Toplantıya Cumhuriyet Gazetesi ile geldiler

Çerkezköy Belediyesi kasım ayı olağan meclis toplantısı ikinci oturumun ardından tamamlandı. İmar ve Bayındırlık Komisyon kararlarının onaylandığı oturumda su kesintileri konuşuldu. Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonları protesto etmek amacıyla CHP Meclis Üyeleriyle, CHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ellerinde Cumhuriyet Gazetesi ile toplantı salonuna girdiler.

Toplantıya Cumhuriyet Gazetesi ile geldiler
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumu dün yapıldı.
İKİNCİ OTURUM DÜN YAPILDI
Meclis Toplantı Salonu’nda Belediye Başkan Vekili Ensar Sivri başkanlığında yapılan toplantı saat 15.00’da başladı. Toplantıya Meclis Üyeleri Taner Bahar, Rağbet Erol, Remzi Garip ile Turgut İleri katılmadı.
ELLERİNDE CUMHURİYET GAZETESİ’YLE GELDİLER
CHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca ile İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri oturumu takip etti. CHP Meclis Üyeleriyle, CHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ellerinde Cumhuriyet Gazetesi’yle toplantı salonuna girdiler.
KOMİSYON KARARLARI GÖRÜŞÜLDÜ
Açılış ve yoklamanın yapılması sonrasında gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. İlk gündem maddesinde Fevzi Paşa Mahallesi 343 ada 7 parsele yönelik plan tadilatı ile ilgili talebi görüşüldü. Talep, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.
TAKAS TALEBİ REDDEDİLDİ
banner287
Huriye Yüzbaş’ın Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 504 ada 10 Nolu parsel ile Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 1719 ada 1 Nolu parsele ilişkin takas talebi, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun red yönündeki kararı doğrultusunda karara bağlandı. Takas talebi oy birliğiyle reddedildi.
BELEDİYE HİSSE SATIŞLARI KARARA BAĞLANDI
Son gündem maddesinde Çerkezköy ilçesi sınırları içerisinde muhtelif parsellerdeki belediye hissesi satış talebi görüşülerek karara bağlandı. İstasyon Mahallesi 822 ada 9 Nolu parseldeki belediye hissesi, Kızılpınar Mahallesi 619 ada 19 Nolu parsel, 621 ada 5 Nolu parsel, 842 ada 3 Nolu parsel, 676 ada 5 Nolu parsel, 720 ada 21 Nolu parsel ile Karaağaç Mahallesi 161 ada 2 parseldeki belediye hisselerinin talep sahiplerine satışı, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun oy birliğiyle almış olduğu tavsiye kararı doğrultusunda kabul edildi. Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 1193 ada 5 Nolu parsele yönelik belediye hissesi satış talebi ise AK Partili Meclis Üyeleri Mehmet Soyhan ile Melek Şen’in red yönündeki kararı doğrultusunda oy çokluğuyla kabul edildi. Komisyon kararı da meclisten geçerek, kabul edildi. MHP’li Meclis Üyesi Hasan Sakallı, AK Partili Meclis Üyelerinin red gerekçesini sordu. Mehmet Soyhan, söz konusu parselde belediye hissesinin yüzde 50’den fazla olduğunu söyleyerek “Aynı yöndeki grup kararımız doğrultusunda red kararı aldık” dedi.   
DUMANLAR: SÜREKLİ MAĞDURİYET YAŞIYORUZ
Gündem maddelerinin karara bağlanması sonrasında dilek ve temenniler bölümüne geçildi. AK Parti Meclis Grup Sözcüsü Şükrü Dumanlar, son günlerdeki su kesintilerini gündeme taşıdı. Dumanlar, çalışmalarda yeterli itinanın gösterilmediğini söyleyerek “Her çalışmada mutlaka bir su patlağı yaşanıyor. Halbuki doğalgaz çalışmalarında böyle bir durum meydana gelmiyor. Çalışanların bu konuda gerekli duyarlılığı göstermeleri gerekiyor. Mağduriyet yaşıyoruz” dedi.
EREM: YENİ DÖNEME GİRİLECEK
Şükrü Dumanlar’ın konuşması sonrasında Meclis Üyeleri Uğur Erem, Nedim Yılancı, Hasan Sakallı da konu üzerinde görüşlerini anlattılar. Uğur Erem, su çalışmalarında görev yapan çalışanların TESKİ’ye bağlı taşeron çalışanları olduğunu söyleyerek “Su patlatlarıyla ilgili şikayet ve talepleri sürekli olarak TESKİ’ye bildiriyoruz. TESKİ 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren kendi çalışanlarıyla işin içerisinde yer alacak.” Dedi.
SİVRİ: ÇÖZÜME KAVUŞACAKTIR
Belediye Başkan Vekili Ensar Sivri, sorunun herkesi yakından ilgilendirdiğini söyleyerek “Bir mağduriyet yaşanıyorsa hep birlikte yaşıyoruz. Konuya çözüm için yeni dönem bekleniyor. 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren yeni döneme gireceğiz. Bu yeni dönemde sorunun çözüme ulaşacağına inanıyorum” dedi. Dilek ve temenniler bölümünün ardından Çerkezköy Belediyesi kasım ayı olağan meclis toplantısı tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali İsmail
Ali İsmail - 2 yıl Önce

Osman Baydemir ile el ele tutuşup poz veren Kemal Kılıçdaroğlu idi değil mı?Hatta teröristleri Habur da karşılayan,Habur da mahkemeler kurdurup pişman değiliz diyen teröristleri serbest bırakan, Şivan Perver ile megri türküsünü ağlayarak söyleyen de Kemal Kılıçdaroğlu idi..Kürdistan bayrağını gülerek sallayan da Kılıçdaroğlu nun eşiydi...

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Bunlar Belediye Meclis üyesi değil,
Bunlar Türkiye Cumhuriyetine hainlik yapan bir gazete bozuntusunun detekçileri,sempatizanlarıdır.

Elif
Elif - 2 yıl Önce

Cumhuriyet çocuğuyuz derken bunlar Müslüman düşmanı, vatan haini,
terör destekçisi,PKK sevicisi Cumhuriyet Gazetesinin çocuklarıyız diyorlarmış...

Adil
Adil - 2 yıl Önce

Elif ile vatandaş bos yere çene patlamayın siz kim bilir kimin yalakaliği peşindesiniz adil olamayan bir insan çevresine adalet getiremez sanırım sözler haberleri biryerleriniz ile okuyor ve dinliyorsunuz

UTANÇ VERİCİ TABLO..
UTANÇ VERİCİ TABLO.. - 2 yıl Önce

Cumhuriyet gazetesi, 27 Ekim 1934 tarihinde Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal'in emri ile İnönü başbakanlığındaki CHP hükümeti tarafından "Hükümetin genel politikasına aykırı yayınlar yapmak", suçu ile kapatıldı.
Atatürkün kapattırdığı gazete,bugün terör propagandasından genel yayın politikasına aykırı yayından tutun terör propagandasına kadar her türlü pisliği yapıyor ve CHPli meclis üyeleri ve CHP örgütü bunlara sahip çıkıyor...

Adil hep aynı savunma modundasınız:)
Adil hep aynı savunma modundasınız:) - 2 yıl Önce

Adil olmayı kendinden başkasına Adil olmayan sizlerden öğrenecek değiliz.
Diyelimki yalakalık yapıyoruz evet,yapıyorsakta bunülkenin %52'sinin seçmiş olduğu Cumhurbaşkanına yapıyoruz,senin gibi terör propagandası ve terör seçiciliği yapan bir gazete parçasına ve onun savunuculuğunu yapan CHP ye yapmıyoruz..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459