Edirne gezileri 5 Haziran’da başlıyor

Kapaklı Belediyesi tarafından Ramazan ayına özel olarak düzenlenecek olan Edirne Kültür gezilerinin kayıtları 29 Mayıs pazartesi günü başlıyor.

Edirne gezileri 5 Haziran’da başlıyor
banner301

Otobüsle ücretsiz olarak Edirne’ye gidecek olan vatandaşlar, Osmanlı İmparatorluğu’na 92 yıl başkentlik yapmış kentteki tarihi yerleri rehber eşliğinde gezecek.

banner287
Çerkezköy Bakış - Edirne kültür gezilerine katılmak isteyen vatandaşlar 9 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar Kapaklı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne şahsen ve kimlik fotokopileri ile başvuru yapabilecek.  Rehber eşliğinde gerçekleştirilecek gezi programında Şükrü Paşa Tabyası, Balkan Savaşları Müzesi, Sarayiçi Er Meydanı, Balkan Şehitleri Anıtı, Semiz Ali Paşa Çarşısı, Üç Şerefeli Cami, Bedesten, Selimiye Cami ve Arastası, Burgulu Camii , Tunca ve Meriç Köprüleri ziyaret edilecek.
 

“KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ’’

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Edirne gezileri'nin vatandaşlara kültürel anlamda çok şeyler katacağını ifade ederek, “Düzenlediğimiz Edirne gezileriyle vatandaşlarımıza Edirne'de bulunan tarihi ve mimari önemi büyük olan camilerimizi, kervansaraylarımızı ve bunlar gibi önem arz eden yerleri gezdireceğiz. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Edirne gezilerimize bu yılda kaldığımız yerden devam ediyoruz. Medeniyetlerin buluşma noktası tabir edilen Edirne Anadolu ve Rumeli kültürleri bünyesinde bulunduruyor.  Kayıtlarımızın tamamlanması ile birlikte 5 Haziran Pazartesi günü araçlarımız seferlerine başlayacak.”ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306