Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla saat 13.00’da Kapaklı’ta çelenk sunma töreni düzenlendi.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı
banner301
Çerkezköy Bakış - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla saat 13.00’da Kapaklı’ta çelenk sunma töreni düzenlendi. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim günü saat 10.30’da Kapaklı Stadyumunda devam edecek.

ÇELENK SUNUMU YAPILDI

Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Kapaklı Kaymakam Vekili Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarını temsilcileri, gaziler, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı program İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim günü saat 10.30’da Kapaklı Stadyumunda devam edecek.

banner287
TEKİRDAĞ’DA DA TÖREN DÜZENLENDİ

Tekirdağ’da da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Valilik önünde Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi. Tekirdağ Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Törene Vali Mehmet Ceylan, Tekirdağ Garnizon Komutanı Kemal Cöne, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

Törende şeref defterini imzalayan Vali Mehmet Ceylan, şu ifadeleri kullandı: “Aziz Atatürk; O günün imkânları dâhilinde aziz arkadaşlarınız ile birlikte çıktığınız bağımsızlık yürüyüşündeki azim ve kararlılığınız, bu milletin genlerinde olan bağımsız ve hür yaşama arzusu ile birleştiğinde yanan Cumhuriyet ateşinin 93. yılını gururla kutluyoruz. Açtığınız bu yolda durmadan ve duraksamadan önümüze çıkan hiçbir engele boyun eğmeden, vakur bir millet duruşuyla yürüyoruz. Bizlere sadece kurduğunuz Cumhuriyetimizin ilkelerine sıkıca bağlı olmanın gerekliliğine değil; hukukun üstünlüğü, demokrasi, uygarlık ve çağdaşlık yönünde ilerlememizin vazgeçilmez bir zorunluluk olduğuna inanmayı öğrettiniz. Sizin bizlere öğrettikleriniz ve vasiyet ettikleriniz, bugün hepimizin yüreğinde ve aklında canlı bir güç olarak yaşıyor ve bizlere rehberlik ediyor. Gösterdiğiniz hedef doğrultusunda bu büyük milletin yürüyüşü hiçbir zaman durmayacak. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459