'Verilmeyecek hiçbir hesabımız yok'

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, FETÖ soruşturması kapsamında mal varlığına tedbir konulduğu, yurt dışı yasağı getirildiği ve pasaportuna el konulduğu iddiaları üzerine basın açıklaması yaptı.

'Verilmeyecek hiçbir hesabımız yok'
banner301
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, FETÖ soruşturması kapsamında mal varlığına tedbir konulduğu, yurt dışı yasağı getirildiği ve pasaportuna el konulduğu iddiaları üzerine basın açıklaması yaptı. Şuana kadar işinden başka hiçbir işte ilgilenmediğini kaydeden Kozuva “Devlet istediği zaman, verilmeyecek hiçbir hesabım yok. Hiçbir mal varlığımıza herhangi bir tedbir filan da konulmamıştır. Biz zaten demokrasi nöbetlerinde gerektiğinde canımızı ülkemiz için feda edeceğimizi ilan ettiğimiz gibi malımızı da gerektiğinde devletimize feda edecek vatanperver bir ailenin evladıyız” dedi. 

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, FETÖ soruşturması kapsamında mal varlığına tedbir konulduğu, yurt dışı yasağı getirildiği ve pasaportuna el konulduğu iddiaları üzerine basın açıklaması yaptı. 
HASSAS BİR SÜREÇ ORTAYA ÇIKTI
Cumhurbaşkanının canına kast eden, meclise, polise, sivil halka silah sıkan, milletin iradesine darbe yapmak isteyen bu alçak örgütün üyelerinin ve onlarla bağlantısı olanların ortaya çıkartılarak yargılanmasına yönelik bir çalışma başlatıldığını kaydeden Kozuva “OHAL yasası da bu süreçte devletin elini güçlendirmek için çıkartılmıştır. Ancak bu hain örgütün illegal yapılanması dolayısıyla, bu örgütle gizli bir şekilde ilgisi ve bağlantısı olanlarla ilgili bilgi ve belgeye dayalı olanların dışında ister istemez ihbarların da değerlendirileceği bir hassas süreç ortaya çıkmıştır” dedi. 
FIRSATÇILAR DA TÜREDİ
Bu süreçte, yine hain örgütün algı operasyonuyla, Cumhurbaşkanının da ifade ettiği gibi at izini it izine karıştırmak suretiyle yine bu FETÖ örgütünün işini kolaylaştıracak şekilde kafa bulandırması yapılmak istendiğini kaydeden Kozuva “Bu kafa bulanıklığı sürecinde, bulanık suda balık avlamak isteyen troller olduğu gibi ülke genelinde de kişisel çıkar için gönüllü tetikçiliğine soyunan, halkın arasında hiçbir değeri olmayan kimi isimleri kullanarak rakibine namertçe saldırılarda bulunmak isteyen fırsatçılar da türemiştir” dedi. 
DEDİKODU VE LİNÇ KAMPANYASI BAŞLATILDI
banner287
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olması sebebiyle fırsat bu fırsat denilerek şahsına yönelik de dedi kodu ve linç kampanyası başlatıldığını ifade eden Kozuva “Çerkezköy’de eski bir siyasetçi olduğunu belirten bir isim, nereden ve kimden ne duydu ise şahsımla ilgili rast gele birçok duyumu basın açıklaması diye dile getirmiştir. Dedikodudan başka hiçbir değeri olmayan bu açıklamalar, bölgemizin değerli basın mensubu arkadaşlar tarafından yayın öncesinde bizi arayıp doğruluğu sorgulanmıştır. Hakkımızda öyle herhangi bir takibat filan olmadığını söylediğimizde de açıklamada haber değeri görülmediği için dikkate alınmamıştır. Ancak ne acıdır ki basın halkla ilişkiler sorumlusu olmak üzere Odamıza müracaat eden ama 5 yıldızlı akredite Oda’nın istediği gazetecilik özelliklerine sahip olmadığı için müracaatı kabul edilmeyen bir şahıs, duyumdan ibaret bu açıklamayı, sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü memleketlisi olan bir yerel ajansta yayımlatmıştır” dedi.
“İŞİMDEN BAŞKA HİÇBİR İŞLE İLGİLENMEDİM”
Bu ilçede doğup büyümüş Çerkezköy’ün çocuğu olan bir kişi olduğunu söyleyen Kozuva “Burada herkes bizim de kimin de ne olduğunu çok iyi bilmektedir. Ve çok şükür hayatımın hiçbir döneminde işimden başka hiçbir işle ilgilenmedim. Bu vesileyle bir kez daha belirteyim ki 15 Temmuz gecesi FETÖ darbe girişimine nasıl anında tepkimizi koydu isek, yine bu alçak örgüt ve diğer terör örgütleri ile ilgili mücadelede devletimizin emrindeyiz” dedi.
“VERİLEMEYECEK HESABIM YOK”
Devlet istediği zaman, verilmeyecek hiçbir hesabının olmadığını söyleyen Kozuva “Hiçbir mal varlığımıza herhangi bir tedbir filan da konulmamıştır. Biz zaten demokrasi nöbetlerinde gerektiğinde canımızı ülkemiz için feda edeceğimizi ilan ettiğimiz gibi malımızı da gerektiğinde devletimize feda edecek vatanperver bir ailenin evladıyız. Bu vesileyle çok şükür görevimizin başında, iş dünyamızın ve değerli üyelerimizin hizmetinde, devletimizin ve hükümetimizin yanındayız. Her türlü darbe girişimine, ihanete, iftiralara karşı olduğumuz gibi ayrıca kurumumuzu ve kişiliğimizi kamuoyunda yaralamaya yönelik bu tür açıklama ve haberler sebebiyle de müteselsil olarak kanuni haklarımızı kullanacağımızı siz değerli basın mensuplarımız aracılığıyla kamuoyuna arz ederim” dedi. Kozuva, Derik'teki hain saldırıda hayatını kaybeden şehitler ile 15 Temmuz şehitlerine ve vatan için can veren tüm şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. 
“HERHALDE BAZILARININ YARASI VAR”
Açıklamasının ardından soruları yanıtlayan Süleyman Kozuva, “Bu süreçte emniyet tarafından ifadeye çağırıldınız mı” sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Emniyet tarafından ifadeye çağırılmadım. Çağırılsam da ifademi veririm”. Düşmanlarının çok fazla olduğunu söyleyen Kozuva “Çerkezköy’de sevilen sayılan bir ailenin evladıyım. Bundan da gurur duyuyorum. Ben oda başkanlığına seçilirken 10-0’lık galibiyet geldim. Ezici bir çoğunlukla geldiğim için herhalde bazılarının yarası var” dedi.
“2013’ÜN SONUNDA İSTİFAMIZI SUNDUK”
2011 yılında ÇESİAD isimli derneğe üye olduğunu söyleyen Kozuva, “Bu dernekte üye olmamızın sebebi neydi? O dönemin Tekirdağ Valisi Rahmetli Zübeyir Kemelek’in vasıtasıyla derneğe üye olduk. Sonuçta biz Çerkezköy’ün sevilen sayılan ailelerinden, sevilen sayılan esnaflarındanız. Zamanında rahmetli ‘Siz ne olursa olsun burada olup olmamanız önemli değil, sizin burada isminizin geçmesi gerekiyor’ dedi. Biz 2013’ün sonunda o dernekten istifamızı da verdik. Dilekçemiz de elimizde mevcuttur. Bu konuda da bir problemimiz yok. O zaman bu ÇESİAD denilen dernekte Çerkezköy’ün önde gelen esnafları, ağabeyleri, kardeşleri herkes oradaydı. O dernekte o gün olmak zaten bir ayrıcalıktı. Bunu hepimiz çok net bir şekilde biliyoruz. Bu ayrıcalığın içinde biz de vardık. Ama cumhurbaşkanımızın ‘istifa edin’ çağrısının ardından istifamızı verdik” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 14:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
hiç kimse
hiç kimse - 2 yıl Önce

Kozuva hakkında basına yansıyan hiç bir şey duymadık, yoksa bununla ilgili basın açıklaması yapan oldu da biz mi duymadık. Hayırdır, kime cevaben yapılmış bir açıklamadır bu?

Suçsuz
Suçsuz - 2 yıl Önce

Verilecek Hesabı olmayanlar niye hesap verir

zurap
zurap - 2 yıl Önce

REİS YOLUN AÇIK OLSUN

irfan kurt
irfan kurt - 2 yıl Önce

Helal olsun başkanım güzel açıklama yaptın seni tebrik ediyorum yolun açık olsun yüce mevlam seni kousun başarılar diliyorum

Suçsuz
Suçsuz - 2 yıl Önce

Rahmetli olmuş bir valinin arkasına sığınmak çok yanlış rahmetli vali bize niye fetocu olun demedi bizde sanayiciyiz

birilerinin sesi
birilerinin sesi - 2 yıl Önce

taş çok yakından gelir kimse yalanmasın ateş var duman çıkıyor bu arada kendisini temize çıkaranlar var herşey açığa çıkar mutlaka önde olanlar abileri olanlar arkada kalıyor

Gerçek
Gerçek - 2 yıl Önce

Sayın Başkan sizin paralel yapı ile bağınezaket olmadığını söyleyen de medyada prim yapmaya çalışanlarda biliyor bulamadım geçerli akreditasyon bu. Çamurat izin kalsın gündem sizin üzerinde olsun ki onlar nefes alsın

Küçük
Küçük - 2 yıl Önce

Gerek yoktu bence basın açıklaması yapıp kendini anlatmaya devlet işini bilir


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306