştü.

TOPLAM 232 YATAK KAPASİTELİ

Özel İffet Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu binası, Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi Lisesi’ne bağlı 80 öğrenci kapasiteli kız öğrenci pansiyonu, Özel Zuhur Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu binası Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne bağlı 152 öğrenci kapasiteli erkek öğrenci pansiyonu olarak kullanılacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459