529 kardeşin asılıyor

Kapaklı’da AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Mısır'da 529 kişiye verilen idam cezaları protesto edildi. İdam kararlarının iptal edilmesi için yapılan protesto eyleminde basın bildirisi okunup dualar edildi.

529 kardeşin asılıyor
banner301

Kapaklı Belediye Meydanı’nda toplanan AK Partili gençler, meydana kurdukları darağacına giydikleri beyaz kefenle çıkarak Mısır’daki idam kararını protesto etti.
PROTESTO DÜZENLENDİ
Kapaklı Belediye Meydanı’nda önceki gün saat 14.00’da düzenlenen protestoya AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan,  AK Parti İl Başkan Yardımcısı Sait Yazı, AK Parti Kapaklı İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Kapaklı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ersin Gürses, AK Partili Belediye Meclis üyeleri, 30 Mart yerel seçimlerinde Kapaklı’ dan belediye başkanı olan Ömer Karadeniz, partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. Darağacı kurarak kefen giyen ve ellerinde dövizler taşıyan gençlik kolları üyeleri, 'Rabia' işareti yaparak Mısır’da 529 kişi için verilen idam kararlarının iptal edilmesini istedi.
İNSANLIK SUÇU
Grup adına basın bildirisini okuyan AK Parti Kapaklı Gençlik Kolları Başkanı Ersin Gürses “3 Temmuz 2013’te halkın iradesi ile seçilmiş Mursi’ye yapılmış darbeden bu yana, Mısır’da insanlık suçu işleniyor. Tam 20 dakika içerisinde, Müslüman Kardeşler üyesi 529 Kişinin idam kararını alınıyor, bu her dakika için 26 idam demektir. Bu yapılanlar sadece oradaki Tiyatro’nun gerçekliğini ortaya koymak için yeterlidir. Bu katliama, bu insanlık suçuna, bu zulme, sessiz kalmak, kardeşlerimizden önce bizim insanlığımızın ölmüş olması demektir.  Hain Sisi ve düzmece mahkemeleri tarafında idam kararı alınan kardeşlerimizin resimlerini görüyoruz, her biri ölümü tebessümle selamlıyorlar. Bizler inanıyoruzki Allah onlarla birlikte, çünkü biliyoruz ki, Allah inananlar ile birliktedir.” Dedi.banner287
“İDAM EDİLMELERİNE SESSİZ KALMAYACAĞIZ”
Aylardır çocukları, kardeşleri, anne ve babaların şehit edildiğini kaydeden Gürses “Esma’ları gözleri önünde şehit edildi. Rabia Meydanı’nda şahadetlerine şahit oldular. Bu defa biz 529 kardeşimizin gözlerimizin önünde, hiç suçları yokken idam edilmelerine sessiz kalmayacağız. Dünya görmezden gelse de bizler yüksek sesle söyleyeceğiz. Kardeşim sen parmaklıklar arkasında da özgürsün, kardeşim sen prangalara vurulsan da özgürsün. Bunun için burada imzalar toplayacağız, Allahın izni ile biz susmadık ya Rabbi diyeceğiz. Ve mahşer günü, kardeşlerimizi katletmek istediklerinde bizler seyirci kalmadık diyeceğiz” ifadelerini kullandı.3 BİNE YAKIN İMZA TOPLANDI
Okunan basın açıklamasının ardından, Kapaklı Merkez Camii İmam Hatib’i Şaban Aksoy eşliğinde 529 kişi için dua eden grup. Yapılan imza kampanyasında 3 bine yakın imza toplandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 16:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
rıza
rıza - 4 yıl Önce

hatayda türk vatandaşları katledildi sesiniz çıkmadı da taa mısıra mı müslüman kesildiniz?

şüpheci
şüpheci - 4 yıl Önce

onca şehidi ve ailesini hiçe sayarak terörist başı ile müzakere yapacaksın ses çıkarmayacaksın sonra mısırdakilere sahip çıkmak için böyle gösteriler düzenleyeceksin resime bakıyorum imza atılırken üzüntü değil tebessüm var ciddiyet yok

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 4 yıl Önce

istismar,istismar,istismar...pkk lıların yaktığı bayan polis umurlarında olmayan inanç istismarcıları .

hasan
hasan - 4 yıl Önce

yaşadığı ülkede olan bitene kılı kıpırdamayan afiş kahramanları. ülke yangın yeri gibi, bunlar hala mısırda geziyor! kaçınızın evinde mısırlı mülteci var? mısırdan mülteci alıp getirsek bunların hepsi ortadan kaybolur resmen. istanbulda otogarın etrafında suriyeli dolu, onlarıda sizin kafa getirdi buraya o kadar seviyorsunuz madem alın evinizde besleyin!

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459