Engellilerin hayatını kolaylaştıracak hediye

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl Çerkezköy’deki engelli vatandaşların kullanması için armağan ettiği engelli aracın bir benzerini Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesine hibe etti.

Engellilerin hayatını kolaylaştıracak hediye

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından geçen yıl Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesine teslim edilen engelli aracının bir benzerini Kapaklı Şubesi için hazırlattı.  Tekerlekli sandalye kullana engelli bireylerin de rahatlıkla kullanabileceği engelli aracın devir teslim törenine Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Erkal, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bezgin, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Poyraz,Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati, Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, , AK Parti Meclis Üyesi Akın Yılmaz, CHP Meclis Üyesi Ender Dubaz, Kapaklı Kent Konseyi Başkanı Arzu Özdemir, dernek üyeleri ve çoksayıda vatandaş katıldı.
Devir Teslim töreninden önce teşekkür konuşması yapan Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, “Biz engelliler için yaşam şartları çok zordu özellikle toplu taşımacılıkta sıkıntılarımız çoktu. Bu sıkıntılarımız yeni yeni çözülüyor. Engellilerimizi dışarı çıkartmakta zorlanıyorduk.  Aldığı araç ile engellilerimizi dışarı çıkarmayı başaran Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler’e teşekkür ediyoruz.” dedi.
 

BİZLER ÜLKENİN YANLIŞ İŞLEYİŞİNİN KURBANLARIYIZ

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Poyraz ise,  hiç kimsenin kendi isteği ile engelli olmadığını ifade ederek, “Bizler bu güne kadar ülkenin yanlış işleyişinin kurbanlarıyız. Yani savaşların, terörün, akraba evliliklerinin, doktorsuzluğun, ilaçsızlığın. Ülkemizin, anayasamızın olmazsa olmaz maddelerinden biri sosyal hukuk devletidir. Sosyal devletler kendi yurttaşını bir başkasının sızlayan vicdanına terk etmeyendir. Eğitimde, istihdamda, sosyal yaşamda fırsat eşitliğidir önemli olan. 2005 yılında çıkarılan engelliler yasası engelliler farkındalığını gün yüzüne çıkardı. O günden bu güne mücadelemiz devam ediyor. Engelliler sosyal yaşamı, paylaşımı ve birçok hakları yeterli mi? Değil. Daha çok alacak yolumuz var. Kısacası varlığımız hissedildi. Bu noktada yardımlarını esirgemeyen iş adamlarına teşekkür ederiz.” dedi.


 

SİZLERİN HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

banner287
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler ise böyle bir ortamda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Kapaklı’da çok sayıda engelli vatandaşın önemli bir hizmeti ulaştırma noktası olan bu yapı altında sizlerle birlikte olmaktan sevinç ve heyecan duyuyorum. Bu dernek binasında ilçemizde engellilere sahip çıkıldığını görmenin bizleri çok mutlu ettiğini özellikle ifade etmek isterim. Kuşkusuz hayatın içerisinde, bu dernek çatısının altında olduğu gibi toplumsal ilişkilere karışmanın insan olarak ne kadar önemli olduğunun hepimiz farkındayız. Biz Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi olarak, bilindiği gibi onlarla birlikte hayatı paylaşmaya ve onların yaşantılarını kolaylaştıracak çalışmalara destek vermeye özel gayret gösteriyoruz. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi’nin bölgemize yaptığı başvuru sonrası, Yönetim Kurulu olarak, derneğe bir engelli aracı kazandırmayı istedik. Örnek çalışmaların yapıldığı böyle bir derneğe biz de küçük bir katkı sağladıysak, ne mutlu bizlere. Bu duygularla, aracımızın derneğin ve engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarına bir nebze de olsa fayda sağlayacağı inancıyla, bugünkü anlamlı törenimize katılan değerli konuklarımıza, dernek yöneticilerine ve diğer tüm katılımcılarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum.’ dedi. Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Erkal, belediye olarak Hayati başkanın her zaman yanında olduklarını ifade ederek, “Belediyemizde 1 adet engelli aracımız var. Kamu kuruluşlarında çalışan 18 engelli kardeşimizi sabah 07.30’dan akşam 18.00’a kadar hizmet vermeye çalışıyoruz. Yeterli değil tabi ki de. Bu konuda Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler’i yürekten kutluyorum. Bu değerli armağanı çok kutsal buluyorum derneğimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 

BİR TOPLUM ZİNCİRE BENZER

Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer de açıklamalarda bulunarak, “Bir toplum bir zincire benzer ve o zincirin gücüde en zayıf halkası kadardır. Biz engellilerimiz kadar özgürüz. Onlar için ne yapsak azdır. Ben size teşekkür etmek istiyoruz. Eyüp başkanımızın soyadı Sözdinler, bu öyle gösteriyor ki söz verdimi sözünü tutar. Ben ilçem adına kendisine çok teşekkür ediyorum.’ dedi.
 

SEVİNÇLER PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR

Burada bu sevinci paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan ise, “Genel başkanımız çok güzel ifade etti. Evet çok güzel şeyler yapıldı, fakat yapılmaya devam edilecektir. Bizler sizin için varız, sevinçler paylaştıkça büyür, sıkıntılar paylaşıldıkça küçülür. Bizlerinde bir garantisi yok ama hep sizlerin yanındayız, sizlerin huzurunda Eyüp başkana teşekkürlerimi sunmak istiyorum.’ dedi.
 

PLAKET VE ÇİÇEK VERİLDİ

Konuşmaların ardından Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler’e teşekkür plaketi verdi ve kurban kesiminden sonra engelli aracı dernek üyelerine teslim edildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306