Yüksel: Sabah asacağız diye fetva vermişler

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, "O gece ailemizle helalleşerek evimizden çıktık. FETÖ dedikleri örgüt evlerinden alıp sabahına asacağız diye fetva vermiş.”dedi.

banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine katılan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, ardından Çerkezköy Bakış Gazetesi’nin yeni hizmeti olan ve sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan Bakış Tv’nin 15 Temmuz Özel Yayınının konuğu oldu.

15 Temmuz sürecinde yaşanılanları anlatan Yüksel, 15 Temmuz 2016 Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Bizler aldığımız mesaj ve telefonlarla durumu öğrendik. Hemen partiyi açarak bütün üyelerimiz davette bulunduk. Benim gibi bütün ilçe başkanlarımız hanımıyla çocuklarıyla helalleşerek evlerinden çıktı. İyi ki helalleşmişiz. Çünkü o FETÖ dedikleri örgüt evlerinden alıp sabahına asacağız diye fetva vermiş. 15 Temmuz Türk milletinin kahramanlık destanıydı. O gece Tekirdağ’ın bütün ilçelerinde insanlar meydanlardaydı. 1 ay boyunca nerdeyse meydanlardaydık. Hiç kimse yarın işim var ne yapacağız demedi. 2015 Temmuz bu milletin ne kadar büyük olduğunu ne kadar birbirine bağlı olduğunu bir kez daha gösterdi.”dedi.

HEP UYANIK OLMALIYIZ

banner287
Hain darbe girişiminin ardından 1 yıl geçtiğini belirten Yüksel, “Tam bir sene geçti, hemen hemen birçok ilçeyi gezdim. Biz güçlü bir Türkiye istiyoruz diyoruz, tam bağımsız bir Türkiye istiyoruz diyoruz, ekonomide bağımsız, milli savunma sanayisinde bağımsız, her konuda büyük bir Türkiye istiyoruz. 2023, 2071 hedeflerimiz var. Hedef ortaya koyuyoruz o yüzden bu topraklarda yaşamanın bedeli çok ağır. Dolayısıyla bu ve bunun gibi oyunlar olabilir, birileri tekrar bunları deneyebilir. O yüzden bu milletin hep uyanık olması gerekiyor. Bütün konuşmalarımda bunu işlemeye çalıştım. Bu milletin birliğini ve beraberliğini gördüklerinden sonra cesaret edeceklerini sanmıyorum ama Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de sözü var bu konuyla ilgili dahili ve harici bedbahtlara karşı her dönem uyanık olmamız gerekiyor. Dolayısıyla hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Çerkezköy 15 Temmuz 2016’da bir tarih yazdı bunu kabul etmek lazım. Trakya öyle bir birlik beraberlik gösterdi ki herhangi bir kalkışma yapılmasına müsaade edilmedi. Biz Trakya’yı tutamasaydık İstanbul düşerdi. İstanbul düşünce Ankara düşerdi, Ankara düşseydi Türkiye düşerdi, Türkiye düşseydi yeryüzünde ne kadar mazlum varsa her birinin hayalleri düşerdi. Şükürler olsun ki Çerkezköy Tekirdağ, Trakya çok büyük misyon üstlendi. Allah bütün vatandaşlarımızdan razı olsun. Allah bizim birlik ve beraberliğimize zeval vermesin.”dedi.

CHP’Yİ ELEŞTİRDİ

Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen sene 15 Temmuz gecesi sokağa çıkmayın diye mesaj atanların en azından bu gece meydanlarda olmalarını isterdim. 15 Temmuzda yaşananları gördükten sonra hala bazı şeylere inanmayanlara, yanlış kişilerle yanlış yollarda yürüyenleri, adaleti yanlış yerde arayanların silkelenip kendilerine gelmelerini istiyoruz. Bir kere şunu ayırt etmek lazım, biz Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ile Cumhuriyet Halk Partisi’ni ayrı tutuyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin yürüdüğü yolu beğenmiyoruz çünkü Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu düşünmüyoruz. O yüzden bazı başkanlar biz valiliğin veya kaymakamlığın meydanlarda düzenlediği programlara katılmayacağız dedi. Unutuyorlar herhalde Türkiye Cumhuriyeti’ni ilde valilik ilçede ise kaymakamlık temsil eder. Devletin yaptığı bir programdır bu, ben onları vatandaşımızın vicdanına bırakıyorum.

2019’UN AYAK SESLERİ

Bizlerin bugünkü başarımızı sebebi bu bir bayrak yarışı. İl başkanlığımızdan, ilçe başkanlığımızdan aldığımız bu bayrağı bir adım ileriye götürebilmek için çalışıyoruz. Çerkezköy teşkilatımıza, başta ilçe başkanımıza, kadın kolları başkanımıza, gençlik kolları başkanımıza, mahalle başkanlarımızdan sandık kurullarımıza kadar her birinin çok büyük emeği var. Ben inanıyorum ki Çerkezköy 2019’un ayak seslerini şimdiden duyuracak.  Bu teşkilatla biz çok daha iyi şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Aynı birlik ve beraberliğimiz fitne olmadan devam ediyor. Bizim bir liderimiz var Recep Tayyip Erdoğan, bizim bir başbakanımız var Binali Yıldırım, bizim bir teşkilat başkanımız var Mustafa Ataş, bizim bir bölge koordinatörümüz var Harun Karaca, bizim bir il koordinatörümüz var Mehmet Ali Okur, bizim bir birinden kıymetli 3 tane vekillerimiz var o yüzden çok şanslıyız. Kendi ayaklarımız üzerinde durabileceğimize inanıyoruz çünkü arkamızdaki güç çok kuvvetli. Ve tabi vatandaşlarımızın bize olan güveni var.”

ÖĞE’YE ÖVGÜ

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Performans sisteminde Abdullah Öğe Başkanlığı’ndaki Çerkezköy ilçe Teşkilatının Tekirdağ ilçe sıralamasında 11 İlçe arasında birinci olduğunun hatırlatılması üzerine Yüksel, “Çerkezköy’ün birinciliği, Tekirdağ Ak Parti İl Başkanlığının 81 ilde birinciliği güzel onur verici. Önemli olan birinci olmak değil, sürekli birinci kalabilmek. Biz 15 Temmuz’ları unutmamalıyız, unutturmamalıyız. Bizler sonraki nesillerin bunları bilmesi gerekiyor, çünkü düşmanın en kötüsü hain olanı. Sizin gibi olduğunu, sizin gibi düşündüğünü söyleyen insanların hainliğin en büyüğü. Her zaman bu birlik ve beraberliğimizi korumamızı ümit ediyorum.”ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306