Başakşehir’de mezuniyet sevinci

Kapaklı’daki Başakşehir Koleji’nde eğitim gören anaokul, ilkokul ve ortaokul öğrencileri düzenlenen törenle mezuniyetlerini kutlayıp, kep fırlattılar.

Başakşehir’de mezuniyet sevinci
banner301

Çerkezköy Bakış - Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Başakşehir Koleji Kurucusu Mustafa Dursun, Başakşehir Koleji Anaokulu Müdürü Melike Çelik, İlkokul Müdürü Cengiz Öğüt, Ortaokul Müdürü İsmail Cengiz Akın, okul öğretmenleri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Başakşehir Koleji Ortaokul Müdürü İsmail Cengiz Akın “Her şeyin bir başlangıcı ve sonu vardır. Öğrencilerimizin bu okulla tanışması bir sonbaharda başladı. Sıralarınıza ilk kez otururken belki heyecanlı, belki ürkek, belki de çekingendiniz. Kısa sürede arkadaşlarınıza ve öğretmenlerinize alıştınız. Bu süreçte okulla, öğretmenleriniz ile ve günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz arkadaşlarınızla aranızda kopmaz bir bağ oluştu. Kimi arkadaşlarınızla hayatınız boyunca sürecek dostluklar kurdunuz, sevinçlerinizi ve üzüntülerinizi paylaştınız. Bitip tükenmek bilmeyen sınavlardan birini bitirip birine koştunuz. Bilginiz ve birikiminiz yıldan yıla arttı. Hayatı tanımaya çalıştınız. Küçük bir çocuk olarak geldiğiniz bu okuldan genç kızlar ve delikanlılar olarak ayrılıyorsunuz. Bir sonbaharda gelmiştiniz, bir yaz akşamında gideceksiniz.
 

BU ÜLKE YARINLARINI SİZE EMANET EDECEK

Sevgili öğrenciler bu okuldan ayrılırken şunu bilin ki gönlümüz hep sizinle olacak. Sizin başarılarınızla sevinip onurlanacağız. Başarılarınız bizim için sürpriz olmayacak. Bu okul size çok şey verdi. Elindeki tüm olanakları önünüze süren bu okula ve bu topluma kendinizi borçlu hissedeceksiniz. Bu ülke yarınlarını sizlere emanet edecek. Sizler aydınlık geleceğimizin gün ışığısınız. Değerli veliler çocuklarınızın bu mutlu gününde onlarla ne kadar gurur duysanız azdır. Onlar sizleri hiç unutmadılar. Bu okulda gösterdikleri başarıyı lise ve yüksek okullarda da göstereceklerdir. Buna inanın çünkü onlar Başakşehir Koleji öğrencileridir. Sevgili öğrenciler okul müdürü olarak bu okuldan mezun ettiğim ilk öğrencilersiniz. Bu nedenle benim için ayrı bir yeriniz var. Bu mezuniyet gününde sizlere aydınlık, başarılarla dolu mutlu bir gelecek diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.” diye konuştu.


 

banner287
BAYRAK FLAMA DEVİR TESLİM EDİLDİ

Ortaokul Müdürü İsmail Cengiz Akın’ın konuşmasının ardından ise ilk olarak anaokulu öğrencileri mezuniyet heyecanını yaşadı. Miniklerin ardından ise eğitimdeki devamlılığı sembolize eden devir teslim töreni gerçekleştirildi. 8.sınıf öğrencileri, 7.sınıf öğrencilerine Türk bayrağını ve okul flamasını teslim etti.
 

KEPLERİNİ FIRLATTILAR

Devir teslim töreninin ardından ise ilkokul ve ortaokul öğrencileri tek tek sahneye davet edilerek diplomalarını aldı. Diplomaların ardından ise tüm öğrenciler hep birlikte keplerini fırlattı ve mezuniyet coşkusunu öğretmen ve aileleri ile paylaştı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306