“Tatlı telaş” başladı

Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısı ile tatlıcılar ve şekerlemeciler de tatlı telaş başladı. Bayramların vazgeçilmezi baklavanın kilosu ise ortalama 55 ile 80 lira arasında değişiyor. Fıstık fiyatlarının yüksek olması nedeniyle vatandaşlar tercihini cevizli baklavadan yana kullanıyor.

Çerkezköy Bakış
“Tatlı telaş” başladı

Çerkezköy Bakış - Ramazan bayramına sayılı günler kalırken, tatlıcılar ve şekerlemecilerde bayram mesaisi şimdiden başladı. Vatandaşlar bu işyerlerinin yolunu tutarak, bayram için siparişlerini vermeyi sürdürüyor.  Her bayramda olduğu gibi birinci sıradaki yerini koruyan baklava kilosu 55 lira ile 80 lira arasında satışa sunuldu. Bayramoğulları Pastanesi yetkilisi Cengiz Ünal, yaptığı açıklamada, “Eskiden bayramlarımızın gözdesi olan fıstıklı baklavanın yerini bu yıl cevizli baklava aldı. Fıstığın maliyetinin artmasından kaynaklı olarak bu yıl ki favorimiz cevizli baklava oldu. Bayrama sayılı günlerin kalması ile birlikte hareketlilikte başladı. Yoğunluk artarak devam edecektir diye düşünüyorum.”

banner287
55 LİRADAN 100 LİRAYA ŞEKERLEME


Tezgâhların vazgeçilmezi fıstıklı baklava kilosu 80 liradan, cevizli baklavanın ise kilosu 55 liradan satışa sunuldu. Bayram şekerlerinde ise fiyatlar 75 lira, fındıklı-fıstıklı çikolatalar 100 lira, bayrama özel hazırlanan paketlerde ise 50 liradan 80 liraya kadar fiyatlandırılıyor. Kutu şekerlemeler ise 55 liradan 90 lira arasında değişen fiyatlara satılıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 12:20

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murtaza
Murtaza - 9 ay Önce

MaşAllah fiyatlar bayağı uygunmuş bir işçinin günlük 50 TL kazandığını düşünürsek

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306