Başakşehir Koleji’nden TEOG kahvaltısı

Başakşehir Koleji tarafından TEOG sınavının değerlendirildiği bir kahvaltı programı düzenlendi.

Başakşehir Koleji’nden TEOG kahvaltısı
banner301
Başakşehir Koleji Kurucu Müdürü Mustafa Dursun, öğrencilerinin TEOG performansını değerlendirdi. Mustafa Dursun, resmi olmayan verilere göre öğrencilerinin TEOG sınavından başarıyla çıktığını söyleyerek “Başakşehir Koleji olarak başarımızın tescillenmesi ve bölgedeki zirveyi kimseye bırakmamak bizleri mutlu etmiştir” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Dün saat 10.00’da düzenlenen kahvaltı programına Başakşehir Koleji Kurucu Müdürü Mustafa Dursun, okul müdürleri, öğretmenleri ve basın mensupları katıldı.

TEOG DEĞERLENDİRİLDİ

TEOG sınavı ile ilgili açıklama yapan Başakşehir Koleji Kurucu Müdürü Mustafa Dursun “Kesin olmayan istatistik verilerine göre Başakşehir Koleji olarak başarımızın tescillenmesi ve bölgedeki zirveyi kimseye bırakmamak bizleri mutlu etmiştir.” dedi. “Bu yıl ki sınav 24 Kasım Öğretmenler Gününe denk gelmesi sebebiyle öğrencilerimiz öğretmenlerine en güzel hediyeyi vermiştir.” diyen Dursun, katkısı olanlara teşekkür etti.

“BAŞARIMIZ HER SENE ARTIYOR”
banner287

Okullarında 50 öğrencinin TEOG sınavına girdiğini belirten Dursun, 120 soruda ilk 10’daki öğrencilerinin ortalamasının 117.5 olduğunu ifade etti. İlk 20’deki öğrencilerinin ortalamasının 114.95, ilk 30’daki öğrencilerinin ortalamasının 111.8, ilk 40 öğrencilerinin ortalamasının 106.75 ve genel ortalamanın 97.92 olduğunu ifade eden Dursun, “okulumuz geçen yıl almış olduğu TEOG başarısını artırarak sürdürmüştür.” dedi.

“TÜRKİYE’DE BİR İLK UYGULANIYOR”

Başarılarının tesadüf olmadığını, disiplinli çalışmanın bir neticesi olduğunu vurgulayan Dursun, öğrencilerinin yüzde 52’sinin Fen bilgisi sınavındaki tüm soruları doğru yanıtlayarak sayısal derslerinde dikkat çeken bir başarıya imza attıklarını ifade etti. Dursun “Bu sonuçlar Türkiye’de bir ilk olan ve sadece Başakşehir Koleji’nde uygulanan çapraz eğitim sistemiyle her derse iki branş öğretmenin girmesinin ne kadar doğru bir tercih olduğunu kanıtlamıştır” diye konuştu.

BURSLULUK SINAVLARI 7-8 OCAK’TA

Önümüzdeki yıllarda lise olarak da faaliyet göstereceklerini açıklayan Dursun, yeni bir bina arayışı içerisinde olduklarını ifade etti. Dursun ayrıca 7-8 Ocak 2017 tarihinde önümüzdeki sene için bursluluk sınavlarının da yapılacağını belirtti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459