Tren seferleri tanıtıldı

Tren seferlerinin tanıtımı için Çerkezköy protokolünün katılımı ile tanıtım gezisi düzenlendi.

Tren seferleri tanıtıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - 31 Ekim 2016 tarihi itibariyle sefer sayısı 2’ye çıkan Çerkezköy-Halkalı, Halkalı-Çerkezköy arasındaki tren seferlerinin tanıtım çalışmaları sürüyor. Ekim ayı sonunda başlayan ek seferin ilk yolcusu olan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, bu kez Çerkezköy protokolü ile yolculuk etti.

TANITIM GEZİSİ DÜZENLENDİ
Tren seferlerinin tanıtımı kapsamında düzenlenen geziye Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Taha Ülker, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, Çerkezköy Müftüsü Yusuf Tuna, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ ve muhtarlar ile basın mensupları katıldı.

DOLULUK ORANI ARTIYOR

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay tren hareket etmeden önce gerçekleştirdiği konuşmada; “Göreve başladığım 15 Ağustos 2013 tarihinden itibaren tren seferlerinin başlaması için seferberlik ilan ettik. Sayın milletvekillerimizin desteğiyle il koordinasyon toplantılarında birinci maddemiz bu konuydu. Milletvekillerimiz bu konuda bize destek olarak konunun takipçisi oldular. Başta milletvekilimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Her zaman konuyu gündemde tutan basın mensuplarına da teşekkür ediyorum. 25 Temmuz’da başlayan seferlerimizi sade bir törenle kamuoyuna duyurmuştuk. İlk verilere göre Ağustos ayında ortalama 68 olan yolcu sayısı Eylül ayında 82’ye çıkmış. Doluluk oranı da yüzde 37’den yüzde 46’a çıkmış. Hafta sonları yüzde 90’ın üzerinde. Duyuldukça tanındıkça doluluk oranımız artıyor” dedi.

KUBİLAY: SAHİP ÇIKMALIYIZ

Çerkezköy’ün ülkemizdeki en büyük organize sanayi bölgelerinden birisine sahip olduğunu dile getiren Kubilay “Fabrikaların ihtiyaç duyduğu nitelikli personel konusunda da bu seferlerimiz ihtiyaca cevap vermekte. Geçtiğimiz günlerde Gar Şefimiz ile bir fabrika sahibi bu konuda görüşme gerçekleştirmiş. Tüm bunlar seferlerin önemini gösteriyor. Toplu taşıma kültürünü hepimizin benimsemesi ve bu seferlere sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

banner287
Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan da bir konuşma yaparak hayırlı olsun temennilerinde bulundu.Doğan, ulaşımın Çerkezköy için çok önemli olduğunu ifade etti ve aynı zamanda Çorlu Havaalanının da hareketlenmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

ULAŞIM 1 SAATE DÜŞECEK

Tanıtım gezisi sırasında açıklamalarda bulunan Kaymakam Metin Kubilay Avrupa standartlarında rayların döşendiğini ifade ederek “Eski trenlerdeki o sesler bu yapılan yeni sistem ile tarih oldu. Standart olan 85 km hız bazı kontrollü bölgelerde 25 km hıza düşüyor. Bu konudaki çalışmalar 2018’in sonuna kadar tamamlanmış olacak. Çalışmaların tamamlanması ile tren seferleri yarım saat daha kısalarak 1 saate düşecek” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 17:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
bülent
bülent - 1 yıl Önce

cok güzel seferler acılmışta bu insanlar halkalıdan idtanbulun icine nasıl gidecek düsünen yok halkayıya banyo treni metro tran vay yok ordan merkeze bu insanlarımız alışverişe neyyle gidecek bu imkan olursa yolcu artar

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306