Başakşehir Koleji’nin tanıtımı yapıldı

Özel Başakşehir Koleji tarafından dün Kapaklı Belediye Meclis Salonu’nda belediye personellerine ve vatandaşlara yönelik tanıtım programı düzenlendi.

Başakşehir Koleji’nin tanıtımı yapıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - Kapaklı’da eğitim öğretim veren Özel Başakşehir Koleji tarafından dün Kapaklı Belediye Meclis Salonu’nda belediye personellerine ve vatandaşlara yönelik tanıtım programı düzenlendi. Belediye personelleri ile vatandaşların katıldığı toplantıda okulun tanıtımı yapıldı. Bilgilendirmenin ardından Özel Başakşehir Koleji İlkokul Müdürü Cengiz Öğüt, Anaokulu Müdürü Melike Çelik ve Rehber Öğretmen Yeliz Köroğlu, soruları yanıtladı.

80 ÖĞRENCİ 400 PUAN ORTALAMASINI YAKALADI

Toplantıda okulla ilgili bilgi veren Özel Başakşehir Koleji Rehber Öğretmeni Yeliz Köroğlu, bu yıl okulun ilk yılı olmasına rağmen önemli bir başarı oranı elde ettiklerini belirterek “TEOG sınavında başarımız tescillendi. Öğrencilerimizden Aylin İbrahimoğlu ve Emre Alkım Aydil Türkiye’de derece yaptı. Aylin İbrahimoğlu Galatasaray Lisesi’ne, Emre Alkım Aydil de Tekirdağ Fen Lisesi’ne yerleşti. Okulumuzdaki 82 öğrenciden 80’i 400 tam puan ortalamasına sahip olarak, okul geneli büyük bir başarıya imza attı.” dedi.

DAHA KOLAY VE KALICI ÖĞRENİYORLAR

Okulda öğrencilerin derslerini uygulamalı ve görsel aktivitelerle zenginleştirilmiş bir şekilde işlediğini belirten Köroğlu “Öğrencilerimiz yaşayarak, görerek ve eğlenerek bilgiyi daha kolay ve kalıcı öğreniyorlar” diye konuştu.SPORTİF FAALİYETLERE DE ÖNEM VERİYORUZ
banner287

Eğitim öğretimin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de önem verdiklerini belirten Köroğlu “İlk yılımız olmasına rağmen sporda disk, gülle, atletizm dallarında çeşitli madalyalar aldık. Hentbolda Tekirdağ şampiyonluğumuz var. Futsalda Tekirdağ ikincisi olduk” dedi.

ÇAPRAZ EĞİTİM SİSTEMİ UYGULANIYOR

Öğrencilerin satranç dersleri ile kıyaslama yapabilme, hızlı karar verebilme, sonuç odaklı düşünebilme gibi yeteneklerinin gelişmesini sağladığını ifade eden Köroğlu ders saatleri ve uygulamalar hakkında da bilgi vererek “Okulumuzda haftada 40 saat ders var. Her ay ünite değerlendirme sınavı yapılıyor. Çapraz eğitim sistemi uygulanıyor. Çapraz Eğitim sistemi ile eğitime farklı bir nefes getirdik. Çapraz eğitim sistemi Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatının beraberinde test tekniği sistemini de geliştirici çalışmaları kapsıyor. Okulumuzda ayrıca hafta sonları ek ders, yılsonu gösterileri için provalar yapılıyor, müzik ve spor etkinlikleri yer alıyor dedi.

ONLARIN BAŞARISI İLE GURURLANDIK

82 öğrenciyi mezun ettiklerini ve onların başarısı ile gururlandıklarını söyleyen Özel Başakşehir Koleji Rehber Öğretmeni Yeliz Köroğlu, “Bu başarı hepimizin başarısı” dedi. Okulda öğretmen-öğrenci-veli üçgenini oluşturmayı başardıklarını ve bunu önümüzdeki yıllarda da devam ettireceklerini söyleyen Köroğlu, Özel Başakşehir Koleji bünyesinde bu yıl anaokulunun da eğitim öğretime başladığını belirtti. Kapaklı Belediyesi ile önümüzdeki günlerde bir protokol imzalayacaklarını ifade eden Köroğlu, protokol ile belediye personellerine bazı ayrıcalıklar getirileceğini kaydetti.

SORULARINI YANITLADILAR

Bilgilendirmenin ardından Özel Başakşehir Koleji İlkokul Müdürü Cengiz Öğüt, Anaokulu Müdürü Melike Çelik ve Rehber Öğretmen Yeliz Köroğlu, tanıtım programına katılanların sorularını yanıtladı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459