Elektronik atıklar toplanıyor

Kapaklı Belediyesi, elektronik atıkların tehlikelerini aza indirmek ve kontrolsüz atıkları önlemek için elektronik atıkları diğer atıklardan ayrı topluyor.

Elektronik atıklar toplanıyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Kapaklı Belediyesi, elektronik atıkların tehlikelerini aza indirmek ve kontrolsüz atıkları önlemek için elektronik atıkları diğer atıklardan ayrı topluyor. Geçtiğimiz aylarda Eski Belediye Meydanına konulan Elektronik Atık Toplama Kutusu’ndaki elektronik atıklar yetkili kurumlara teslim edildi.

YETKİLİ KURUMLARA TESLİM EDİLDİ

banner287
Çevreye zarar veren, ama aynı zamanda ülke ekonomisi için değer taşıyan atık elektrikli ve elektronik eşyaların ekonomiye kazandırılması için eski belediye hizmet binasının arkasındaki meydana Nisan ayında 1 adet elektronik atık toplama kutusu koyan Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği Kapsamında (AEEE) Eski Belediye Meydanına konulan Elektronik Atık Toplama Kutusu’nu açarak toplanan atık elektronik eşyaları yetkili kurumlara teslim etti.

BELEDİYEYİ ARAYABİLİRLER

Ellerinde elektronik atığı olan vatandaşların Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 444 80 59 dahili 164 nolu numarayı aramaları durumunda ekiplerin verilen adrese giderek elektronik atıkları alacaklarını ve toplanan tüm atıklar bu iş için ayrılmış yerlerde muhafaza edilerek sonrasında geri dönüşüm tesislerine gönderileceğini belirten yetkililer, duyarlılıklarından dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459