Yıkım başladı, vatandaşlar tedirgin

Çerkezköy Belediyesi tarafından Kavakdere ıslahı için Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan gecekonduların yıkımına başlandı.

Yıkım başladı, vatandaşlar tedirgin
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi tarafından Kavakdere ıslahı için Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan gecekonduların yıkımına başlandı. Bazı vatandaşlar evlerinin çatılarına çıkarak yıkıma engel olmak isterken, Roman derneklerinin temsilcileri Zabıta Müdürü Kenan Erez ile bir görüşme yaptı. Vatandaşlar geriye kalan konutların yıkılmaması için Belediye Başkanı Vahap Akay ile görüşmek istediklerini fakat bir türlü görüşemediklerini de söyleyerek tepki gösterdi.

POLİS VE ZABITA HAZIR BULUNDU

Sabah saat 09.00 sıralarında başlayan yıkımda yaklaşık 70 polis ile Zabıta ekipleri önlem aldı.  Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin hazır bulunduğu yıkım alanında, çalışmalar başlamadan hemen önce Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyelerinden Serkan Kara ile Romanlar İçin Diyalog Ağı (RODA) Genel Sekreteri Bahattin Turnalı da gelerek vatandaşlar ile görüştü.

ÇÖZÜM BULUNACAK

Yıkım öncesi Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürü Kenan Erez’le görüşen Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyelerinden Serkan Kara gecekondularda kalan vatandaşların mağdur edilmemesini istedi. Belediye ile görüşmelerinde sadece 3 evin yıkılacağı bilgisini aldıklarını kaydeden Serkan Kara ve Bahattin Turnalı, evleri yıkılan vatandaşlara kalıcı bir çözüm bulacaklarını söylediler.


banner287

NAKDİ YARDIMLAR YAPILACAK

Zabıta Müdürü Kenan Erez yaptığı konuşmada yıkımı gerçekleştirilen gecekonduların sahiplerine 2 bin 700’er TL nakdi yardım yapılacağını belirtti.

YIKIM BAŞLADI

Her iki tarafın karşılıklı konuşmalarının ardından Yıldırım Beyazıt Mahallesi Ceylan Sokak üzerinde bulunan dere yatağındaki gecekonduların yıkım çalışmaları olaysız bir şekilde başladı.

“BAŞKANA ULAŞAMIYORUZ”

Yıkım esnasında basın mensuplarına açıklama yapan 59 Romanlar Derneği Başkanı Salih Pirbudak, Roman vatandaşı oldukları için her yerde farklı muamele gördüklerini kaydetti. Pirbudak, “Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay sadece seçimlerde karşımıza çıktı. O gün, bugündür kendisi ile görüşme fırsatı bile bulamıyoruz. Roman vatandaşıyız diye ne bize iş veriyorlar, ne de başka bir yaşam fırsatı. Şimdi de gariban vatandaşlarımızın evleri yıkılıyor. Yazıktır, günahtır.” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 17:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 yıl Önce

Surya bakin ya basbakan olmus yerinden kalkip milletin derlerini dinlemiyo oy zamani gelince kahve kahve gezerler ancak

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459