Albayrak Kapaklı’yı dinledi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı göreve geldikleri günden şimdiye kadar olan zaman içerisindeki yapılan çalışmalar hakkında halka bilgi verdi.

Albayrak Kapaklı’yı dinledi
banner301
Hizmette 1000. Gününü dolduran Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı’da vatandaşların talep ve şikayetlerini dinledi. Başkan Albayrak toplantıda ayrıca çalışmalarını anlatarak yeni dönem projeleri hakkında bilgi verdi.

Çerkezköy Bakış -
Siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların dile getirdiği soruları programda hazır bulunan ilgili daire amirleri yanıtladı.

KATILIM YOĞUN OLDU

Kapaklı Belediyesi teras katında düzenlenen programaTekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın yanı sıra AK Parti Kapaklı İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Özel, CHP İlçe Başkanı Kenan Seçkin, MHP İlçe Başkanı İsmail Türker, sivil toplum kuruluşları, dernek başkanları ve çok sayıda Kapaklılı vatandaş ile ilgili daire amirleri ve çalışanları katıldı.

“HİZMET AĞIMIZ GENİŞLEDİ”

Programda konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek,programın amacının “Kapaklı’yı daha nasıl güzelleştirebiliriz?” sorusuna hep beraber yanıtlar bulmak olduğunu ifade etti. Mandalı, Kapaklı’nın ilçe oluşuyla beraber değişen demografik yapı ve hizmet sınırlarını açıkladı. Mandalı konuşmasına şöyle devam etti “Her yıl ortalama bir ilçe göçü ile daha da büyüyoruz. İlçe olmamızla beraber hizmet ağımız genişledi. Yatırımlarımız ve hizmetlerimiz devam ediyor.” dedi.

MANDALI YATIRIMLARI ANLATTI

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı yapmış oldukları yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mandalı, yeni bağlantı yolları, asfaltlama çalışmaları, kültür merkezinin yapımı, altyapı ve üstyapı çalışmalarını ve yapım maliyetlerini vatandaşlarla paylaştı.“HİZMETİN SİYASETİ OLMAZ”
banner287

Konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, her ilçede belediye başkanlarını da yanına alarak halka açık programlar yaptığını ifade etti. Albayrak açıklamalarında şöyle konuştu: ““Yerel yönetim başkanları
hesap veriyor” adını verdiğimiz toplantılar ile ilçe ilçe gezdik. Bugün burada ilgili daire başkanları ile beraberiz ve Kapaklı’nın sorunlarını konuşacağız.”  dedi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetleri ve yatırımları açıklayan Albayrak “hizmetin siyaseti olmaz” anlayışı ile hareket ettiklerini ifade etti. Albayrak, hizmette 1000. Günü doldurduklarını ifade ederek geçtiğimiz gün tüm ilçelere ziyaret gerçekleştirdiğini belirtti.

“MAKAMLARIN GERÇEK SAHİBİ HALKIMIZDIR”

Albayrak konuşmasına “Şuanda siyaset yapmak yerine hizmeti konuşalım. Seçim zamanı siyaseti konuşuruz. Bizi bu görevlere halk getirdi, halk götürür. Bu makamların gerçek sahibi halkımızdır.” şeklinde devam etti.  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Kapaklı’ya şu zamana kadar yapılan yatırımları ve maliyetlerini açıklayan Başkan Albayrak, 64 trilyon 500 bin liranın Kapaklı’daki hizmetler için harcandığını ifade etti.

“2017 YATIRIM YILI OLACAK”

TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İ.Feyzi Ünal, TESKİ’nin yaptığı faaliyetleri anlattı. 2016 yılı itibariyle projelerin tamamlandığını 2017 yılının yatırım yılı olacağını ifade eden Feyzi Ünal, “Kanalizasyon ve içme suyu konularındaki sıkıntılar 2017 yılında tamamlanacak, yeni yıl Kapaklı için yatırım yılı olacak.” dedi.  Ünal, Kapaklı’nın 30-40 yıllık içme suyu ihtiyacını giderecek olan baraj ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağını ifade etti.

“PROJELERE HIZ VERDİK”

Konuşmaların ardından Kapaklı Belediyesinin faaliyetlerini içeren video gösterimi gerçekleştirildi. Video gösteriminin ardından Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı liste halinde sıraladığı projelerini Başkan Kadir Albayrak’a iletti. Dere ıslahı, çöp konteynerleri, engelli evi, kapalı pazar alanı, prestij caddesi, köylere halı saha, duraklar, hayvan barınakları, ulaşım sorunları gibi konularla ilgili projelerini açıklayan Mandalı çalışmalara hız verdiklerini yineledi. Mandalı ayrıca 2018 yılı ortasına kadar tüm sokak lambalarının güneş enerjisi sistemi ile kablosuz aydınlanacağını da ifade etti.

VATANDAŞ SORDU İLGİLİLER YANITLADI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak soru hakkını önce siyasi parti temsilcilerine verdi. Ak Parti Kapaklı İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Özel, şehir içi trafik ve hastaneye ulaşım ile ilgili yaşanılan sorunları dile getirdi. CHP İlçe Başkanı Kenan Seçkin ilçenin genel sorularını yöneltirken, MHP İlçe Başkanı İsmail Türker Kapaklı’nın hak ettiği hizmeti alamadığını ve Çerkezköy’ün köyü konumunda kaldığını savundu..Vatandaşlar, Atatürk Mahallesindeki dereden yayılan kötü kokunun verdiği rahatsızlığı, trafik sorununu, Vatan Caddesi’nde bir apartmanda olan baz istasyonunu, S ve J plakalarda yaşanan sorunları ve Kapaklı’da yaşadıkları daha birçok sorunu dile getirdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ilgili daire amirleri vatandaşların sorularını yanıtladı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459