Yüksel: Seçim ilk turda bitecek

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, “Mazlum milletlerin bize ihtiyacı var. Birlik ve beraberlik içinde bu istikrarı sürdürmek zorundayız. Halkımızın desteğini esirgemeyeceğini, bu işin 24 Haziran seçimlerinde, tek turda biteceğini ve Cumhurbaşkanımızın yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı olacağına inanıyorum.” dedi.

Çerkezköy Bakış
Yüksel: Seçim ilk turda bitecek
banner301

Çerkezköy Bakış - Yüksel, Ramazan ayının ilk iftarını Muratlı ilçesinde yaptı. İlçe Başkanı Emrah Tunca’nın ev sahipliğinde düzenlenen davete, ilçede yaşayan engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Burada Yüksel, engelli vatandaşlar ve aileleri ile yakından ilgilendi. İftar yemeğine katılan Yüksel, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yüksel, ilk olarak Ramazan ayının tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesi diledi.

 

“SEÇİM STARTI 25 MAYIS’TA BAŞLAYACAK”

İl Başkanı Cüneyt Yüksel, seçim çalışmalarına dair yöneltilen soruya, “Bizde seçim startı 25 Mayıs itibariyle başlayacak. Biz 11 ilçe başkanımızla yaptığımız toplantıların ardından teşkilatlarımız, 16 Mayıs itibariyle sahaya indi.” diye yanıtladı.

“24 HAZİRAN SEÇİMİ, ÜLKENİN KADERİNİ BELİRLEYECEK”

banner287
Cüneyt Yüksel, 24 Haziran tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine de değinde. Bu seçimin ‘Türkiye’nin kader seçimi’ olduğunu işaret eden Yüksel, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Yeni bir sistem geliyor. Artık bu sistemle birlikte Türkiye’nin tekrar o eski karanlık günlerine girme ihtimali ortadan kalkıyor. Çünkü yeni sistemde ülkeyi idare edecek bir siyasi partinin, bir siyasi görüşün yüzde 50+1 oy alması gerekiyor. Bu oyu alamayan iktidar olamayacak. Sistem biraz zorlaştı ancak inanıyorum ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti teşkilatları bu konuda ciddi bir çalışma yürütüyor. Aynı zamanda Sayın Devlet Bahçeli’nin de bu konuda ciddi bir desteği var. Kendilerine teşekkür etmek istiyoruz. MHP teşkilatları da önümüzdeki günlerde sahaya inmiş olacak. Cumhur İttifakı’nın çatısı altında hep birlikte 24 Haziran’a hazırlık yapacağız, yapıyoruz da. İnşallah tam bağımsız bir Türkiye için 24 Haziran’da “Durmak yok, yola devam!” diyeceğiz.”

“HEDEFİMİZ, TEKİRDAĞ’DA TÜRKİYE ORTALAMASINI YAKALAMAK”

Yüksel, seçim hedeflerine ilişkin olarak ise şunları kaydetti: "Tekirdağ’da Türkiye ortalamasını yakalamış bir il olmak istiyoruz. En büyük hedefimiz bu. Allah nasip ederse Tekirdağ’da bundan böyle 7 milletvekili olacak. Biz Tekirdağ’ı en yüksek sayı ile temsil etmek istiyoruz. Bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum ki, Tekirdağ’a bugüne kadar, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanların çok daha üzerinde olanı AK Parti döneminde yapıldı. 16 yıl içinde yaklaşık 15 katrilyon liralık devasa bir yatırım yapıldı. Sadece tarımda yaklaşık 2.7 katrilyonluk destek ödemesi yapılmış. 2017 yılı sonu itibariyle çiftçilerimize 315 trilyon destek ödemesi yapmışız. 2002 yılındaki rakam 61 trilyon civarında. 5 kat daha fazla arttırarak gitmişiz. Bu yeterli mi? Elbette değil. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Daha hızlı bir şekilde çiftçimizi, sanayicimizi nasıl kalkındırabiliriz? Tekirdağ’da yaşayan vatandaşlarımızı muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak hangi projeler üretebiliriz? Bunlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ben, özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a  Tekirdağ’a verdiği özel ilgiyi anlatmak ve bununla ilgili yapılanları da sahada anlatmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah Muratlı’da yaşayan vatandaşlarımız da Cumhurbaşkanlığı seçiminde desteklerini esirgemeyecektir.

SEÇİM TAHMİNİ

Yüksel, seçim tahminini sorulması üzerine, “Bir oran söylemem çok doğru olmaz. Ancak şunu çok rahat söyleyebilirim. Allah izin verirse ilk turda Cumhurbaşkanımızı Türkiye’nin yeni sistemdeki ilk Cumhurbaşkanı olacak. Öte yandan AK Parti’nin Tekirdağ’da milletvekili anlamında da bugüne kadar en yüksek sayı ile temsil edeceğini açık ve net bir şekilde söyleyebilirim.” diye cevap verdi

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharremci
Muharremci - 9 ay Önce

Seçim ilk turda bitecek başkan İnce olacak

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306