Telefon dolandırıcılarına dikkat !

Güvenlik güçlerinin tüm uyarılarına rağmen, bazı vatandaşlar telefon dolandırıcılarına inanmayı sürdürüyor. Çerkezköy’de, kuyumcu soygunu yapıldığını belirten ve kendilerini polis olarak tanıtan bir şebeke, “Evdeki altınlarınızı karşılaştıracağız” diyerek çok sayıda kişiden altın alıp kayıplara karıştı.

Telefon dolandırıcılarına dikkat !
banner301

banner287
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de telefon dolandırıcıları, insanları kandırarak ağlarına düşürmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda, kendilerini polis olarak tanıtan şebeke, telefonla aradıkları kişilere “Çerkezköy’de bir kuyumcu soygunu oldu. Bir ekip gelip sizdeki altınları alacak ve kuyumcunun elinde kalan altınları ile karşılaştıracağız. İşimiz bittikten sonra altınları geri vereceğiz” diyerek kandırıyor.  Kapıya gelen ve altınları alan şebeke üyesi ise ortadan kayboluyor. Ayrıca yine aynı şebeke, telefonla  bazı kadınları arayarak, “Eşiniz bir borcundan dolayı savcılıkta. Eğer ödemeyi yapmazsanız tutuklanacak.”diye kandırarak, verilen hesaba havale yapılmasını istedi. Bu yöntemle de bazı kişilerin kandırıldığı belirlendi.
Dolandırıldıklarını anlayan bu kişiler ise, polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Polis, başlattığı geniş çaplı soruşturma ile bu şebekeyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. Unutulmamalı ki, hiçbir kamu görevlisi vatandaşları arayarak para istemez. Bu tür telefon alan kişilerin, arayan kişiye inanmasın ve hemen  155 ya da 156’yı arayarak durumu güvenlik güçlerine bildirsin.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459