“Trenler, Çerkezköy için önemli bir avantaj”

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, ilçede başlayan ek tren seferinin tanıtılması ile ilgili olarak Kaymakamlık Makamında bir toplantı yaptı. Dünyada ve ülkemizde adından söz ettiren önemli markaların ilçemizde faaliyet gösterdiğini kaydeden Kubilay “Yüzlerce fabrikaya ev sahipliği yapan İlçemizde fabrikaların ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacı çok yüksektir. Bu yönü ile konforlu, güvenilir ve tasarruflu yolculuk imkânı sunan trenler önemli bir sanayi kenti olan Çerkezköy için önemli bir avantajdır” dedi.

“Trenler, Çerkezköy için önemli bir avantaj”
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, ilçede başlayan ek tren seferinin tanıtılması ile ilgili olarak Kaymakamlık Makamında bir toplantı yaptı.
TOPLANTI DÜZENLENDİ
Toplantıya Kaymakam Kubilay’ın yanı sıra Çerkezköy Gar Şefi Mustafa Parapan, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Veliköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Mayadağlı ve Yalıboyu Organize Sanayi Bölge Müdürü Ali Remzi Öztürk katıldı. Toplantıda konuşan Kubilay, ülkemizin bölgemizin en önemli sanayi kentlerinden biri olan Çerkezköy’ ün yoğun göç nedeni ile hızlı nüfus artış hızına sahip olduğunu belirtti.
“ÇERKEZKÖY İÇİN ÖNEMLİ BİR AVANTAJ”
banner287
Dünyada ve ülkemizde adından söz ettiren önemli markaların ilçemizde faaliyet gösterdiğini kaydeden Kubilay “Yüzlerce fabrikaya ev sahipliği yapan İlçemizde fabrikaların ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacı çok yüksektir. Bu yönü ile konforlu, güvenilir ve tasarruflu yolculuk imkânı sunan trenler önemli bir sanayi kenti olan Çerkezköy için önemli bir avantajdır” dedi.
“FABRİKALARDA TANITILMASINI İSTİYORUM”
Kubilay, başlayan tren seferlerinin kamuoyuna duyurulması noktasında afişlerin hazırlanması, kamu kurum ve kuruluşlarına ile sivil toplum kuruluşlarına ve fabrikalara ilanların dağıtılması için Gar Şefi Mustafa Parapan’a talimat vererek “Tren seferlerinin tekrar başlaması için 3 yıl boyunca yoğun mesai harcadık.25 Temmuz itibari ile başlayan tren seferlerine 31 Ekim itibari ile de ek bir sefer daha başladı. Ek seferin hareket saatleri; Halkalıdan Kalkış 06: 30, Çerkezköy’e Varış 08: 07,Çerkezköy’den Kalkış 17: 45, Halkalıya Varış 19: 21’ dir. Başlayan tren seferlerine hep beraber sahip çıkmak ve tanıtımını yapmak için toplantı düzenliyoruz. Organize Sanayi Bölge Müdürleri olarak sizlerin de bölgelerinizdeki fabrikalarda tren seferlerini mutlak surette tanıtmanızı istiyorum” dedi. Tren seferlerinin başlamasında ve vatandaşlarımıza duyurulmasında, basınının büyük katkıları olduğunu söyleyen Kubilay, “İlçemiz basın kuruluşları ile basın mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.
HALKALI-ÇERKEZKÖY-HALKALI ARASINDA ÇALIŞAN TRENLERİN SAATLERİ
Birinci Tren: Halkalıdan Kalkış 06: 30, Çerkezköy’e Varış 08: 07, Çerkezköy’den Kalkış 17: 45, Halkalıya Varış 19: 21. İkinci Tren Çerkezköy’den Kalkış 09: 56, Halkalı ’ya Varış 11: 38, Halkalıdan Kalkış 18:00,  Çerkezköy’ e Varış 19:42. Ücretler: Tam Bilet 8 TL, yüzde 20 İndirimli Bilet 6,50 TL, Gidiş- Dönüş Bileti 13 TL.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459