Erkekliğe ilk adımı attılar

Kapaklı Belediyesi tarafından maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına yönelik düzenlenecek olan Sünnet Şöleni kapsamında, küçük delikanlılar erkekliğe ilk adımı atmaya başladı.

Erkekliğe ilk adımı attılar
banner301

Şölen kapsamında 125 çocuğun sünnet olacağı öğrenildi.

Çerkezköy Bakış - Bu yıl 13’ncüsü düzenlenecek olan Kapaklı Belediyesi Sünnet Şöleni kapsamında toplam 125 çocuk ücretsiz sünnet ettirilecek. Sünnet eğlencesinin yapılacağı tarih önümüzdeki günlerde açıklanması beklenirken, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy İrmet Hastanesi’nde sünnet olmaya başlayan çocukları ziyaret etti. İrmet Hastenesi ortaklarından Op.Dr. Ahmet Türker ve hastane yönetimi tarafından karşılanan Mandalı, ardından sünnet olan çocukları odalarında ziyaret etti.
Sünnetlerin başladığını ve çocukların sağlıklı ve hijyenik bir ortam da erkekliğe ilk adımlarını attığını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Kapaklı Belediyesi olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz toplu sünnet şöleni kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının sünnetleri gerçekleştiriliyor. “dedi.

banner287
Dar gelirli ailelere destek olmak amacıyla her yıl düzenli olarak sünnet şöleni gerçekleştirdiklerini kaydeden Mandalı “ Çocuklarımız sağlıklı ve hijyenik bir ortamda erkekliğe ilk adımlarını atıyorlar. Bütün çocuklarımızın sünnetlerini ramazan ayı boyunca sürdüreceğiz. İmkanı olmayanların vatandaşlarımızın arkasında olmaya devam ediyoruz. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın sevinci için, elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. İnşallah Allah bize bu altın yürekli çocuklarımızın Mürüvvetlerini de gösterir. Şimdiden tüm ailelerimize geçmiş olsun diyorum” dedi.
Mandalı, sünnet olan çocuklara  ‘Cesaret Sertifikası’ ve çeşitli hediyeler verdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306