Fen İşleri’nin yaptığı çalışmaları anlattı

2016 çalışmaları Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Fen İşleri Müdürlüğü’nün bir yıllık faaliyetlerini değerlendirdi.

Fen İşleri’nin yaptığı çalışmaları anlattı
banner301
DERELER ISLAH EDİLDİ

Tüm mahallerde toplam 35 bin ton malzeme ile stabilize yol çalışmasının yapıldığını belirten Başkan Mandalı, “İlçe genelinde 50 bin metrekare yeni yol açıldı. Bahçelievler dere yatağında bin 130 metrekare menfez ve dere ıslahı çalışması yapıldı. 100 ton soğuk asfalt yama malzemesi alındı. İş makinesi çalıştırılması kapsamında toplam bin 198 saat kepçe, 557 saat ekskavatör, 214,50 saat paletli kepçe, 646 saat greyder, bin 800 saat kamyon, 323 saat kamyonet çalıştırıldı. Muhtelif cins yol malzemesi alımı kapsamında 24 bin ton balast malzeme, 20 bin ton taş tozu malzeme, 24 bin ton mekanik yol malzemesi alımı yapıldı. C25/30 betonarme betonu alımı kapsamında toplam 6 bin 674,5 metreküp beton alındı.Beton bordür alımı ihalesi kapsamında 25 bin metre 75x30x15 santimetre beton bordür alındı.” dedi.

YAMA ASFALT YAPILDI

İlçe merkezinde 11 bin 832 metrekare yama asfalt yapıldığını kaydeden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İlçemizde 40 bin metrekare asfalt yol, 3 bin 116 metre kaldırım tamiri, 4 bin 559 metrekare kaldırım, 273 metrekare parke taş tamiri,20 bin 216 metrekare kilitli parke taş, 5 bin 699 metre bordür tamiri, 3 bin 410 metre bordür, bin 266 metrekare beton yol tamiri, 31 bin 250 metrekare beton yol, bin 989 metre yağmursuyu gideri çalışması yapıldı.” diye konuştu.

İLÇEMİZİN HER YANINA HİZMET GÖTÜRDÜK
banner287

Mandalı, yıl içersinde Belediye Hizmet Binası teras kat ve kafeterya yapıldığını sözlerine ekleyen Mandalı, “Müdürlüğümüz hizmetlerinde kullanılan taşıt ve iş makinelerinin yıl içerisinde gerekli bakım onarımları yapıldı.28 Hp Dizel Motorlu Asfalt Kesme Makinesi alındı. Müdürlüğümüz hizmetlerinde kullanılan 10 adet taşıtın ve 6 adet iş makinesinin trafik sigortası, 3 adet taşıtın da fenni muayene işlemleri yapıldı. İlçemiz sınırları içerisinde tespit edilen ve ihtiyaç duyulan bölgelerde kullanılmak üzere yağmursuyu ızgarası imalatı ve montajı yapıldı. Yıl içerisinde ilçemizde bulunan okullardan, sağlık merkezlerinden, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve mahalle muhtarlıklarından gelen taleplere cevap verilerek gerekli kaynak çalışmaları yapıldı. İlçemiz Yanıkağıl Mahallesi park alanında çevre aydınlatması işi yapıldı.” dedi.

YAĞMUR SUYU MENFEZLERİ YAPILDI

Mandalı açıklamasını şöyle sürdürdü: Yol geçişlerinde kullanılmak üzere 2 bin adet paletli belediye bordürü, 30 adet bin milimetre beton konik, 250 adet 300'lük beton boru alındı.. Yağmursuyu hattı çalışmalarında kullanılmak üzere 500 adet 500 'lük beton büz (1,25 m) ve 300 adet 400'lük beton büz (1,25 m) alınmıştır. Müdürlüğümüz muhtelif parke taş yol çalışmalarında kullanılmak üzere 3 bin 500 metrekare 8 cm kilitli parke taş alınmıştır. İlçemiz Pınarça Mahallesi girişi Remzi Garip Konutları ön yolları ve Yanıkağıl okul bahçesine 4 bin 300 metrekare 8 cm kilitli parke taş ve 800 m bordür döşendi. İlçemiz Bahçelievler Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesinde 4 bin 316 metrekare 6 cm dekoratif parke taş ve bin 850 m beton bordür döşendi. İlçemiz Pınarça Mahallesi ve Uzunhacı Mahallesinin muhtelif sokaklarına 4 bin metrekare 8 cm dekoratif parke taşı ve 200 m beton bordür döşendi.İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Vatan Caddesi Yakamoz Sokak, Erdem Sokak ve Kanarya Sokakta toplam 870 m yağmur suyu kanalı yapıldı. İlçemiz Karlıköy Mahallesi ve Bahçeağıl Mahallesine toplam 5 bin metrekare 8 cm kilitli parke taş döşendi. Pınarça Mahallesi eski kantar yoluna 2 bin 600 metrekare 8 cm kilitli parke taşı ve 560 m belediye tipi bordür döşenmiştir. Bahçelievler Mahallesi ile İsmetpaşa Mahallesi arasında yer alan Vahit İnce üst geçidi zaman içerisinde deforme olduğundan bakım ve onarımı yapıldı. Pınar Bulvarı üzerinde bulunan dekoratif aydınlatma direklerindeki kuyu logoları arızalandığından 45 adet ışıklı UV baskılı kuyu logosu yenilendi. Kurulacak olan 1 MW Lisanssız Elektrik Üretimi Türbininin ihale dosyası ve projeleri hazırlandı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE ÖNLEM

İş sağlığı ve güvenliği kanunu gereğince belediye hizmet binasında bulunan iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ve işyeri ortam ölçümlerinin yaptırıldığını kaydeden Mandalı “Bahçeağıl Mahalle Muhtarlığı merdivenlerine ve Kapaklı Atatürk Meydanı Atatürk Büstü çelenk koyma alanına engelli rampasına 80 metrekare mermer yapıldı. Yanıkağıl Anasınıfı binasına 202 metrekare 5 santimetre karbon takviyeli 16 ds yoğunlukta mantolama sistemi yaptık. Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen terör olayları nedeniyle Emniyet Teşkilatı Hizmet Binalarına bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilmesi muhtemel saldırılara karşı bomba yüklü araçların hızla yaklaşımlarını engellemek maksadıyla, İlçe Emniyet Müdürlüğüne verilmek üzere 50 Adet Karayolları Tipi Beton Bariyer (60x90x150 cm) alındı. İlçemizde bulunan hizmet binasının D grubu müstakil bir hastane olarak hizmete devam etmesi kararlaştırıldığından mevcut hizmet binasının Kapaklı Devlet Hastanesi olarak hizmete başlatılabilmesi için onarımı yaptırıldı. Pınarça Mahallesi İkizgöller mevkii 400 KVA Trafo için Enerji Nakil Hattı Projesi Keşif ve Metraj Listesi hazırlanmıştır. Kapaklı Futbol sahasına dijital futbol skorbordu temin edilip montajı yapıldı. İnönü Mahallesi Küçük Sanayi 3. Sokak No:2 adresinde yapımı devam eden Atık Getirme Merkezi için 2 adet sürgülü dış bahçe kapısı ve 14x12 metre ölçülerinde kapalı alan yapıldı. İlçemize bağlı tüm mahallelerde gerekli yol bakım çalışmaları ve muhtarlık binalarında gerekli bakım onarım çalışmaları yapıldı. Müdürlüğümüz tarafından yıl içerisinde 38 adet atık taşıma kabul belgesi düzenlendi ve hafriyat ruhsatı verildi. Yıl içerisinde TESKİ’ye 6 adet, Gazdaş’a 15 adet, Tredaş’a 7 adet alt yapı tesisi açılma ruhsatı verildi. Belediyemize ait hizmet binaları ve park alanlarına 9 adet elektrik aboneliği, 10 adette ön abonelik işlemi yaptırılmıştır. İlçemiz ve bağlı mahallelerinde, okullar, camiler ve muhtarlık binalarında elektrik tesisat ve aydınlatma işleri tamir ve bakımları yapılmıştır.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459