Tren seferlerinden ücretsiz faydalanacaklar

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın girişimleriyle, ilçede yaşayan şehit aileleri, gaziler ve engelli vatandaşlar bölgesel tren seferleri ile yurt içi ana hat tren yolculuklarından ücretsiz faydalanacak.

Tren seferlerinden ücretsiz faydalanacaklar
banner301

Çerkezköy Bakış - Bu kapsamda uygulamadan faydalanacak olanlar için kimlik kartlarına barkod yapıştırma işlemleri başladı.  Çalışmalarla ilgili olarak bilgi veren Çerkezköy Gar Şefi Mustafa Parapan “Şehit aileleri, gazilerimiz ile engelli vatandaşlarımızın tren seferlerinden ücretsiz yararlanmaları için, ilçemizde perşembe günü itibari ile gerekli olan sistemi kurarak çalışır hale getirdik ve Bölge Baş Müdürlüğümüzü çalışmalar hakkında bilgilendirdik. Tren seferlerinden ücretsiz olarak yararlanmak isteyen şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve engelli vatandaşlarımızın durumlarını belirten kimlikleri ile birlikte şahsen Çerkezköy Gar Şefliğine başvurarak TCDD Sosyal Paket Talep Formunu doldurmaları gerekiyor. Bizler TCDD Sosyal Paket Talep Formunu dolduran vatandaşımızın fotoğrafını çekerek sistemimize okutuyoruz. Ardından QR kodlu barkodu kimliklere yapıştırarak işlemimizi tamamlıyoruz.” dedi.

KAYMAKAM ABBAN’A TEŞEKKÜR

banner287
Söz konusu uygulamanın başlaması için uzun süreden beri beklediklerini belirten Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Yarlıgan, “Her zaman yanımızda olan sayın Kaymakamımıza şahsım ve derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum. Gerekli cihazların İstanbul’dan ilçemize getirilmesinde kendisinin büyük destekleri oldu. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Şubesi olarak üyelerimize gerekli bilgilendirmelerde de bulunduk. Allah devletimize zeval vermesin.” dedi.

HAYIRLI OLSUN

Uygulamanın hayırlı olmasını dileyen Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, “Bizler şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır. Bu cennet vatanı onlara borçluyuz. Engelli vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntılarını bir nebze de olsa gidermişsek ne mutlu bize. Sosyal devlet olduğumuzun da önemli bir göstergesi olan bu yeni uygulamadan faydalanacak olan tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306