Tek yön uygulaması sancılı başladı

Çerkezköy’de artan nüfusla birlikte ilçenin can damarı olan Atatürk ve Öztrak Caddelerindeki yoğun trafiğin önlenmesi için tek şerit uygulamasına dün itibariyle geçildi.

Tek yön uygulaması sancılı başladı
banner301

Yeni uygulamaya henüz alışamayan sürücüler yolun diğer şeritlerini kullanmayı sürdürünce trafik yoğunluğu devam etti.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından hazırlanan, Atatürk ve Öztrak Caddeleri ile bu caddelere bağlı sokakların tek yön olarak çalışmasını öngören sirkülasyon projesi dün itibari ile uygulanmaya başladı. Belediye ekipleri tek yön uygulaması için çalışmalarını tam anlamıyla bitiremediği için zaman zaman aksaklıklar da yaşanıyor. Tek yön uygulamasının ardından zabıta ekipleri iki cadde üzerinde dünkü çift yön uygulamasına göre park eden araç sürücülerini hoparlör sistemi ve plakalarından yola çıkarak telefonla ulaşarak park yönünün değiştirmesini istedi. Uygulama nedeniyle minibüs hatlarında da kısmen güzergah değişikliği yaşandı.
 

banner287
YOĞUNLUK YAŞANDI

Tek yön uygulamasının ilk gününde yeni uygulamaya henüz alışamayan ya da haberi olmayan sürücüler yolun diğer şeritlerini kullanmayı sürdürünce yoğunluk oluştu. Akıllı telefonlardaki trafik uygulamalarında ilk kez Atatürk ve Öztrak Caddeleri de yoğun trafik gözüktü. Uygulamada bu iki caddenin bir şeridi kırmızı renge boyanarak yoğun, diğer tarafı ise sarı renge boyanarak boş görünümü ortaya çıktı. Uygulamanın ardında Uğur Mumcu Caddesinde de yoğun trafik yaşandığı görüldü. Çalışmalar kapsamında Kasım ayından itibaren Öztrak Caddesindeki orta refüj tamamen, Atatürk Caddesinde ise belediye meydanından aşağı tarafta kalan orta refüj kaldırılacak. Ayrıca her iki caddenin kaldırımları yenilenecek. Kasımda başlayacak olan bu çalışmanın 6 ay sürmesi planlanıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 12 ay Önce

bu fikir hangi sivri zekalıdan çıktı bilmiyorum ama trafiğin çaresi olmayacağı hatta daha fazla kaos yaratacağı kesin hele güzelim ağaçlar kesilirse çok yazık olur

Dursun
Dursun - 12 ay Önce

Sabah 5 dakika sürmeyen yolu 25 dakika gidebildim nasıl olacak . bunun çerkezköy ün trafik sorunun çözeceğinden emin misiniz?

mitat
mitat - 12 ay Önce

bu düşünceyi kim ortaya attiysa ortada kalir insaalah

Mehmet
Mehmet - 12 ay Önce

Fikri ortaya atan ileri zekalıyı tebrik ediyorum trafik rezil oldu arabalar adım adım ilerliyor çok gereksiz uygulama

Hüseyin
Hüseyin - 12 ay Önce

Yayalar kendine dikkat etsin, alışkanlığı atlatmak zor.

Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

Tam bir saçmalık çözüm olacağını sanmıyorum

Ayfer
Ayfer - 12 ay Önce

Arkadaşlar kaldırımlar diğer partide her yıl yenilendi yükseltildi artık yükseltilecek yeri bile kalmadı yepis yeni duruyor niye paraları kaldırımlara harcıyorsunuz yapacak bir şey kalmadımı .

Mustafa
Mustafa - 12 ay Önce

Bu sorunu çözemez aksine sorunu çogaltır..


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306