3 ayda 478 kg elektronik atık toplandı

Elektronik Atık Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği, toplamış olduğu 478 kg elektronik atık dolayısıyla Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür belgesi verdi.

3 ayda 478 kg elektronik atık toplandı
banner301
Çerkezköy Bakış - Elektronik Atık Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği, toplamış olduğu 478 kg elektronik atık dolayısıyla Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür belgesi verdi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Ellerinde elektronik atığı olan vatandaşların Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 444 80 59 dahili 164 nolu numarayı aramaları durumunda ekipler verilen adrese giderek elektronik atıkları alacak. Toplanan tüm atıklar bu iş için ayrılmış yerlerde muhafaza edilerek sonrasında geri dönüşüm tesislerine gönderilecek. Duyarlılıklarından dolayı vatandaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

478 KG TOPLANDI

banner287
Kapaklı Belediyesi’nin, elektronik atıkların tehlikelerini aza indirmek ve kontrolsüz atıkları önlemek için elektronik atıkları diğer atıklardan ayrı topladığını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Nisan ayında Eski Belediye Meydanına konulan Elektronik Atık Toplama Kutusu’ndaki elektronik atıklar yetkili kurumlara teslim edildi. Üç ayda toplam 478 kg elektronik atık toplandı” dedi.

“EVLERDEN DE TESLİM ALINIYOR”

Çevreye zarar veren, ama aynı zamanda ülke ekonomisi için değer taşıyan atık elektrikli ve elektronik eşyaların ekonomiye kazandırılması için eski belediye hizmet binasının arkasındaki meydana Nisan ayında 1 adet elektronik atık toplama kutusu koyan Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği Kapsamında (AEEE) Eski Belediye Meydanına konulan Elektronik Atık Toplama Kutusu’nu açarak toplanan atık elektronik eşyaları yetkili kurumlara teslim ettiğini belirten Başkan Mandalı “Ellerinde elektronik atığı olan vatandaşların Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 444 80 59 dahili 164 nolu numarayı aramaları durumunda ekipler verilen adrese giderek elektronik atıkları alacak. Toplanan tüm atıklar bu iş için ayrılmış yerlerde muhafaza edilerek sonrasında geri dönüşüm tesislerine gönderilecek. Duyarlılıklarından dolayı vatandaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306