Albayrak:Hükümetimiz güçlüdür

Kapaklı Belediyesi 2017 yılının ilk meclis toplantısı Başkan İrfan Mandalı başkanlığında Belediye Meclis Salonunda dün gerçekleştirdi.

Albayrak:Hükümetimiz güçlüdür
banner301
Çerkezköy Bakış - Meclis toplantısına Kapaklı’ya çeşitli incelemelerde bulunmak için gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’da katıldı. Belediye Meclis toplantısına mazeret dilekçesi bulunan CHP’li Bakser Öztürk katılmadı.

“BİZİ YILDIRAMAYACAKLAR”

Meclis toplantısı başlamadan önce söz alan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Albayrak, “Herkesin bildiği gibi yılbaşı gecesi İstanbul’un gözde mekanlarından Reina’da bir terör saldırısı gerçekleşti ve pek çok sivil vatandaş hayatını kaybetti. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar hiçbir siyasi parti ismi kullanmadım meclis toplantılarında. Aynı birlik ve beraberliği ülke genelinde de ihtiyacımız var. Devletimiz çok büyük, hükümetimiz çok güçlü bu nedenle de kimse bizi yıldıramayacak. Bugünleri elbette ki atlatacağız. Türk milletinin gücünü tüm dünya 15 Temmuz günü gördü. Bu milleti kimse deviremez. Yeni yıl inşallah tüm güzelliği ile bundan sonra bizlerle olur.” şeklinde konuştu.

BEZGİN İSTEKLERİ SIRALADI

Albayrak’ın konuşmasının ardından AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Salih Bezgin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’dan Kapaklı adına istenilen yatırımları dile getirdi. Bezgin, Kapaklı’da yaşayan vatandaşların Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne gitmek için 2 minibüs değiştirmelerinden şikayetçi olduklarını ve Kapaklı’nın merkezine büyük bir camii yapılması talebinde bulundu.

ÇERKEZKÖY’DEN ARINMALIYIZ

Bezgin taleplerine cevap veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ulaşım konusunda geçtiğimiz hafta UKOME daire başkanlığında bir toplantı yapıldığını ve gerekli çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Albayrak’ın ardından söz alan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise Bezgin’e sitem olarak,
banner287
“Kapaklı’nın Devlet Hastanesi olmalı ve Kapaklı halkı ayağını Çerkezköy’den kesmeli ve Çerkezköy’den artık arınmalıyız.”diye karşılık verdi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.  Gündemin ilk maddesinde denetim ve komisyon üye seçimi yapıldı. Yapılan kapalı oylamada CHP’den Muzaffer Yıldıran, Mustafa Sedat ve Ender Dubaz, AK Parti’den ise Metin Kanat ile Ufuk Bayraktar komisyon üyesi seçildi. Bir diğer gündem maddesinde ise 2017 yılında Belediye Meclisi’nin Ağustos ayında tatile girmesi meclise sunuldu. Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
Belediyeye ait hisselerinin satışı da belediye meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

HUZUR HAKLARI OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Ardından Meclis Başkanı ve üyelerine meclis ve komisyon toplantılarına katıldıkları için ödenecek huzur hakkı oy birliği ile kabul edildi. Bir diğer gündem maddesinde ise Belediye Başkan yardımcılarının alacağı ücret görüşüldü. Madde hakkında verilen karar, Belediye Başkanı maaşının 3/2’sini geçmeyecek ücret oy birliği ile kabul edildi. Gündemin bir diğer maddesinde denetim komisyonu toplantılarına belediye ve bağlı kuruluşları dışındaki kamu kurum ve kuruşlarından görevlendirilenler ile kamu kurumu dışındaki uzman kişilere ödenecek olan günlük ödemenin ’95 TL’ olması oy birliği ile kabul edildi.

GÖRÜŞME YAPILDI

Gündemin son iki maddesinde ise plan ve bütçe komisyonuna havale edilen konular ile imar komisyonuna havale edilen konular görüşüldü.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306